Dzieci księżniczki Małgorzaty
Fot. East NEws
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Kolejny cios dla królowej Elżbiety II. Syn księżniczki Małgorzaty rozwodzi się

David Armstrong-Jones i Serena byli razem 26 lat

Gabriela Czernecka 18 lutego 2020 11:55
Dzieci księżniczki Małgorzaty
Fot. East NEws

Kolejny rozwód w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Syn księżniczki Małgorzaty, David Armstrong-Jones hrabia Linley rozwodzi się po 26 latach małżeństwa. To ogromny cios dla królowej Elżbiety II, która zaledwie kilka dni temu musiała pogodzić się z informacją o rozstaniu wnuka (syna księżniczki Anny), Petera Philipsa. Rzecznik Linleyów poinformował, że para rozstaje się w zgodzie. Zdradził także powody ich rozstania. Poznajcie szczegóły. 

Syn księżniczki Małgorzaty rozwodzi się 

David Armstrong-Jones rozwodzi się. Jedyny syn księżniczki Małgorzaty i lorda Snowdena postanowił zakończyć swoje małżeństwo po 26 latach małżeństwa. Dotychczas David i Serena byli dość mało znanymi członkami rodziny królewskiej. Choć mogą pochwalić się ogromnym majątkiem, na który sami zapracowali, brytyjskie media nie interesują się nimi tak bardzo jak księciem Williamem czy Harrym. Para poznała się dzięki ojcu Sereny Stanhope, który zatrudnił Davida. Przez lata udawało im się ukrywać swój związek przed mediami. Para zdecydowała się potwierdzić, że łączy ich coś więcej, gdy w 1992 roku do sieci wyciekły ich wspólne zdjęcia. Rok później ogłosili zaręczyny i stanęli na ślubnym kobiercu. 

Syn księżniczki Małgorzaty, David Armstrong-Jones
Fot. Rex Features/EAST NEWS

Para została rodzicami dwójki dzieci: 21-letniego syna, Charlesa Armstronga-Jonesa oraz 18-letniej córki, Margarity Armstrong-Jones. David nigdy nie ukrywał, że praca jest jego największą pasją - jest architektem wnętrz. Ma własną firmę meblarską. David ze względu na pracę ciągle podróżował, bardzo rzadko bywał w kraju. Według serwisu Daily Mail, to właśnie ogromne zaangażowanie Davida w pracę sprawiło, że małżeństwo zaczęło się od siebie oddalać. 

Rzecznik pary powiedział, że małżeństwo rozstaje się w zgodzie. „Była jej decyzja, ale jest jej bardzo smutno”, zdradza źródło pary w rozmowie z serwisem Daily Mail. Dla całej ich rodziny nie była to łatwa decyzja, ale para zamierza przede wszystkim brać pod uwagę dobro swoich dzieci.

Przypomnijmy, kim jest David Armstrong-Jones. To jedyny syn księżniczki Małgorzaty i Lorda Snowdena. Jest uwielbiany przez członków rodziny królewskiej. Ma szczególne miejsce w sercu ciotki, królowej Elżbiety II, a także księcia Karola, z którym się przyjaźni. Syn księżniczki Małgorzaty co roku spędza z królową święta w Sandringham, a latem odwiedza ją w jej ulubionym zamku Balmoral. Mimo przynależności do brytyjskiej rodziny królewskiej udało mu się rozwinąć karierę poza pałacem.  

Syn księżniczki Małgorzaty, David Armstrong-Jones
Fot. Rex Features/EAST NEWS

Dzieci księżniczki Małgorzaty
Fot. East NEws

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.