Wnuk królowej Elżbiety II Peter Philips, Autumn Philips
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Najstarszy wnuk królowej rozwodzi się! Peter Philips i Autumn Phillips wydali oficjalne oświadczenie

Kolejny skandal na brytyjskim dworze...

Gabriela Czernecka 11 lutego 2020 12:21
Wnuk królowej Elżbiety II Peter Philips, Autumn Philips
Fot. Getty Images

Najstarszy wnuk królowej rozwodzi się! Jak podają brytyjskie media, małżeństwo Petera Philipsa odchodzi w niepamięć. Wygląda na to, że królowa Elżbieta II jako głowa rodziny Windsorów nie ma łatwego czasu. Ten rok nie zaczął się dla niej najlepiej. Odejście Meghan i Harry'ego z rodziny królewskiej, problemy Zary Tindall z prawem jazdy i ciągnący się seksskandal z udziałem księcia Andrzeja nie ułatwiają jej podtrzymywania idealnego wizerunku. Gdy wydawało się, że wreszcie u Windsorów nieco się uspokoiło, brytyjskie media wyjawiły, że Peter Philips po dwunastu latach małżeństwa rozwodzi się. W obliczu plotek para zdecydowała się wydać oświadczenie i... potwierdzić doniesienia o rozwodzie. 

Rozwód w rodzinie królewskiej

Jako pierwszy uczynił królową Elżbietę II prababcią. Nic dziwnego, że ma do niego słabość. Peter Philips wraz z żoną Autumn Philips doczekali się dwóch córek - Savannah i Isla. Przez lata mówiono, że jest ulubieńcem monarchinii. Niestety najnowsze wiadomości nie przysporzą mu popularności. Według brytyjskich mediów, Peter Philips i Autumn Philips rozwodzą się! Czy faktycznie dwunastoletnie małżeństwo wnuka królowej dobiegło końca? Jak początkowo podawał The Sun, żona Petera Philipsa miała oświadczyć swojej teściowej, księżniczce Annie, że chce separacji. Podobno do tego kroku miało zachęcić ją ostatnie zachowanie księcia Harry'ego, który postanowił wbrew zasadom żyć po swojemu.

Peter Philips i Autumn Philips rozwodzą się

Początkowo rzecznik Pałacu Buckingham odmawiał komentarza w tej sprawie, ale w obliczu kolejnych plotek, małżeństwo zdecydowało się wydać oficjalne oświadczenie. Zarówno Peter, jak i Autumn pozosotali w Gloucestershire, by wychować dwójkę swoich dzieci, które od lat tam mieszkają. Para prosi o prywatność w czasie, w którym ich rodzina będzie dostosowywać się do zmian. Jak podaje dziennikarka Daily Mail, priorytetem dla pary pozostanie dobro ich córek, Savannah i Isli: „Obie rodziny byly naturalnie smutne z powodu tego ogłoszenia, ale w pełni poparły Petera i Autumn w ich wspólnej decyzji”, czytamy. 

Jak czytamy w oświadczeniu: „Doszli do wniosku, że to najlepszy sposób działania dla ich dwojga dzieci i ciągłej przyjaźni. Decyzja o rozwodzie i dzieleniu się opieką zapadła po wielu miesiącach dyskusji i choć jest smutna, to jest polubowna”, podaje rzecznik rodziny królewskiej.

Przypomnijmy, że Peter Philips i Autumn Kelly zaręczyli się w lipcu 2007 roku. Dla ukochanego Autumn przystąpiła do kościoła anglikańskiego. To pozwoliło mu zachować prawo do sukcesji. Para stanęła na ślubnym kobiercu 17 maja 2008 roku. Małżeństwo zostało zawarte w kaplicy na Windsorze, a na ceremonii nie zabrakło królowej i jej męża Filipa. Warto dodać, że Peter Philips jest pierwszym wnukiem królowej, który wstąpił w związek małżeński. Peter i Autumn po raz pierwszy zostali rodzicami 29 grudnia 2010 roku. Na świat przyszła córka Savannah - pierwsza prawnuczka królowej Elżbiety II. 29 marca 2012 roku para znów została rodzicami - na świecie pojawiła się druga córka Isla Elizabeth Philips.

Na razie para zdecydowała się na separację. W tym czasie byli kochankowie zamierzają ustalić warunki ich dalszego wspólnego życia. NIe trudno nie zauważyć, że ten rok dla brytyjskiej rodziny królewskiej nie zaczął się zbyt dobrze...  

Autumn Philips i Peter Philips
Fot. Getty Images

Autumn Philips i Peter Philips
Fot. Getty Images

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.