ksiaze filip stan zdrowia
Fot. Phil Walter / Staff / Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę William zabrał głos w sprawie stanu zdrowia księcia Filipa

Oficjalnie skomentował stan zdrowia dziadka. To rzadkość!

Aleksandra Andrzejak 22 lutego 2021 20:57
ksiaze filip stan zdrowia
Fot. Phil Walter / Staff / Getty Images

Książę William zabrał głos w sprawie stanu zdrowia dziadka. To rzadkość, by ktoś z rodziny królewskiej  wypowiadał się bezpośrednio w takiej sytuacji. Książę Filip kilka dni temu trafił do szpitala. Wielka Brytania drży. Książę William przerwał milczenie.

Książę Filip w szpitalu

Książę Filip trafił do szpitala 16 lutego 2021. Rzecznik Pałacu Buckingham potwierdził doniesienia dotyczące 99-letniego księcia FIlipa. Książę Edynburga został przewieziony do szpitala Króla Edwarda VII w Londynie. Jak czytamy w oświadczeniu Pałacu Buckingham, mąż Elżbiety II został przyjęty do placówki za namową lekarza. Brytyjskie media podają, że zły stan zdrowia księcia Filipa nie ma nic wspólnego z niedawno przyjętą szczepionką na koronawirusa.

ksiaze william o stanie ksiecia filipa
Fot. Tim Graham/Photo Library/Getty Images

Książę Filip i książę William, kwiecień 2006

Książę Karol odwiedził ojca w szpitalu

Książę Karol w sobotę 20 lutego odwiedził księcia Filipa w szpitalu. Zdjęcia, które opublikowano nie napawają optymizmem. Widać na nich, że książę Karol opuszczając szpital ma łzy w oczach. To dosyć niecodzienny widok, ponieważ publiczne okazywanie emocji nie leży w naturze członków brytyjskiej rodziny królewskiej.

wnuk ksiecia filipa o stanie zdrowia
Fot. Max Mumby/Indigo/Contributor/Getty Images

Książę Filip i książę William, czerwiec 2016

Książę Filip stan zdrowia

Wielka Brytania drży, a razem z nią cały świat. Aby uspokoić poddanych, Pałac Kensington wydał oficjalne oświadczenie. „Jego Królewska Wysokość Książę Edynburga został przyjęty do Szpitala Króla Edwarda VII w Londynie we wtorkowy wieczór. Przyjęcie księcia jest środkiem ostrożności, zaleconym przez lekarza Jego Królewskiej Wysokości, po tym, jak źle się poczuł”. Stan zdrowia dziadka oficjalnie postanowił skomentować książę William. „Tak, czuje się dobrze. Personel ma na niego oko”. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.