Marcin Prokop, VIVA! grudzień 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O tym się mówi

Marcin Prokop szczerze o rozdzieleniu go z Dorotą Wellman w DDTVN. Kto miał zająć jej miejsce?

„Trwały różne próby, żeby nas połączyć z innymi partnerami”

Marta Nawacka 31 października 2022 10:03
Marcin Prokop, VIVA! grudzień 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Marcin Prokop i Dorota Wellman to jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych duetów telewizyjnych. Para zaczęła wspólną pracę jeszcze za czasów Telewizji Polskiej, gdzie mogliśmy oglądać ich w „Pytaniu na śniadanie”. Gdy rozpoczęli pracę w TVN, zdecydowano, by ich nie rozdzielać, ponieważ świetnie się dogadują. Od dłuższego czasu wspólnie prowadzą program „Dzień Dobry TVN”. Okazuje się jednak, że mogliśmy nie widywać ich w duecie...

Marcin Prokop i Dorota Wellman od lat tworzą duet

Kiedyś wspólnie prowadzili „Pytanie na śniadanie”, dziś są ulubieńcami widzów w „Dzień Dobry TVN”. Marcin Prokop i Dorota Wellman doskonale się uzupełniają i wydają się wprost stworzeni do tego, by pracować razem. „Jak to powiedział kiedyś nasz szef, to ja jestem od tego, żeby zabezpieczać teren, czyli jestem tą osobą, która musi to wszystko rozładować i wszystkie zadziwiające pomysły przekształcić na naszą korzyść. Nie powiem, że żyję w pełnej gotowości, ale wiem, że po nim można się spodziewać wszystkiego”, mówiła dziennikarka o ich współpracy i dodała: „My obydwoje nie należymy do normalnych, a ja muszę to czasami tonować. To jak z niegrzecznym dzieckiem, czasami trzeba przytrzymać za rączkę. Ale kocham to Marcina szaleństwo, dzięki temu ten program żyje”.

Czytaj też: Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki rozstali się: „Wciąż mamy dla siebie ocean dobroci”

Dorota Wellman i Marcin Prokop na planie Dzień Dobry TVN, Warszawa, 29.03.2022
Fot. Pawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/East News

Dorota Wellman i Marcin Prokop na planie Dzień Dobry TVN, Warszawa, 29.03.2022

Marcin Prokop o rozdzieleniu go z Dorotą Wellman

Choć dzisiaj wielu fanów nie wyobraża sobie Doroty Wellman i Marcina Prokopa z innymi partnerami przed kamerą, to okazuje się, że był czas, kiedy prowadzący mogli zostać rozdzieleni. W wywiadzie dla dziendobrytvn.pl dziennikarz opowiedział o tej sytuacji. „Pamiętam, że na samym początku próbowano nas rozdzielić z Dorotą Wellman. Mimo że przyszliśmy jako para, to trwały różne próby, żeby nas połączyć z innymi partnerami. Te próby spełzły na niczym. Po obejrzeniu wszystkich taśm wyszło na to, że razem pasujemy do siebie najlepiej. I od 25 lat jesteśmy razem i nic nas nie rozdzieli”, wyznał.

W tej samej rozmowie Marcin Prokop zdradził także, kto mógł zostać jego partnerką na planie programu. „Miałem zdjęcia z Magdą Mołek i Jolą Pieńkowską. Obydwie to fantastyczne dziennikarki i bardzo się lubimy, natomiast wtedy mało się znaliśmy i trochę zabrakło chemii na ekranie”. Dziennikarz zdradził także, że z Dorotą Wellman zaczął się przyjaźnić jeszcze długo przed tym, jak oboje stanęli przed kamerą. „Wszystkie moje najlepsze relacje telewizyjne najpierw budowały się poza telewizją. Z Dorotą byliśmy zaprzyjaźnieni, zanim zaczęliśmy razem pracować przed kamerą”.  

Zobacz także: Michael Danilczuk jest ciągle adorowany przez mężczyzn. „Faceci go podrywają cały czas”

Marcin Prokop i Dorota Wellman na planie Dzień Dobry TVN, 7.04.2022
Fot. MATEUSZ GROCHOCKI/Dzien Dobry TVN/East News

Marcin Prokop i Dorota Wellman na planie Dzień Dobry TVN, 7.04.2022

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.