GettyImages-500288260, książę William
Fot. Richard Stonehouse/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę William ma problem z nadużywaniem alkoholu?! „Pije coraz więcej...”

O zdrowie monarchy ma drżeć jego żona

Rafał Kowalski 14 czerwca 2021 06:50
GettyImages-500288260, książę William
Fot. Richard Stonehouse/Getty Images

Choć członków rodziny królewskiej widzimy zazwyczaj podczas publicznych wystąpień w ich najlepszej wersji, trudno nie domyślić się, że ich codzienność nie jest tak perfekcyjna jak w światłach kamer. Pomimo wielu starań, by sekrety brytyjskiego dworu nie przedostały się do mediów, nie zawsze się to udaje. Najnowsze doniesienia zza bram królewskich posiadłości mówią o tym, że książę William wpadł w poważne kłopoty.

Książę Harry jest uzależniony?

Jak donosił w lutym magazyn Globe, mąż księżnej Kate nie najlepiej znosił trudy ostatnich kilkunastu miesięcy. Porzucenie książęcych tytułów przez jego brata i bratową nie tylko oziębiło już i tak letnie relacje między nimi, ale i dołożyło księciu Cambridge dodatkowych zadań. Od czasów Megxitu to na barkach starszego z braci leży duża część obowiązków.

Williamem ma też wysługiwać się Królowa, która przez szalejącą pandemię koronawirusa i śmierć męża musiała zwolnić tempo. A przecież kondycja Williama też nie jest idealna – ojciec trójki dzieci sam przeszedł COVID-19 wiosną zeszłego roku. W codzienności 38-latka wspiera oczywiście żona i to właśnie Kate miała ostatnio zauważyć coś niepokojącego.

CZYTAJ TEŻ: Skandal w rodzinie królewskiej. Księżniczka Małgorzata miała nieślubnego syna?!

Jak zdradza źródło Globe, William zagląda do kieliszka o wiele częściej, niż kiedyś. „William zmaga się z dużą ilością złości i bólu. Odczuwa ciągły niepokój. Tylko alkohol jest w stanie go ukoić, więc pije coraz więcej”, mówił w lutym informator magazynu i dodaje, że o męża przez cały czas martwi się Kate. Księżna miała przez duży stres mocno schudnąć. A to z kolei zaprzecza plotkom, jakoby miałaby być w ciąży.

Książę William za duże pije?
Fot. Phil Noble - WPA Pool/Getty Images

Magazyn Globe o alkoholizmie Williama – czy to prawda?

Jak dotąd członkowie rodziny królewskiej, ani jej rzecznicy, nie skomentowali rewelacji zamieszczonych na łamach Globe. Nic w tym dziwnego, bo w tak delikatnym temacie, lepiej będzie chyba załatwić wszystkie sprawy w gronie rodzinnym.

Z drugiej jednak strony informacje magazynu wcale nie muszą być prawdziwe. Przypomnijmy, że w grudniu 2020 roku gazeta New Idea podała informacje, że pocieszenia w alkoholu zaczął szukać brat Williama. Książę Harry miał nawet trafić na odwyk. W rzeczywistości doniesienia redakcji okazały się nieprawdą.

I w tym przypadku czekamy na dalszy rozwój spraw, mając nadzieję, że to tylko plotki. 

księżna Kate, książę William, problem alkoholowy
Fot. Indigo/Getty Images

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.