Szymon Hołownia, Urszula Brzezińska-Hołownia, żona
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER
HISTORIA MIŁOŚCI

Niedługo znów zostaną rodzicami... Tak kochają się Szymon Hołownia i Urszula Brzezińska-Hołownia

Żona polityka ma bardzo ciekawy zawód

Rafał Kowalski 23 grudnia 2021 13:54
Szymon Hołownia, Urszula Brzezińska-Hołownia, żona
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Już za miesiąc minie sześć lat, odkąd Szymon Hołownia i Urszula Brzezińska-Hołownia są małżeństwem. Para doczekała się córeczki Marii, która ma cztery lata, a już za kilka miesięcy małżonkowie powitają na świecie kolejne dziecko. Z okazji tej radosnej wieści przypomnijmy, jak poznali się zakochani.

Szymon i Urszula Hołownia – pierwsze spotkanie. Kim jest żona polityka?

Zanim Szymon Hołownia poznał miłość życia, dwa razy był w nowicjacie i na poważnie planował dołączyć do zakonu dominikanów. Za pierwszym razem zrezygnował ze względów zdrowotnych, za drugim zaś stwierdził, że to jednak nie jego droga.

Wkrótce trafił do telewizji i zaczął prowadzić program Mam Talent. Okazuje się, że to właśnie przy kręceniu z Marcinem Prokopem jednej ze scen, poznał Urszulę. Był rok 2014. „Kręciliśmy materiał, udawaliśmy pilotów z Top Gun, którzy chodzą w zachodzącym słońcu pasem startowym. I tak to się wszystko potoczyło, że spotkaliśmy się z moją żoną”, zdradził były prowadzący show w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Dlaczego w tak specyficznym miejscu prezenter i polityk wpadł na przyszłą żonę? Urszula Brzezińska-Hołownia jest bowiem pilotem myśliwca MiG-29 w stopniu porucznika w Siłach Powietrznych RP. Uhonorowano ją nawet nagrodą Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych za udane lądowanie awaryjne z wyłączonymi silnikami. Choć nie jest to zawód, który wybiera wiele pań, żona Szymona Hołowni, udowadnia, że nie ma granic. „Czuję się jak mąż Angeli Merkel, który też zwykle jest jedynym mężczyzną na spotkaniach z udziałem żon premierów”, mówił polityk w Newsweeku nawiązując do tego, że jest partnerem pilotki.

Szymon Hołownia, Urszula Brzezińska-Hołownia, żona, EN_01431611_0115
Fot. MAREK BEREZOWSKI/REPORTER

Warto dodać, że mimo ogromnego uczucia, jakie łączy Szymona i Urszulę, gwiazdor TVN nie nosił na planie programu obrączki oraz przez kilka lat nie opowiadał o związku w mediach. Sądzono więc, że jest sam.

Sprawdź też: Szymon Hołownia uwielbia spędzać czas z córką! „Trzy godziny składania i bawienia... Mania zachwycona”

Ślub i dzieci Szymona Hołowni i Urszuli Brzezińskiej-Hołowni

W styczniu 2016 roku para zdecydowała się wziąć ślub. Co ciekawe wierzący Szymon Hołownia najpierw postawił na ślub cywilny i on wiąże się dla niego z piękniejszymi wspomnieniami.

Niedawno, przy okazji 5. rocznicy, prezenter opowiedział o szczegółach uroczystości podkreślając, że jednym ze świadków był Marcin Prokop. „To już PIĘĆ lat... :) Właśnie przypomnieliśmy sobie z Ulą, że wczoraj mieliśmy rocznicę ślubu cywilnego (kościelny mieliśmy tydzień później, tę datę pamiętamy bardziej ;). Uznaliśmy, że skoro to nasz ślub, więc zrobiliśmy to po swojemu - na cywilnym byliśmy w sumie w piątkę (w tym Świadkowie: Asia, siostra Uli i kolega Marcin Prokop ), na kościelnym: chyba w dziesiątkę czy dwunastkę: tylko my i najbliżsi. Początek najfajniejszej podróży w moim życiu... Dzięki, Uleńko! :) 105. rocznicy pewnie nie dożyję, ale - jak medycyna pójdzie do przodu - to z jeszcze 55. możemy przecież wyciągnąć... :)", pisał na Instagramie.

Na co dzień Szymon Hołownia i jego żona mieszkają pod Warszawą. Radością ich codziennego życia jest córka - czteroletnia Marysia, na którą rodzice często wołają Mania. W 2021 roku w domu polityka stanie się jeszcze gwarniej. Małżonkowie poinformowali kilkanaście godzin temu, że znów zostaną rodzicami. „To czas oczekiwania. Dla nas w tym roku bardziej niż kiedykolwiek. Głęboko wierzymy, że i my, i wy wszystkiego dobrego doczekamy”, powiedział lider Polski 2050 w filmiku, na którym widać ciążowy brzuszek jego żony.

Według jednego z dzienników termin porodu lekarze ustalili za kilka tygodni. Życzymy pięknego czasu! 

Czytaj teżTak Szymon Hołownia świętował piątą rocznicę ślubu!

Szymon Hołownia, Urszula Brzezińska-Hołownia, żona, EN_01431611_0115
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.