Maciej Skrzątek - Wróżbita Maciej - dokonał coming outu
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Maciej Skrzątek dokonał coming outu. „Jestem już tak stary, że nie będę się ukrywał”

Słynny Wróżbita Maciej opowiedział o swoim związku

Ksenia Krasko 19 lipca 2021 09:15
Maciej Skrzątek - Wróżbita Maciej - dokonał coming outu
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Maciej Skrzątek, bardziej znany jako Wróżbita Maciej, jest najpopularniejszym wróżbitą w Polsce. Od wielu lat wróży na małym ekranie, a także prowadzi szkolenia, pisze książki i pracuje w Meloradiu. Znany tarocista właściwie nie opowiada o swoim życiu prywatnym, ale zdecydował się na wyjątek i dokonał coming outu. W szczerej rozmowie z Elizą Michalik opowiedział o partnerze i o tym, jak żyje mu się we współczesnej Polsce.

Wróżbita Maciej dokonał coming outu

„Ten wywiad możemy potraktować jako mój coming out. Jestem już tak stary, że nie będę się ukrywał”, wyznał Maciej Skrzątek w rozmowie z Elizą Michalik z audycji „W głębi duszy” radia Nowy Świat. Jak dodał, fakt, że jest homoseksualistą, nie jest tajemnicą. „Znajomi, przyjaciele, współpracownicy czy dziennikarze, z którymi się spotykałem – wszyscy wiedzą. Ja się nigdy z tym nie ukrywałem, jeśli chodzi o kontakty bezpośrednie. I nigdy się tego nie wstydziłem, tylko uważałem, że to jest moje życie prywatne”, podkreślił.

Zdradził też, że jego partner ma na imię Tomasz. „Jesteśmy razem prawie 20 lat, jesteśmy bardzo szczęśliwi i bardzo się kochamy”, stwierdził Maciej Skrzątek. Zaznaczył, że tak długa relacja jest najlepszym dowodem na to, że stereotypy, które rozpowszechnia się o związkach homoseksualnych, są krzywdzące i kłamliwe.

Zobacz też: Piaseczny, Qczaj, Miller, Biedroń... Oni nie boją się otwarcie mówić o swojej orientacji

Maciej Skrzątek - kim jest Wróżbita Maciej?
Fot. Pawel Relikowski/Polska Press/East News

Maciej Skrzątek o legalizacji związków homoseksualnych

Zapytany o śluby osób LGBT+, Maciej Skrzątek przyznał, że chętnie by się zdecydował, jednak głównie ze względów praktycznych. „Nie potrzebuje tego, żeby udowodnić, że kogoś kocham. Ślub byłby ułatwieniem naszego życia, jeśli chodzi o sprawy spadkowe, notarialne czy medyczne”, wytłumaczył tarocista.

„To przede wszystkim jest dla nas trudne, bo nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby Tomek znalazł się w szpitalu, a ja nie mógłbym trzymać jego ręki”, wyjaśnił w rozmowie z Elizą Michalik.

Zobacz też: Dziennikarka TVN zrobiła coming out. Marta Warchoł pokazała czułe zdjęcie z ukochaną

Wróżbita Maciej dodał, że osobiście nie spotkał się nigdy z hejtem, ale ze względu na sytuację w kraju nie afiszuje uczuć – na przykład nie spaceruje z ukochanym za rękę. Na takie romantyczne gesty pozwala sobie jedynie na wakacjach za granicą. 

Źródło: WP, Onet

Maciej Skrzątek - Wróżbita Maciej - dokonał coming outu
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.