Księżniczka Małgorzata
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Skandal w rodzinie królewskiej. Księżniczka Małgorzata miała nieślubnego syna?!

To jedna z najbardziej tajemniczych spraw w Wielkiej Brytanii...

Gabriela Czernecka 25 października 2021 14:57
Księżniczka Małgorzata
Fot. Getty Images

Czy księżniczka Małgorzata miała nieślubnego syna? Mówi się, że to jedna z najbardziej tajemniczych spraw związanych z brytyjską rodziną królewską. Robert Brown twierdzi, że jest owocem zakazanej miłości siostry królowej. Wielokrotnie zaznaczał, że nie jest szaleńcem i że może się mylić, wiele wskazuje jednak na to, że może mieć rację! Czy faktycznie jest kuzynem księcia Karola i skąd takie przypuszczenia? Poznajcie szczegóły. 

Nieślubny syn księżniczki Małgorzaty 

Kilkanaście lat temu do brytyjskich dziennikarzy zgłosił się 65-letni Robert Brown, który twierdzi, że jest nieślubnym synem księżniczki Małgorzaty. Siostra królowej Elżbiety II miała urodzić go w 1955 roku i… odesłać do Kenii. Niemowlę zaadoptowała była modelka, Cynthia Brown (która pracowała dla ulubionego domu mody księżniczki Małgorzaty, Hardy Amies) i jej mąż Douglas. Część historii z adopcją się zgadza - faktycznie Robert wychował się w Kenii. Urodzony w styczniu dopiero po miesiącu został zapisany w urzędzie. I to właśnie ta informacja wzbudziła jego wątpliwości. 

Zobacz: Kto zabił tę miłość? Oto historia romansu księżniczki Małgorzaty i Petera Townsenda

Choć księżniczka Małgorzata nie żyje od dziewiętnastu lat, mężczyzna nie ma wątpliwości, że jest jej dzieckiem. Skąd takie przypuszczenia?

Nie jestem wariatem, raczej mam rację albo się mylę - mówi księgowy

Na jego korzyść działa jednak fakt, że siostra królowej prowadziła bardzo rozrywkowe życie. Nie stroniła od skandali i romansów.

Zawsze trzymała papierosa w ręku. I szklankę, z której powoli sączyła whisky lub gin. Widocznie tego potrzebowała - wspominała jej koleżanka księżniczki Małgorzaty, Billy Mitchell w filmie dokumentalnym Secret Lives: Princess Margaret z 1996 roku.

Romanse księżniczki Małgorzaty

Podobno Małgorzata miała aż 20 kochanków. Wśród nich miał być ojciec chrzestny jej córki, Anthony Barton, producent win. Głośnym echem odbił się w Wielkiej Brytanii też romans Małgorzaty z Roderickiem Llewellynem, a zdjęcia ich zażyłej relacji trafiły na okładkę News of The World. Był od niej młodszy o 17 lat, razem wyjechali na wyspę Mustique na Karaibach, gdzie ponoć Małgorzata romansowała także z... Mickiem Jaggerem. 

Co mi zostało po romansach? Butelka dżinu i paczka fajek - miała powiedzieć któregoś dnia Małgorzata. 

Chwilę później romansowała z Robinem Douglasem-Homem. To właśnie Robin Douglas-Hom, zdaniem Roberta Browna jest jego biologicznym ojcem. Szkocki arystokrata i pisarz darzył księżniczkę prawdziwym uczuciem, dla niej był jednak tylko kolejnym romansem. Niestety niezbyt dobrze zniósł odrzucenie. 18 miesięcy po rozstaniu z księżniczką popełnił samobójstwo, ale dopiero później wyszło, że zmagał się z depresją. Nic dziwnego, że historia Roberta Browna brzmi dość prawdopodobnie. Korzystanie z życia pełnymi garściami przy takiej pozycji nie stanowiło dla księżniczki żadnego problemu. Czy faktycznie księżniczka Małgorzata zaszła w ciążę z Robinem Douglasem-Homem? 

Zobacz także: Zbuntowana księżniczka i ceniony fotograf. Oto historia burzliwej miłości Małgorzaty i lorda Snowdona

Tego nie wiadomo, ale romans z pewnością miał miejsce. Robert Brown dziś swoich rodziców określa jako tych, którzy go wychowali, ale zawsze zachowywali wobec niego dystans. Twierdzi, że był wychowywany inaczej niż jego rodzeństwo, a czasami rodzicom zdarzało się zapominać o jego urodzinach. Dziś 65-letni księgowy prowadzi skromne życie i jak sam przyznaje, nie oczekuje od rodziny królewskiej niczego więcej jak tylko prawdy. Dlatego też wystosował prośbę o poznanie treści jej testamentu. Księżniczka Małgorzata zmarła w 2002 roku, a po jej śmierci testament utajniono.

Dzieci księżniczki Małgorzaty

Warto dodać, że księżniczka Małgorzata ma dwójkę dzieci: syna Davida, który ma tytuł Lorda Linley oraz córkę Sarah, lady Chatto. Syn księżniczki Małgorzaty jest projektantem wnętrz, a córka księżniczki Małgorzaty poświęciła się malarstwu.

Nie mam pewności, że moja wersja wydarzeń jest na pewno prawdziwa, ale czuję, że coś jest na rzeczy i chcę to sprawdzić - wyznał Brown w jednym z wywiadów

Ostatnia wola siostry królowej została zabezpieczona po jej śmierci, podobnie stało się z testamentem Królowej Matki, do którego Brown również chce mieć wgląd. Jak na razie Elżbieta II nie skomentowała póki co całej sprawy. Dokument na mocy Freedom of Information Act zostanie ponownie otwarty i przedstawiony do wglądu panu Brownowi, który twierdzi, że chodzi mu wyłącznie o prawdę na temat tego, kim byli jego biologiczni rodzice.

Księżniczka Małgorzata, Lord Snowden
Fot. Getty Images

Nieślubny syn księcia Karola i księżnej Kamili

Nie tylko księżniczka Małgorzata posądzana jest o posiadanie nieślubnego dziecka. Robert Brown porozumiał się z mężczyzną z Australii, który twierdzi, że jest nieślubnym synem księcia Karola i księżnej Kamili. Simon Dorante-Day znalazł podobieństwa w swojej historii i Roberta Browna. Sądzi, że został wywieziony za granicę i oddany rodzicom adopcyjnym. Mężczyźni wspierają się w swoich działaniach, aby poznać prawdę.

Muszę zrobić to, co jest słuszne i co do mnie należy. Interesuje mnie wykonanie testu z Karolem i Camillą i to jest prawna droga, którą podejmę. To nastąpi, jestem tego pewien - powiedział Simone Dorante-Day w rozmowie z australijskim magazynem  „New Idea"

Czy ich słowa się potwierdzą? 

Robert Brown, nieślubny syn księżniczki Małgorzaty
Fot. Getty Images

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.