Małgorzata Rozenek-Majdan z dziećmi, Radosław Majdan, VIVA! 10/2021; Majdanowie, VIVA! 10/2021
Fot. Stanisław K. Rozenek
O TYM SIĘ MÓWI

Rodzina Małgorzaty Rozenek-Majdan jest na diecie wegetariańskiej. Co było powodem tej decyzji?

Trzyletni Henryk również nie je mięsa

Olga Figaszewska 19 marca 2023 08:48
Małgorzata Rozenek-Majdan z dziećmi, Radosław Majdan, VIVA! 10/2021; Majdanowie, VIVA! 10/2021
Fot. Stanisław K. Rozenek

Dumna mama, szczęśliwa żona i spełniona bizneswoman. Małgorzata Rozenek-Majdan chętnie dzieli się z fanami fragmentami życia prywatnego i opowiada o macierzyństwie. W jednym z ostatnich wydań Dzień Dobry TVN mogliśmy podziwiać jej talent kulinarny! Okazuje się, że Małgorzata Rozenek-Majdan uwielbia gotować, a w jej kuchni królują dania wegetariańskie. Trzyletni Henryk również od urodzenia nie je mięsa.

Małgorzata Rozenek-Majdan o diecie wegetariańskiej. Synowie gwiazdy nie jedzą mięsa

To kolejna rzecz, której dowiadujemy się o Perfekcyjnej pani domu. Małgorzata Rozenek-Majdan uwielbia gotować i gdy tylko ma ku temu okazję, przygotowuje dania wegetariańskie. Okazuje się, że cała rodzina nie je mięsa. Wszystko zaczęło się od najstarszego syna gwiazdy. Stanisław miał jedenaście lat, gdy podzielił się z bliskimi pomysłem na temat zmiany nawyków żywieniowych. A ten wszyscy przyjęli z entuzjazmem.

„Po prostu wrócił ze szkoły z takim pomysłem, że on nie chce jeść mięsa ze względów ideologicznych, szkoda mu zwierząt, oglądał dokumenty, a to młode pokolenie jest pokoleniem bardzo mocno ekologicznie rozbudzonym. Uważaliśmy, że to jest świetny pomysł, a prowadzenie domu, który ma dwa rodzaje kuchni, jest trudne, a i tak nasza logistyka jest dość wymagająca, więc pomyśleliśmy sobie, że to dobra okazja, aby przestać jeść mięso ’, opowiadała Małgorzata Rozenek-Majdan w rozmowie z Plejadą.

Czytaj też: Małgorzata Rozenek-Majdan nie rozpieszcza synów. Na tę rzecz nie żałuje jednak pieniędzy

Małgorzata Rozenek-Majdan z dziećmi, Radosław Majdan, VIVA! 10/2021; Majdanowie, VIVA! 10/2021
Fot. Stanisław K. Rozenek

Małgorzata Rozenek-Majdan z synkiem, 2021 rok

Małgorzata Rozenek-Majdan z dziećmi, Radosław Majdan, VIVA! 10/2021; Majdanowie, VIVA! 10/2021
Fot. Stanisław K. Rozenek

Okazuje się, że dla Małgorzaty Rozenek-Majdan nie była to kulinarna rewolucja. Gwiazda Dzień dobry TVN już wcześniej nie jadła mięsa. Wydawało się, że zmiana diety będzie trudna dla jej męża. Jednak Radosław Majdan świetnie czuje się po zmianie nawyków żywieniowych. Najmłodszy z członków rodziny, trzyletni Henryk od urodzenia nie je mięsa. Chłopczyk nie spożywa też nabiału.

„Najlepsze jest to, że nasz Henryk, który od urodzenia nie je mięsa, źle znosi też laktozę, więc nie je też normalnego nabiału i jest na diecie kompletnie roślinnej, czasami z dodatkiem ryb. W swojej siatce centylowej ma bardzo dobre wyniki, pediatra twierdzi, że to jest idealnie, modelowo rozwijające się dziecko”, wyjaśniła Plejadzie.

Do diety wegetariańskiej przekonali się także rodzice Małgorzaty Rozenek-Majdan. Otworzyli się na poszukiwanie nowych składników i przestali jeść mięso. Czują się rewelacyjnie, a ich wyniki badań są bardzo dobre! „Mamy taki zwyczaj badania się całą rodziną raz do roku i te wyniki z roku na rok się polepszają, odkąd jesteśmy na tej diecie”, dodała gwiazda. 

Czytaj też: Córka Adama Małysza promienieje u boku męża! Wyjechali z Polski, realizują marzenia

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.