Zobacz, jak się prezentowali!

Gabriela Czernecka 9 marca 2020 16:07

Księżna Kate i książę William oraz księżna Meghan i książę Harry znowu razem! Niestety najprawdopodobniej to ostatnie wyjście tak zwanej wspaniałej czwórki. Książęca para Sussex wraz z końcem marca zakończy wykonywanie obowiązków z ramienia królowej. O ich pojawieniu się na Dniu Wspólnoty Narodów poinformowano kilka tygodni temu. Na to spotkanie czekali wszyscy! Jak prezentowały się obie pary? Zobaczcie sami! 

Dzień Wspólnoty Narodów: Kate, Meghan, William, Harry

Jak co roku w drugi poniedziałek marca obchodzony jest Dzień Wspólnoty Narodów. To wyjątkowe święto, które upamiętniaja powstanie w 1926 roku międzynarodowej organizacji (pierwotnie Brytyjskiej Wspólnoty Narodów) dobrowolnie zrzeszającej niepodległe kraje, z których większość była w ubiegłych wiekach częścią brytyjskiego imperium kolonialnego. Obchody tego wyjątkowego dnia zaczynaja się od nabożeństwa wieloreligijnego w  Opactwie Westminsterskim w Londynie z udziałem Głowy Wspólnoty Narodów. Oczywiście w mszy udział bierze królowa Elżbieta II jako brytyjski monarcha oraz sekretarz generalny. Tego dnia monarchini wygłasza specjalne przemówienie transmitowane w krajach członkowskich Wspólnoty, a towarzyszą jej członkowie rodziny królewskiej.

Cała uroczystość została dopracowana w najmniejszym szczególe, biorąc pod uwage wieloletnią tradycję. Przede wszystkim dziś oczy wielu zwrócone będa ku Meghan i Harry'emu, dla których to jest jedno z ostatnich wyjść jako członków rodziny królewskiej. Co ciekawe, jest to także jedyne potwierdzone wyjście, na którym mają być wspólnie z księżną Kate i księciem Williamem. Nic dziwnego, że wielu z niecierpliwością oczekiwało na ten dzień. Jak pary się prezentowały?

Księżna Meghan na Dniu Wspólnoty Narodów

Nie ma wątpliwości, że Meghan wygląda zjawiskowo. Na Dzień Wspólnoty Narodów księżna Sussex zdecydowała się na zieloną kreację od Emilii Wickstead. Do tego dobrała kapelusz od Williama Chambersa, torebkę wykonaną przez markę Gabriella Hearst oraz szpilki swojej ulubionej marki  Aquazzura.

Księżna Kate na Dniu Wspólnoty Narodów

Księżna Kate z kolei postawiła na czerwony płaszcz od Catherine Walker, do którego dobrała fascynator w tym samym kolorze. Brytyjskie media piszą jednak wprost, że porównując stylizacje Kate i Meghan, księżna Sussex zdecydowanie wygrałaby ten pojedynek. Dodajmy, że w poprzednich latach księżne stawiły na skromne stylizacje - Meghan w 2018 roku pokazała się w granatowej sukience za kolano i eleganckim białym płaszczu projektu Amandy Wakeley, a Kate zdecydowała się na monochromatyczną stylizację w odcieniach granatu, która podkreśliła wówczas jej ciążowy brzuszek (tu zobaczycie stylizacje Meghan i Kate z Dnia Wspólnoty Narodów 2018>>). W 2019 roku na Dniu Wspólnoty Narodów Meghan znów postawiły na biały, a Kate na czerwony płaszcz. (Tu zdjęcia Meghan i Kate z 2019 roku>>) W tym roku obie postawiły na kolor!

 Co ciekawe, w przeciwieństwie do ubiegłego roku, Harry i Meghan tym razem nie zasiądą tuż obok Kate i Williama. Książęca para Sussex zajęła miejsca w dalszym rzędzie. Warto dodać, że wśród gości są także premier Boris Johnson i jego ciężarna narzeczona Carrie Symonds, Geri Halliwell czy ambasador USA Woody Johnson.  

1/7
Księżna Meghan i książę Harry, Dzień Wspólnoty Narodów
Copyright @Getty Images
1/7

Meghan na Dniu Wspólnoty Narodów miała zjawiskową zieloną kreację od Emilii Wickstead.

2/7
Księżna Meghan i książę Harry, Dzień Wspólnoty Narodów
Copyright @Getty Images
2/7

Do tego dobrała dodatki w tym samym kolorze - kapelusz od Williama Chambersa oraz torebkę wykonaną przez markę Gabriella Hearst. Stylizację dopełniła swoimi ulubionymi szpilkami narki Aquazzura w kolorze nude.

3/7
Księżna Kate i książę William, Dzień Wspólnoty Narodów
Copyright @Getty Images
3/7

Księżna Kate z kolei postawiła na czerwony płaszcz od Catherine Walker, do którego dobrała fascynator w tym samym kolorze.

4/7
Księżna Kate i książę William, Dzień Wspólnoty Narodów
Copyright @Getty Images
4/7

Brytyjskie media piszą jednak wprost, że tym razem to księżna Meghan przyćmiła księżną Kate swoją stylizacją..

5/7
Książę Karol i księżna Camilla na Dniu Wspólnoty Narodów
Copyright @Getty Images
5/7

książę Karol i księżna Camilla na Dniu Wspólnoty Narodów

6/7
Królowa Elżbieta II na Dniu Wspólnoty Narodów
Copyright @Getty Images
6/7

Królowa Elżbieta II na Dniu Wspólnoty Narodów

7/7
Hrabia i hrabina Wessex
Copyright @Getty Images
7/7

Hrabia i hrabina Wessex na Dniu Wspólnoty Narodów

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.