Meghan, Harry, Endeavour Fund
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Meghan i książę Harry pierwszy raz publicznie od czasu opuszczenia rodziny królewskiej

Jak się prezentowali?

Gabriela Czernecka 5 marca 2020 20:41
Meghan, Harry, Endeavour Fund
Fot. Getty Images

Księżna Meghan i książę Harry pierwszy raz publicznie od czasu opuszczenia rodziny królewskiej! Książęca para Sussex oficjalnie przestanie pełnić królewskie funkcje 31 marca. Jak poinformował rzecznik pary, małżeństwo zamierza często pojawiać się w Wielkiej Brytanii, a zawarte i przedstawione teraz uzgodnienia zostaną ponownie rozpatrzone po dwunastu miesiącach. Książę przyleciał do Londynu już pod koniec lutego. Uczestniczył m.in. w specjalnym wydarzeniu organizowanym z okazji Invictus Games razem z muzykiem Jonem Bon Jovi, a także miał okazję spotkać się z królową Elżbietą II na krótkiej rozmowie, w trakcie której omawiał swoją przyszłość. Teraz Harry'emu podczas publicznego wyjścia towarzyszy żona Meghan. Para wspólnie uczestniczy w rozdaniu nagród Endeavour Fund! Jak się prezentują? 

Meghan i Harry w Londynie 

Odkąd Meghan i Harry na początku stycznia ogłosili, że zamierzają zrezygnować z pełnienia królewskich funkcji, małżeństwo usunęło się w cień. Nie pojawiają się publicznie, unikają udzielania wywiadów. Niewiele wiadomo także o ich przyszłych działaniach. Wiadomo jedynie, że pracują nad własną fundacją i nowymi projektami, które zapewnią im źródło utrzymania. Przypomnijmy, że małżeństwo zadecydowało, że chce uzyskać niezależność finansową, a swoje życie zamierza dzielić między Wielką Brytanię a Amerykę. O swojej woli poinformowali w oświadczeniu na Instagramie: „Po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji, zdecydowaliśmy w tym roku na przejście do nowej roli w ramach instytucji. Zamierzamy wycofać się jako „starsi” członkowie rodziny królewskieji pracować, by stać się niezależnymi finansowo, a jednocześnie nadal w pełni wspierać Jej Królewską Mość. To dzięki Waszym namowom, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat, czujemy się przygotowani na dokonanie tej zmiany ”, pisała książęca para.

Chwilę później w pałacu zebrano nadzwyczajne spotkanie, mające ustalić, jak będzie wyglądać teraz przyszłość Meghan i Harry'ego. W oficjalnym oświadczeniu podsumowującym to spotkanie Elżbieta II napisała: „Moja rodzina i ja całkowicie wspieramy pragnienie Harry'ego i Meghan, aby stworzyć nowe życie jako młoda rodzina. Mimo, że wolelibyśmy, by pozostali pełnoetatowymi członkami rodziny królewskiej, to szanujemy i rozumiemy ich pragnienie prowadzenia bardziej niezależnego życia, ale wciąż pozostają cenną częścią mojej rodziny”, mogliśmy przeczytać. Rzecznik książęcej pary Sussex następnie wydał uzupełniające oświadczenie, w którym poinformował, że Harry i Meghan oficjalnie przestaną być członkami rodziny królewskiej 31 marca 2020 roku. Już kilka dni temu podawano, że małżeństwo powróci z Kanady, gdzie teraz rozpoczęło nowe życie, do Wielkiej Brytanii jeszcze pod koniec lutego.

Zapowiedziano, że książęca para Sussex weźmie udział w sześciu oficjalnych wydarzeniach. Wśród nich są uroczystości przypadające na 9 marca, czyli Dzień Wspólnoty Narodów, o czym informowaliśmy tutaj>>. W końcu książę Harry do Wielkiej Brytanii przyleciał sam 28 lutego. Uczestniczył w specjalnym wydarzeniu organizowanym z okazji Invictus Games razem z muzykiem Jonem Bon Jovi. Teraz wraz z małżonką wspólnie po raz pierwszy pojawili się publicznie w imieniu królowej.

5 marca Meghan i Harry uczestniczą w rozdaniu nagród Endeavour Fund. To organizacja wspierająca żołnierzy i pracowników służb publicznych w rehabilitacji. Wszystkie brytyjskie media oraz fani rozsiani po całym świecie uważnie śledzą dziś każdy ich krok...

Kiedy tylko w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia pary, internauci masowo zaczęli wklejać je na swoje profile. I nic dziwnego, po pierwsze wszyscy stęskniliśmy się już za Harrym i Meghan, a po drugie oboje wyglądali dziś obłędnie. Wnuk królowej Elżbiety II postawił na granatowy garnitur i białą koszulę, z kolei jego ukochana wyszła z The Goring Hotel w pięknym kamelowym płaszczu i czarnych dodatkach ze złotymi akcentami. Po zdjęciu odzienia wierzchniego, oczom fotografów ukazała się skromna dopasowana niebieska sukienka. Musimy przyznać, że żona Harry'ego z powodzeniem powróciła do figury sprzed narodzin syna. Z twarzy zakochanych nie schodził uśmiech - czy to znak, że teraz, żyjąc na własnych zasadach, są w pełni szczęśliwi?

Odwiedziny Wielkiej Brytanii przez Harry'ego i Meghan zaskoczyło nie tylko Brytyjczyków, ale i samą królową... Czy ich krótka wizyta coś zmieni?  

Meghan, Harry, Endeavour Fund
Fot. Getty Images

Meghan, Harry, Endeavour Fund
Fot. Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?