Weronika Bruździak-Gębura 22 października 2016 22:50
1/9
Katy Perry
Copyright @Instagram
1/9

Amerykańscy celebryci chętnie angażują się w politykę i często wspierają kandydatów w wyścigu o fotel prezydencki.

Portal "The Wrap" opublikował cykl „Voting with the stars”, w którym sprawdził kogo najchętniej wspierają gwiazdy. W wyścigu o głosy celebrytów zdecydowanie zwyciężyła Hillary Clinton, która na wciąż powiększającej się liście ma już ponad 160 nazwisk. Zobacz, kto ją wspiera!

 

Polecamy też: Hillary Clinton pokochała wielkich projektantów! Więc na stroje podczas kampanii prezydenckiej wydała…

2/9
Rihanna wspiera Clinton
Copyright @Instagram Rihanna Daily
2/9

W środę 19 października, tuż przed ostatnią debatą Trump – Clinton, Rihanna została sfotografowana w Nowym Jorku w t-shircie marki TRAPVILLA ze zdjęciem Hillary Clinton. Koszulka kosztuje 35 dolarów. Piosenkarka dobrała do tego jeansowe szorty, Timberlandy, czarny sweter i kuferek marki Louis Vuitton zaprojektowany przez amerykańskiego architekta, Franka Gehry’ego. Kosztuje prawie 4,5 tysiąca dolarów!

3/9
Katy Perry
Copyright @Instagram
3/9

Największą zwolenniczką kandydatki Demokratów bezsprzecznie jest Katy Perry. Wspiera ją od dawna i zrobi wszystko, by Hillary cieszyła się jak największym poparciem. W końcu piosenkarka ma na Instagramie ponad 56 milionów followersów i dobrze wie, jak to wykorzystać. Po debacie Clinton - Trump wrzuciła swoje nagie zdjęcie, by przyciągnąć uwagę fanów i zachęcić ich do głosowania na demokratkę. Następnego dnia wstawiła kolejną nagą fotkę - tym razem w towarzystwie dwóch policjantów, którzy ją aresztują. Zdjęcie podpisała „Proszę głosujcie (w ubraniach)”.

 

Skecz z zachęcającą do głosowania Katy Perry można obejrzeć w serwisie Youtube.

4/9
Madonna
Copyright @Instagram
4/9

W ślady Katy Perry poszła Madonna, która pod koniec września też wstawiła nagie zdjęcie. Z dopiskiem, że będzie ich więcej.

 

Poszła jednak o krok dalej i we wtorek, 18 października, podczas wieczoru komediowego w Madison Square Garden pozwoliła sobie na naprawdę ostre żarty. Zapowiadając Amy Schumacher, powiedziała: „Jeśli zagłosujecie na Hillary Clinton, zrobię wam fellatio, ok?", po czym zachwalała swoje umiejętności.

 

Tutaj możecie zobaczyć filmik z jej przemówienia: https://www.youtube.com/watch?v=jKerdIIh4Tk

5/9
Kim Kardashian
Copyright @Instagram
5/9

Wspólnego zdjęcia z Hillary Clinton nie mogła sobie odmówić królowa selfie, Kim Kardashian.

6/9
Sia
Copyright @Instagram
6/9

Do zagorzałych fanek Hillary Clinton należy też Elizabeth Banks. Aktorka i reżyserka „Pitch Perfect” namówiła kilkunastu celebrytów do zaśpiewania a cappella piosenki „Our Fight song” na rzecz demokratki. W projekcie udział wzięły między innymi Sia, Eva Longoria i Jane Fonda. Podobno to ulubiona piosenka Clinton, która zagrzewa ją do walki przed wyjściem na mównicę.

 

Zobacz też: Kraków Live Festival startuje w najbliższy piątek! Wystąpią Hey, Sia, Muse i... wielu innych!

7/9
Lenny Krravitz
Copyright @Instagram
7/9

Podczas lipcowej konwencji Partii Demokratycznej na specjalnym koncercie w Camden w New Jersey dla Hillary Clinton zaśpiewali Lady Gaga i Lenny Kravitz

8/9
Matt Damon
Copyright @Getty Images
8/9

Kandydatkę demokratów wspierają starzy wyjadacze z Hollywood, tacy jak Steven Spielberg, Matt Damon czy George Clooney. Ten ostatni razem z małżonką pomagał zebrać pieniądze na kampanię.

9/9
Chloe Grace Moretz
Copyright @Instagram
9/9

Hillary Clinton popiera też najmłodsze pokolenie celebrytów. Na lipcowym konwencie Demokratów przemawiała 19-letnia aktorka Chloe Grace Moretz, która pojawiła się tam razem z ówczesnym chłopakiem, Brooklynem Beckhamem.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.