Meghan, Harry, Endeavour Fund
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Meghan i książę Harry pierwszy raz publicznie od czasu opuszczenia rodziny królewskiej

Jak się prezentowali?

Gabriela Czernecka 5 marca 2020 20:41
Meghan, Harry, Endeavour Fund
Fot. Getty Images

Księżna Meghan i książę Harry pierwszy raz publicznie od czasu opuszczenia rodziny królewskiej! Książęca para Sussex oficjalnie przestanie pełnić królewskie funkcje 31 marca. Jak poinformował rzecznik pary, małżeństwo zamierza często pojawiać się w Wielkiej Brytanii, a zawarte i przedstawione teraz uzgodnienia zostaną ponownie rozpatrzone po dwunastu miesiącach. Książę przyleciał do Londynu już pod koniec lutego. Uczestniczył m.in. w specjalnym wydarzeniu organizowanym z okazji Invictus Games razem z muzykiem Jonem Bon Jovi, a także miał okazję spotkać się z królową Elżbietą II na krótkiej rozmowie, w trakcie której omawiał swoją przyszłość. Teraz Harry'emu podczas publicznego wyjścia towarzyszy żona Meghan. Para wspólnie uczestniczy w rozdaniu nagród Endeavour Fund! Jak się prezentują? 

Meghan i Harry w Londynie 

Odkąd Meghan i Harry na początku stycznia ogłosili, że zamierzają zrezygnować z pełnienia królewskich funkcji, małżeństwo usunęło się w cień. Nie pojawiają się publicznie, unikają udzielania wywiadów. Niewiele wiadomo także o ich przyszłych działaniach. Wiadomo jedynie, że pracują nad własną fundacją i nowymi projektami, które zapewnią im źródło utrzymania. Przypomnijmy, że małżeństwo zadecydowało, że chce uzyskać niezależność finansową, a swoje życie zamierza dzielić między Wielką Brytanię a Amerykę. O swojej woli poinformowali w oświadczeniu na Instagramie: „Po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji, zdecydowaliśmy w tym roku na przejście do nowej roli w ramach instytucji. Zamierzamy wycofać się jako „starsi” członkowie rodziny królewskieji pracować, by stać się niezależnymi finansowo, a jednocześnie nadal w pełni wspierać Jej Królewską Mość. To dzięki Waszym namowom, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat, czujemy się przygotowani na dokonanie tej zmiany ”, pisała książęca para.

Chwilę później w pałacu zebrano nadzwyczajne spotkanie, mające ustalić, jak będzie wyglądać teraz przyszłość Meghan i Harry'ego. W oficjalnym oświadczeniu podsumowującym to spotkanie Elżbieta II napisała: „Moja rodzina i ja całkowicie wspieramy pragnienie Harry'ego i Meghan, aby stworzyć nowe życie jako młoda rodzina. Mimo, że wolelibyśmy, by pozostali pełnoetatowymi członkami rodziny królewskiej, to szanujemy i rozumiemy ich pragnienie prowadzenia bardziej niezależnego życia, ale wciąż pozostają cenną częścią mojej rodziny”, mogliśmy przeczytać. Rzecznik książęcej pary Sussex następnie wydał uzupełniające oświadczenie, w którym poinformował, że Harry i Meghan oficjalnie przestaną być członkami rodziny królewskiej 31 marca 2020 roku. Już kilka dni temu podawano, że małżeństwo powróci z Kanady, gdzie teraz rozpoczęło nowe życie, do Wielkiej Brytanii jeszcze pod koniec lutego.

Zapowiedziano, że książęca para Sussex weźmie udział w sześciu oficjalnych wydarzeniach. Wśród nich są uroczystości przypadające na 9 marca, czyli Dzień Wspólnoty Narodów, o czym informowaliśmy tutaj>>. W końcu książę Harry do Wielkiej Brytanii przyleciał sam 28 lutego. Uczestniczył w specjalnym wydarzeniu organizowanym z okazji Invictus Games razem z muzykiem Jonem Bon Jovi. Teraz wraz z małżonką wspólnie po raz pierwszy pojawili się publicznie w imieniu królowej.

5 marca Meghan i Harry uczestniczą w rozdaniu nagród Endeavour Fund. To organizacja wspierająca żołnierzy i pracowników służb publicznych w rehabilitacji. Wszystkie brytyjskie media oraz fani rozsiani po całym świecie uważnie śledzą dziś każdy ich krok...

Kiedy tylko w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia pary, internauci masowo zaczęli wklejać je na swoje profile. I nic dziwnego, po pierwsze wszyscy stęskniliśmy się już za Harrym i Meghan, a po drugie oboje wyglądali dziś obłędnie. Wnuk królowej Elżbiety II postawił na granatowy garnitur i białą koszulę, z kolei jego ukochana wyszła z The Goring Hotel w pięknym kamelowym płaszczu i czarnych dodatkach ze złotymi akcentami. Po zdjęciu odzienia wierzchniego, oczom fotografów ukazała się skromna dopasowana niebieska sukienka. Musimy przyznać, że żona Harry'ego z powodzeniem powróciła do figury sprzed narodzin syna. Z twarzy zakochanych nie schodził uśmiech - czy to znak, że teraz, żyjąc na własnych zasadach, są w pełni szczęśliwi?

Odwiedziny Wielkiej Brytanii przez Harry'ego i Meghan zaskoczyło nie tylko Brytyjczyków, ale i samą królową... Czy ich krótka wizyta coś zmieni?  

Meghan, Harry, Endeavour Fund
Fot. Getty Images

Meghan, Harry, Endeavour Fund
Fot. Getty Images

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.