marilyn manson skandale
Fot. Charley Gallay / Stringer / Getty Images Entertainment
O TYM JEST GŁOŚNO

Marilyn Manson aresztowany? Policja wydała nakaz. Kolejny głośny skandal z udziałem artysty

Wokaliście grozi kara pozbawienia wolności do roku

Aleksandra Andrzejak 27 maja 2021 19:54
marilyn manson skandale
Fot. Charley Gallay / Stringer / Getty Images Entertainment

Policja wydała nakaz aresztowania Marilyna Mansona. Wokalista jest oskarżony o napaść na operatora kamery, której dokonał w 2019 roku. Adwokat artysty zaprzecza. To jednak nie pierwszy skandal z udziałem Mansona.

Wydano nakaz aresztowania Marilyna Mansona

Według agencji Reutera Marilyn Manson 18 sierpnia 2019 roku grał w New Hampshire koncert. Występ nagrywał zlecony przez firmę z New Hampshire operator kamery. To właśnie wtedy miał napaść na kamerzystę. Policja w stanie New Hampshire wystawiła nakaz aresztowania wokalisty za „napaść w trakcie incydentu z 2019 roku w Bank of New Hampshire Pavilion”. Artyście grozi kara pozbawienia wolności do roku oraz grzywna w wysokości do 2000 dolarów. Policja oświadczyła, że wydanie nakazu aresztowania nie oznacza domniemania winy.

Adwokat Mansona, Howard King uznał postawione mu zarzuty za niedorzeczne. Twierdził, że nie otrzymał żadnych dowodów wskazujących na winę wokalisty. Zapewnił o gotowości do współpracy z lokalnymi władzami. Na łamach dziennika New York Times adwokat zdradził, że operator zażądał ponad 35 tysięcy dolarów po tym, jak „niewielka ilość śliny spadła na jego ramię”.

Zobacz także: Marilyn Manson oskarżony o przemoc przez Evan Rachel Wood

marilyn manson aresztowany
Fot. Danny E. Martindale / Stringer / Getty Images Entertainment

Marilyn Manson, 2015

Skandale Marilyna Mansona

Incydent w New Hampshire może i jest ostatnim skandalem Mansona, ale z pewnością nie największym. Artysta ma na swoim koncie ich całkiem sporą sumę. Na jednym ze swoich koncertów piosenkarz wniósł na scenę karabin maszynowy. Mikrofon był przymocowano do celownika w broni, z której Manson mierzył do publiczności. Tłumaczył, że chciał wprowadzić widzów w stan zadumy nad tragediami jakie rozgrywają się na świecie. 

W trakcie innego występu Manson złapał ochroniarza, mając na sobie tylko skórzane stringi i rajstopy, po czym owinął nogami głowę mężczyzny i dotknął jego kark swoimi genitaliami. Został oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej oraz o napaść na tle seksualnym. Piosenkarz zapłacił 4000 dolarów grzywny. Innym razem zagrał tylko cztery piosenki i przez 10 minut stał plecami do widowni, domagając się oklasków. Wzburzona widownia żądała zwrotu pieniędzy za bilety.

Zobacz także: Przerażający magnetyzm Charlesa Mansona. Jego wyznawcy byli mu ślepo posłuszni...

marilyn manson z nakazem aresztowania
Fot. Frazer Harrison / Staff / Getty Images Entertainment
Marilyn Manson, 2020

Jeden z członków zespołu Mansona miał już dość i postanowił odejść. Wściekły wokalista oblał jego perkusję płynem z zapalniczki i podpalił. Zrobił to w czasie kiedy perkusista wciąż siedział za instrumentem. Istnieją doniesienia, że Marilyn kolekcjonował protezy kończyn.

Marilyn Manson został oskarżony przez aktorkę Charlyne Yi o molestowanie seksualne i rasistowskie komentarze. W lutym 2021 aktorka Evan Rachel Wood oskarżyła o przemoc Marilyn Mansona publikując oświadczenie na swoim profilu na Instagramie. Artyści byli w związku w latach 2006 – 2010. Chociaż od rozstania minęło już ponad 10 lat, Wood nie może pogodzić się z przeszłością. Oskarżała muzyka już w 2016 i 2019 roku. Jednak dopiero teraz, po publikacji na Instagramie, z aktorką zsolidaryzowały się inne, byłe partnerki Mansona. Artysta zaprzeczył zarzutom. 

Ze współpracy z Mansonem zrezygnowała wytwórnia płytowa Loma Vista Recordings zrezygnowała ze współpracy z piosenkarzem. Odwołano także jego udział w jednym z odcinków serialu telewizyjnego American Gods. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.