EN_01492756_0269, Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula, 2021
Fot. VIPHOTO/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

Miłość potrafi zdziałać cuda”. Oto niezwykła historia Marty Żmudy Trzebiatowskiej i Kamila Kuli

Jak się poznali? Dziś tworzą jedną z najpiękniejszych par polskiego show-biznesu

Olga Figaszewska 12 października 2021 16:50
EN_01492756_0269, Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula, 2021
Fot. VIPHOTO/East News

To jedna z najpiękniejszych par polskiego show-biznesu. Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula od 6 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo. Zakochanych połączyły wspólne pasje i miłość. „Kiedy spotykasz właściwego człowieka wszystko staje się jasne. Po prostu wiesz, że tego chcesz. Zawsze miałam konkretne marzenia: dom, rodzina. To są moje wartości”, mówiła aktorka. Oto niezwykła historia ich uczucia.

Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula - historia miłości

Ich drogi skrzyżowały się w 2013 roku na deskach Teatru Kwadrat. Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula grali razem  dwóch sztukach. W jednej z nich na scenie wcielali się w małżeństwo, które przechodzi przez trudniejszy czas.

„Dyrektor nas tak obsadził. Lubię ten spektakl, choć to szalenie wymagająca rola, fizycznie i psychicznie. 2,5 godziny non stop na scenie. Wyżymam potem kostium z potu. W drugim akcie mamy do zagrania wielką kłótnię. Siedzę wtedy w kulisie i mam takie myśli: „Matko, jak ja nienawidzę się kłócić”, a zaraz muszę wyjść na scenę i to zrobić.  Moje ciało, mój organizm stawia wręcz fizyczny opór przed tą sceną. Ale kiedy kurtyna opada, satysfakcja jest ogromna”, wspominała Marta Żmuda Trzebiatowska w rozmowie VIVY! z Beatą Nowicką.

Z kolei w wywiadzie dla Wysokich Obcasów, aktorka przyznała, że współpraca z przyszłym mężem była początkowo dość problematyczna. Nie potrafili się dotrzeć. „Kamil długo się nad wszystkim zastanawia, analizuje. Ja pracuję zupełnie inaczej. Jestem szybka i chyba dość bezkompromisowa w działaniu… Nie potrafiliśmy ze sobą pracować”, zwierzała się.

Zobacz też: Marta Żmuda Trzebiatowska: „Miłość potrafi zdziałać cuda”. Czy małżeństwo pomogło jej oswoić kompleksy?

Marta Żmuda Trzebiatowska, Kamil Kula, 2015 rok, Premiera filmu pt. Listy do M. 2
Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula, 2015 rok, Premiera filmu pt. Listy do M. 2

Z czasem odkryli, jak wiele ich łączy. Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula kochają podróże, książki, filmy i seriale. Spoiwem ich relacji jest przyjaźń. Od kilku lat są dobranym duetem nie tylko w życiu zawodowym, a także prywatnym. Początkowo ukrywali swoją relację. W pewnym momencie stwierdzili, że ta sytuacja jest męcząca, i nie mają powodów, by dłużej zachowywać ją w tajemnicy.

„Jesteśmy ulepieni z tej samej gliny, wynieśliśmy z domów podobne wartości. W pewnym momencie wszystko stało się oczywiste i proste. Znika lęk, nie masz wątpliwości i chcesz zaryzykować”, mówiła gwiazda. Nie miało też dla nich znaczenia to, że dzieli ich różnica wieku. Aktor jest młodszy od swojej żony o pięć lat. Jakie ma to znaczenie w obliczu prawdziwego uczucia?

„W komisie samochodowym możesz zapytać o stan techniczny, przebieg i rocznik. A w życiu, gdzie spotyka się dwoje ludzi, jaki to problem? Oczywiście na początku żartowałam sobie, że mojemu bratu zmieniłam pieluchy, bo obaj są w tym samym wieku. Człowiek musi mieć poczucie humoru, zobacz jak jest szaro za oknem, jak tu przeżyć kolejny listopadowy dzień?”, żartowała w VIVIE! Marta Żmuda Trzebiatowska.  

Jedna z najpiękniejszych par polskiego show-biznesu stanęła na ślubnym kobiercu w 2015 roku. Cicha uroczystość odbyła się na Pojezierzu Brodnickim, a w najważniejszym dniu towarzyszyła im rodzina i przyjaciele.

Dziś Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula tworzą szczęśliwe, spełnione małżeństwo. Oboje wspierają się w zawodowych wyzwaniach. „Małżeństwo to dla mnie ład, porządek, ale i szaleństwo. Obowiązki, ale i wspólna zabawa. Romans to chaos. Pomimo młodego wieku przekonałam się już, że ład ciągnie cię ku górze, daje przestrzeń do życia, nieład zabiera energię, nie dając nic w zamian”, podkreślała Marta Żmuda Trzebiatowska.

Zobacz też: Marta Żmuda Trzebiatowska: "Małżeństwo to dla mnie ład, porządek, ale i szaleństwo"

Marta Żmuda Trzebiatowska, Kamil Kula, 2016 rok,
Fot. VIPHOTO/East News

Zgrany duet w życiu prywatnym i zawodowym

Zakochani rzadko uchylają rąbka tajemnicy na temat swojego życia prywatnego. Mają zasady, których starają się przestrzegać i bardzo cenią sobie strefę osobistą. „Pewne sytuacje są tylko dla nas. To jest też wzór naszych rodziców, którzy są ze sobą już od 30 lat. To nie są ludzie, którzy wszem i wobec opowiadają o swoim uczuciu”, mówiła Marta Żmuda Trzebiatowska w Dzień Dobry TVN.

Aktorka w rozmowie z Katarzyną Sielicką w VIVA! Piękna na Lato z 2016 roku  zdradzała, że małżeństwo ją zmieniło. „Ja już byłam ukształtowaną kobietą, kiedy zmieniłam swój stan cywilny. Może teraz jest we mnie trochę więcej luzu, bardziej sobie odpuszczam, ale to nie wynika z tego, że jestem mężatką, tylko z pewnej dojrzałości. Mam więcej cierpliwości i zrozumienia dla siebie samej. Zaprzyjaźniłam się ze sobą i oswoiłam kompleksy, które miałam jako dziewczyna. Lubię siebie  taką, jaka jestem. Może przez drugiego człowieka, który nas kocha, mamy dla siebie większą akceptację. Miłość potrafi zdziałać cuda”, opowiadała.

Dziś Kamil Kula i Marta Żmuda Trzebiatowska są dumnymi rodzicami dwójki dzieci — czteroletniego Bruna i rocznej córeczki. Odkąd w ich życiu pojawiły się pociechy, aktorska para całkowicie zmieniła priorytety. Dla gwiazdy czas spędzony z dziećmi jest najważniejszy. Odnalazła w sobie pokłady spokoju.

„Dlatego łatwiej mi odpuszczać, przestałam się bać, że coś mi w życiu ucieknie, że coś przegapię. I jeśli jakiś zawodowy projekt się nie wydarzy, nie szkodzi, więcej czasu spędzę z dzieckiem. Tak to czuję”, mówiła  w jednym z wywiadów.

Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula pielęgnują swoją relację, trwają u swojego boku. A my życzymy im kolejnych lat pełnych miłości! 

Sprawdź też: Marta Żmuda Trzebiatowska: „Nie tak wyobrażałam sobie końcówkę oczekiwania na dziecko”

Marta Żmuda Trzebiatowska, Kamil Kula, 2019
Fot. VIPHOTO/East News

Marta Żmuda Trzebiatowska, Kamil Kula, historia miłości
Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.