Martyna Wojciechowska z córką, córka Martyny Wojciechowskiej, Kabula z Tanzanii
Fot. Instagram @martyna.world, fot. Marek Arcimowicz
O TYM SIĘ MÓWI

„Kabula jest prawdziwym uosobieniem słów niemożliwe nie istnieje”

Martyna Wojciechowska poruszająco o swojej adoptowanej córce

Olga Figaszewska 13 lutego 2020 10:57
Martyna Wojciechowska z córką, córka Martyny Wojciechowskiej, Kabula z Tanzanii
Fot. Instagram @martyna.world, fot. Marek Arcimowicz

Martyna Wojciechowska podzieliła się z obserwatorami talentem swojej pociechy. Kabula jest jedną z trzech adoptowanych córek podróżniczki. Poznały się podczas kręcenia jednego z odcinków Kobiety na krańcu świata. Kabula przeszła przez prawdziwe piekło. 21-latka cierpi na albinizm, a w Tanzanii, skąd pochodzi to jednoznaczne z pewnego rodzaju wyrokiem. Ludność wierzy, że eliksiry z kawałków ciał albinosów mają magiczne właściwości. W wyniku jednego z ataków, adoptowana córka dziennikarki straciła rękę. Dzięki Martynie Wojciechowskiej Kabula może spełniać swoje marzenia i jej życie diametralnie się odmieniło. 

Talent Kabuli

Martyna Wojciechowska w jednym z wpisów na Instagramie przyznała, że Kabula przeszła niezwykłą przemianę. Wcześniej była odgrodzona od świata, pełna żalu za to, czego doświadczyła. ,,Dzisiaj to zupełnie inna KOBIETA! Pełna marzeń, zapału do pracy, chęci pomocy innym… i radości! Moja adoptowana córka, dziewczyna, która zmieniła moje życie bardziej niż ja Jej. Tak się cieszę, że mogę być częścią Jej świata”, pisała Martyna Wojciechowska.

21-latka spełnia swoje marzenia i w końcu czerpie radość z życia. W nowo powstałej Fundacji UNAWEZA będzie pełnić ważną funkcję.

„Kabula jest w jakimś sensie matką chrzestną tej fundacji, z czego jest bardzo dumna. Dzięki niej jest nazwa UNAWEZA. A poza tym Kabula już na początku naszej znajomości powiedziała, że chce zostać prawnikiem, by pomagać osobom słabszym, wykluczonym, takim jak ona. To jej największe życiowe marzenie i plan, więc absolutnie w przyszłości widzę dużą rolę Kabuli w fundacji”, wyznała VIVIE.pl Martyna Wojciechowska pod koniec ubiegłego roku. 

Teraz dziennikarka opublikowała na swoim Instagramie urocze zdjęcie Kabuli. Dzięki temu fani Martyny Wojciechowskiej mogą podziwiać talent jej adoptowanej córki! 

,,Ręka do góry, kto potrafiłby sam sobie uszyć sukienkę (albo dla swojej dziewczyny😉) My w Fundacji mamy pełną zgodność - NIE UMIEMY🙈A Kabula tworzy małe dzieła sztuki! Jedną reką! Sami spójrzcie! Nigdy nie przestanie nas zadziwiać jej determinacja i ciągła ciekawość poznawania i robienia czegoś nowego. Kabula jest prawdziwym uosobieniem słów NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE. Jest też żywym dowodem na to, jak może się zmienić czyjeś życie, jeśli tylko damy tej osobie szansę i wyciągniemy do niej pomocną dłoń", napisała gwiazda.

,,To także dzięki Wam, Kabula dzisiaj tworzy swoją piękną historię, która wypełniona jest uśmiechem i marzeniami. Wierzymy, że wspólnie damy radę napisać jeszcze kilka podobnych historii. A DOM W TANZANII będzie dla nich bezpiecznym schronieniem. To miejsce jest bardzo potrzebne🙏🏻 Dołożycie swoją cegiełkę? Wsparcie przez stronę www.unaweza.org 👇https://unaweza.org/wesprzyj?type=kabula", zaapelowała do internautów. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#Repost @unaweza.foundation 👉 Ręka do góry, kto potrafiłby sam sobie uszyć sukienkę (albo dla swojej dziewczyny😉) My w Fundacji mamy pełną zgodność - NIE UMIEMY🙈A Kabula tworzy małe dzieła sztuki! Jedną reką! Sami spójrzcie! Nigdy nie przestanie nas zadziwiać jej determinacja i ciągła ciekawość poznawania i robienia czegoś nowego. Kabula jest prawdziwym uosobieniem słów NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE. Jest też żywym dowodem na to, jak może się zmienić czyjeś życie, jeśli tylko damy tej osobie szansę i wyciągniemy do niej pomocną dłoń. To także dzięki Wam, Kabula dzisiaj tworzy swoją piękną historię, która wypełniona jest uśmiechem i marzeniami. Wierzymy, że wspólnie damy radę napisać jeszcze kilka podobnych historii. A DOM W TANZANII będzie dla nich bezpiecznym schronieniem. To miejsce jest bardzo potrzebne🙏🏻 Dołożycie swoją cegiełkę? Wsparcie przez stronę www.unaweza.org 👇 https://unaweza.org/wesprzyj?type=kabula Tradycyjny przelew👇 Fundacja UNAWEZA ‪43 1160 2202 0000 0003 8704 9430‬ tytułem: Darowizna na dom dla Kabuli zbiórka FB👇 https://www.facebook.com/donate/2491217907872708/10162659496585565/ ASANTE SANA #UnawezaFoundation • • • #Unaweza #youcan #togetherwecanmore #dajemykobietomskrzydla #wegivewomenwings

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Moja kochana KABULA MA DZISIAJ URODZINY!!!❤️ Skończyła właśnie… 21 lat! Patrzę na Jej uśmiechniętą buzię na zdjęciach i nie mogę uwierzyć w to, jak wiele się zmieniło od naszego pierwszego spotkania w 2015 roku, kiedy przyjechałam do Tanzanii, żeby zrealizować film dokumentalny „The Ghost People”. Kiedyś tak bardzo skryta w sobie, odgrodzona od świata, pełna żalu za to, co Ją spotkało... Dzisiaj to zupełnie inna KOBIETA! Pełna marzeń, zapału do pracy, chęci pomocy innym… i radości! Moja adoptowana córka, dziewczyna, która zmieniła moje życie bardziej niż ja Jej. Tak się cieszę, że mogę być częścią Jej świata❤️ Wpisujcie w komentarzach życzenia dla Kabuli! M. 📸 @gdziejestfotograf #Kabula #happybirthday #bestwishes #love #loveyoutothemoonandback #unaweza

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.