Księżniczka Małgorzata
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Skandal w rodzinie królewskiej. Księżniczka Małgorzata miała nieślubnego syna?!

To jedna z najbardziej tajemniczych spraw w Wielkiej Brytanii...

Gabriela Czernecka 28 czerwca 2020 10:45
Księżniczka Małgorzata
Fot. Getty Images

Czy księżniczka Małgorzata miała nieślubnego syna? Mówi się, że to jedna z najbardziej tajemniczych spraw związanych z brytyjską rodziną królewską. Robert Brown twierdzi, że jest owocem zakazanej miłości siostry królowej. Wielokrotnie zaznaczał, że nie jest szaleńcem i że może się mylić, wiele wskazuje jednak na to, że może mieć rację! Czy faktycznie jest kuzynem księcia Karola i skąd takie przypuszczenia? Poznajcie szczegóły. 

Nieślubny syn księżniczki Małgorzaty 

Kilkanaście lat temu do brytyjskich dziennikarzy zgłosił się 65-letni Robert Brown, który twierdzi, że jest nieślubnym synem księżniczki Małgorzaty. Siostra królowej Elżbiety II miała urodzić go w 1955 roku i… odesłać do Kenii. Niemowlę zaadoptowała była modelka,  Cynthia Brown (która pracowała dla ulubionego domu mody księżniczki Małgorzaty, Hardy Amies) i jej mąż Douglas. Część historii z adopcją się zgadza - faktycznie Robert wychował się w Kenii. Urodzony w styczniu dopiero po miesiącu został zapisany w urzędzie. I to właśnie ta informacja wzbudziła jego wątpliwości. 

Choć księżniczka Małgorzata nie żyje od dwunastu lat, mężczyzna nie ma wątpliwości, że jest jej dzieckiem. Skąd takie przypuszczenia? „Nie jestem wariatem, raczej mam rację albo się mylę”, mówi księgowy. Na jego korzyść działa jednak fakt, że siostra królowej prowadziła bardzo rozrywkowe życie. Nie stroniła od skandali i romansów. „Zawsze trzymała papierosa w ręku. I szklankę, z której powoli sączyła whisky lub gin. Widocznie tego potrzebowała”, wspominała jej koleżanka Billy Mitchell w filmie dokumentalnym Secret Lives: Princess Margaret z 1996 roku.

Romanse księżniczki Małgorzaty

Podobno Małgorzata miała aż 20 kochanków. Wśród nich miał być ojciec chrzestny jej córki, Anthony Barton, producent win. Głośnym echem odbił się w Wielkiej Brytanii też romans Małgorzaty z Roderickiem Llewellynem, a zdjęcia ich zażyłej relacji trafiły na okładkę News of The World. Był od niej młodszy o 17 lat, razem wyjechali na wyspę Mustique na Karaibach, gdzie ponoć Małgorzata romansowała także z... Mickiem Jaggerem. „Co mi zostało po romansach? Butelka dżinu i paczka fajek”, miała powiedzieć któregoś dnia Małgorzata. Chwilę później romansowała z Robinem Douglasem-Homem.

To właśnie Robin Douglas-Hom, zdaniem Roberta Browna jest jego biologicznym ojcem. Szkocki arystokrata i pisarz darzył księżniczkę prawdziwym uczuciem, dla niej był jednak tylko kolejnym romansem. Niestety niezbyt dobrze zniósł odrzucenie. 18 miesięcy po rozstaniu z księżniczką popełnił samobójstwo, ale dopiero później wyszło, że zmagał się z depresją. Nic dziwnego, że historia Roberta Browna brzmi dość prawdopodobnie. Korzystanie z życia pełnymi garściami przy takiej pozycji nie stanowiło dla księżniczki żadnego problemu. Czy faktycznie księżniczka Małgorzata zaszła w ciążę z Robinem Douglasem-Homem? 

Tego nie wiadomo, ale romans z pewnością miał miejsce.  Robert Brown dziś swoich rodziców określa jako tych, którzy go wychowali, ale zawsze zachowywali wobec niego dystans. Twierdzi, że był wychowywany inaczej niż jego rodzeństwo, a czasami rodzicom zdarzało się zapominać o jego urodzinach. Dziś 65-letni księgowy prowadzi skromne życie i jak sam przyznaje, nie oczekuje od rodziny królewskiej niczego więcej jak tylko prawdy. Dlatego też wystosował prośbę o poznanie treści jej testamentu. Księżniczka Małgorzata zmarła w 2002 roku, a po jej śmierci testament utajniono. 

Dzieci księżniczki Małgorzaty

„Nie mam pewności, że moja wersja wydarzeń jest na pewno prawdziwa, ale czuję, że coś jest na rzeczy i chcę to sprawdzić”, wyznał w jednym z wywiadów. Warto dodać, że księżniczka Małgorzata ma dwójkę dzieci: syna Davida, który ma tytuł Lorda Linley oraz córkę Sarah, lady Chatto. Syn księżniczki Małgorzaty jest projektantem wnętrz, a córka księżniczki Małgorzaty poświęciła się malarstwu.

Ostatnia wola siostry królowej została zabezpieczona po jej śmierci, podobnie stało się z testamentem Królowej Matki, do którego Brown również chce mieć wgląd. Jak na razie Elżbieta II nie skomentowała póki co całej sprawy. Dokument na mocy Freedom of Information Act zostanie ponownie otwarty i przedstawiony do wglądu panu Brownowi, który twierdzi, że chodzi mu wyłącznie o prawdę na temat tego, kim byli jego biologiczni rodzice. Czy jego słowa się potwierdzą?  

Księżniczka Małgorzata, Lord Snowden
Fot. Getty Images
Robert Brown, nieślubny syn księżniczki Małgorzaty
Fot. Getty Images

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.