Martyna Wojciechowska, Viva! 16/2023
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame
O tym jest głośno

Martyna Wojciechowska dosadnie o decyzji Szymona Hołowni. Nie ukrywa złości

„Przecież to my, kobiety w dużej mierze zadecydowałyśmy o tym, kto dzisiaj jest u władzy”

Marta Nawacka 7 marca 2024 07:50
Martyna Wojciechowska, Viva! 16/2023
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

W środowym wydaniu programu „Onet Rano” gościła Martyna Wojciechowska. Dziennikarka wypowiedziała się na temat podjętej przez Marszałka Sejmu Szymona Hołowni decyzji dotyczącej procedowania w Sejmie projektów dotyczących aborcji. Nie ukrywa swojej wściekłości...

Burza po decyzji Szymona Hołowni

5 marca Marszałek Sejmu Szymon Hołownia poinformował, że projekty dotyczące aborcji będą procedowane w Sejmie 11 kwietnia, zaraz po pierwszej turze wyborów samorządowych. Tą decyzją wywołał sporą burzę zarówno w sieci, jak i podczas środowego posiedzenia Sejmu. W tej sprawie głos zabrała także Martyna Wojciechowska, która nigdy nie kryła swoich poglądów politycznych. Dziennikarka od wielu lat wspiera kobiety i nie boi się głośno mówić o ich prawach. Wprost przyznała, że taka kolej rzeczy wywołała u niej wściekłość.

Czytaj też: Bartek Kasprzykowski poznali się na planie serialu. Oboje byli wówczas w związkach małżeńskich

Martyna Wojciechowska, Viva! 16/2023
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

Martyna Wojciechowska w sesji dla magazynu VIVA!, 2023 rok

Martyna Wojciechowska o decyzji Szymona Hołowni

Podróżniczka gościła w środowym wydaniu programu „Onet Rano”, w którym nie ukrywała swojej złości. „Ja jestem wściekła, przecież to my, kobiety w dużej mierze zadecydowałyśmy o tym, kto dzisiaj jest u władzy. Kobiety wreszcie poszły do urn wyborczych i uważam, że to jest wielkie zobowiązanie”, wyznała i podkreśliła, że taka decyzja Marszałka Sejmu mocno uderza w kobiety.

„Marszałek Szymon Hołownia jest też osobą, która ma swoje poglądy i ma do tego prawo. Natomiast kobiety, które zadecydowały o kształcie tego, kto dzisiaj jest u władzy, również mają w tej kwestii dość jasne poglądy i od początku wiadomo było, że prawo do decydowania o swoim jest jednym z najważniejszych postulatów właśnie kobiet”, dodała w „Onet Rano”.

W programie poruszono także temat decyzji francuskiego parlamentu, który jako pierwszy na świecie postanowił wpisać prawo do aborcji do konstytucji. Podróżniczka podkreśla, iż ma nadzieję, że inne kraje wezmą z Francji przykład. „To jest przełomowa decyzja, która mam nadzieje, przytrze ścieżki innym krajom i kobietom, które wciąż cierpią. Wiemy, że zakaz aborcji, ograniczenie tego prawa uderza w kobiety, które są najbiedniejsze, bo aborcja jest i będzie, natomiast dobrze, żeby to działo się w warunkach bezpiecznych”, mówiła Martyna Wojciechowska w programie.  

Zobacz także: Została aresztowana, gdy on był małym dzieckiem. Dzisiaj Dagmara Kaźmierska mówi wprost: „Płakałam. Była bardzo duża tęsknota za synem"

Martyna Wojciechowska,
Fot. Gałązka/AKPA

Martyna Wojciechowska, "Kobieta na krańcu świata" - spotkanie prasowe z Martyną Wojciechowską i Anją Ringgren Lovén, 2023 rok

Szymon Hołownia, wizyta w Białymstoku
Fot. Michal Kosc/Forum

Szymon Hołownia, wizyta w Białymstoku, 27.10.2023 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.