Sprawdzamy, jakie plany ma książęca para Sussex

Gabriela Czernecka 12 marca 2020 19:52

Księżna Meghan już rozpoczęła nowe życie. Poleciała do Kanady już wczoraj, po tym jak wraz z mężem, księciem Harrym, zaliczyła ostatnie kilka wyjść z ramienia królowej. Harry jednak pozostał jeszcze w Wielkiej Brytanii, by dokończyć swoją pracę jako starszy członek rodziny królewskiej. Kiedy zamierza wrócić i co teraz planują małżonkowie? Poznajcie szczegóły.

Księżna Meghan powróciła do Kanady

Książęca para Sussex powoli kończy wypełnianie obowiązków z ramienia królowej. Ostatnie kilka dni były dla nich dość intensywne. Księżna Meghan i książę Harry pojawili się na kilku oficjalnych wyjściach. Najpierw to książę przyleciał do Londynu. Już pod koniec lutego uczestniczył m.in. w specjalnym wydarzeniu organizowanym z okazji Invictus Games razem z muzykiem Jonem Bon Jovi, a także miał okazję spotkać się z królową Elżbietą II na krótkiej rozmowie, w trakcie której omawiał swoją przyszłość. Kilka dni później książęca para Sussex zaliczyła pierwsze wspólne wyjście od czasu ogłoszenia decyzji o rezygnacji z królewskich funkcji. Małżeństwo uczestniczyło w rozdaniu nagród Endeavour Fund, gdzie zachwycili zgromadzonych gości. Para nie odstępowała się na krok i eksperci mówią wprost, że przeżywają drugi miesiąc miodowy. Tego samego dnia Meghan tym razem sama pojawiła się publicznie. Jej stylizacja znów podbiła serca Brytyjczyków. Na wizytę w studio Teatru Narodowego, Meghan wybrała biały zestaw, złożony z ołówkowej spódnicy i... bluzki z sieciówki

Kolejno z okazji dnia kobiet księżna Meghan spotkała się z przedstawicielami placówki edukacyjnej Dagenham, ale to na jej wyjście z 9 marca czekała cała Wielka Brytania. Wówczas Meghan i Harry mieli okazję towarzyszyć po raz ostatni królowej, a także pozostałym członkom brytyjskiej rodziny królewskiej (Kate, Williamowi, Karolowi, Camilli oraz hrabiemu i hrabinie Wessex), w Dniu Wspólnoty Narodów 2020. Choć zarówno Kate, jak i Meghan wyglądały elegancko i odpowiednio do okazji, to brytyjskie media są jednogłośne, że ten dzień należał do księżnej Sussex. W ciągu kolejnych dwóch dni Meghan zaliczyła jeszcze dwa wyjścia - jedno w towarzystwie księcia Harry'ego (spotkali się z przedstawicielami CommonWealth Trust), a drugie samotne (jako patronki Stowarzyszenia Uniwersyteckiego Commonwealt ACU). 

Okazuje się, że było to ostatnie wyjście Meghan jako oficjalnej członkini rodziny Windsorów. Niektórzy przypuszczali, że księżna pozostanie wraz z mężem w Wielkiej Brytanii aż do końca marca. Okazuje się jednak, że Meghan podjęła decyzję o powrocie do Kanady, gdzie czeka na nią syn, 10-miesięczny Archie.

Jak donosi The Telegraph, książę Sussex był wczoraj w Pałacu Buckingham na serii spotkań w celu zaplanowania swojej przyszłości w Wielkiej Brytanii. Książę według informatora magazynu, niebawem powróci do Vancouver, gdzie para mieszkała przez ostatnie miesiące. Wiadomo jednak, że małżeństwo zatrzyma swój dom w Windsorze, czyli Frogmore Cottage, gdzie będą płacić czynsz komercyjny oraz zamierzają spłacić 2,4 miliona funtów pieniędzy podatników, którzy opłacili remont ich posiadłości.

Niedawno informowano, że Meghan i Harry szukali nieruchomości na wynajem w Kalifornii, w tym rezydencji w Malibu z ośmioma sypialniami o wartości 15 milionów funtów. Mówi się, że para poważnie rozważała zakup tego apartamentu ze względu na to, że znajduje się on niedaleko mieszkania mamy Meghan, Dorri Ragland. Przewiduje się, że para zarobi miliony funtów na publicznych wystąpieniach, udziałach w konferencjach czy nawet na swojej działalności w social mediach czy publikacji książek. Para ma już rozbudowaną sieć znanych znajomych, takich jak Michelle Obama, Oprah Winfrey czy Ellen DeGeneres, które chętnie pomogą młodemu małżeństwu zaklimatyzować się w nowym miejscu. Małżeństwo jak na razie musi podjąć decyzję dotyczącą swojego bezpieczeństwa. Na ten moment nie wiadomo, kto opłaci ich ochronę. W tej chwili małżonkowie przebywają z dala od siebie. Nie wiadomo, czy w wyniku pandemii, z jaką zmaga się cały świat, książę będzie miał możliwość powrotu do małżonki i syna. Jak na razie Harry   przebywa w Londynie, ale social media pałacu nie komentują, czy ma zaplanowane jeszcze jakieś publiczne wyjścia i czy w ogóle dojdą one do skutku.

1/5
Księżna Meghan ostatnie stylizacje z wizyty w Londynie marki ceny
Copyright @East News
1/5

Księżna Meghan i książę Harry na Dniu Wspólnoty Narodów 2020. Jej kreację można określić jednym słowem - zjawiskowa! 

2/5
Księżna Meghan ostatnie stylizacje z wizyty w Londynie marki ceny
Copyright @East News
2/5

A tak książęca para Sussex prezentowała się na Mountbatten Festival of Music

3/5
książę Harry, księżna Meghan
Copyright @Getty Images
3/5

Książęca para Sussex na rozdaniu nagród Endeavour Fund.

4/5
Księżna Meghan, książę Harry
Copyright @Getty Images
4/5

Wygląda na to, że księżna Meghan zakończyła wykonywanie obowiązków z ramienia królowej. Książę Harry pozostał w Wielkiej Brytanii, by do końca miesiąca domknąć ostatnie szczegóły i dopracować ustalenia dotyczące jego przyszłości.

5/5
Księżna Meghan, książę Harry
Copyright @Getty Images
5/5

Wiadomo już, że Meghan powróciła do Kanady, gdzie czekał na nią dziesięciomiesięczny syn Archie. Harry powróci do rodziny już na dniach.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.