marylin manson i evan rachel wood
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Marilyn Manson oskarżony o przemoc przez Evan Rachel Wood

„Nie mogę już żyć pod groźbą zemsty”, zdradza była dziewczyna piosenkarza

Aleksandra Andrzejak 2 lutego 2021 14:01
marylin manson i evan rachel wood
Fot. East News

Aktorka Evan Rachel Wood oskarżyła o przemoc Marilyn Mansona publikując oświadczenie na swoim profilu na Instagramie. Artyści byli w związku w latach 2006 – 2010. Chociaż od rozstania minęło już ponad 10 lat, Wood nie może pogodzić się z przeszłością. Oskarżała muzyka już w 2016 i 2019 roku. Jednak dopiero teraz, po publikacji na Instagramie, z aktorką zsolidaryzowały się inne, byłe partnerki Mansona. Kontrowersyjny muzyk odniósł się do tych oskarżeń.

Związek Marilyn Mansona i Evan Rachel Wood - kulisy

Związek Marilyn Mansona i Evan Rachel Wood przykuwał uwagę mediów przede wszystkim ze względu na różnicę wieku, jaka dzieliła kochanków. On miał 36 lat, ona 18. Mimo że ich związek należał do burzliwych, a Manson powiedział w wywiadzie dla magazynu „Split”, że czasami wyobraża sobie, jak rozwala swojej dziewczynie głowę młotem – doszło do oświadczyn, a zaraz po nich do zerwania.

evan rachel wood byla molestowana
Fot. East News

Oświadczenie Evan Rachel Wood na Instagramie

„Moim oprawcą był Brian Warner, znany światu jako Marilyn Manson. Zaczął mnie uwodzić, gdy byłam nastolatką, a następnie znęcał się nade mną przez kilka lat. Miałam wyprany mózg, byłam manipulowana. Postanowiłam skończyć z życiem w strachu przed odwetem, oszczerstwami i szantażem. Piszę to, aby zdemaskować niebezpiecznego człowieka i wskazać branże, które mu pomagały, zanim zrujnuje kolejne życia. Wspieram wiele ofiar, które nie będą już milczeć”, oświadczyła aktorka.

Evan Rachel Wood padła ofiarą molestowania w przeszłości

Wood poruszała już temat molestowania przez muzyka w 2016 roku, podczas wywiadu dla „Rolling Stone”. Trzy lata później stawiła się przed Kalifornijską Komisją Senacką ds. Bezpieczeństwa Publicznego.

„Jednego razu przyparł mnie do kąta w naszej sypialni i kazał mi kleknąć. Związał mi ręce i stopy. Kiedy byłam uwięziona, bił mnie po wrażliwych częściach ciała. Dla niego był to sposób na sprawdzenie mojej uległości i oddania. Ból był rozdzierający. Czułam się wtedy, jakbym opuściła moje ciało, a część mnie umarła”, zeznała aktorka.

Inne ofiary molestowania Marilyn Mansona

Po publikacji Evan Rachel Wood na Instagramie, głos zabrały także inne, byłe partnerki muzyka - Ashley Walters, Sary McNeilly, Ashley Lindsay Morgan oraz Gabrielli. Kobiety zgodnie przyznają, że podczas relacji z Mansonem wielokrotnie doświadczały manipulacji, molestowania i szantażu. Chcą, aby poniósł karę.

Manson nie przyznaje się do winy

W odpowiedzi na oświadczenie Evan, Marilyn Manson opublikował własne, w którym odrzuca zarzuty. Twierdzi, że ,,jego życie i sztuka od dawna przyciągają kontrowersje, ale ostatnie oskarżenia są potwornym zniekształceniem rzeczywistości", a związki ,,zawsze rozwijały się za obopólną zgodą i były z "osobami o podobnych zapatrywaniach".  

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.