Pogrzeb księcia Filipa, 17.04.2021 rok, rodzina królewska w kondukcie żałobnym, książę Harry, książę William
Fot. Gareth Fuller/WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry przyleciał do królowej bez Meghan Markle, a książę William bez księżnej Kate. Dlaczego?

Znamy powody

Karol Sowa 8 września 2022 19:04
Pogrzeb księcia Filipa, 17.04.2021 rok, rodzina królewska w kondukcie żałobnym, książę Harry, książę William
Fot. Gareth Fuller/WPA Pool/Getty Images

Jak wiadomo, z powodu złego stanu zdrowia królowej Elżbiety II członkowie rodziny królewskiej wszystkie zobowiązania odłożyli na bok. Dla nich najważniejsze jest zdrowie ukochanej monarchini. Każdemu zależy, żeby odwiedzić ją w Balmoral w Szkocji. Przy jej boku nie mogło zabraknąć księcia Williama i księcia Harry’ego. Jednak oboje przybyli bez swoich partnerek. Dlaczego księżna Kate i Meghan Markle nie przyleciały? Znamy powody. 

Dlaczego książę William przyleciał do królowej Elżbiety II bez księżnej Kate? 

Brytyjczycy od wielu godzin są zaniepokojeni stanem zdrowia ich ulubionej królowej. Monarchini od dłuższego czasu unika oficjalnych wystąpień. Na stronie Pałacu Buckingham opublikowano oświadczenie. Przeczytać w nim można, że Jej wysokość cały czas jest pod nadzorem medycznym. Aktualnie przebywa w Szkocji w posiadłości Balmoral.  

Według portalu mirror.co.uk, prawie wszyscy członkowie zdecydowali, że odwiedzą władczynię. Jak się okazało, kilku osób zabrakło, między innymi księżnej Kate. Dlaczego? Żona księcia Williama została w Windsorze. Postanowiła, że pozostanie ze swoimi pociechami, które po raz pierwszy poszły do nowej szkoły - Lambrook. Media informują, że za niedługo księżna Kate pojawi się w Szkocji. 

CZYTAJ TEŻ: Lekarze obawiają się o zdrowie Królowej Elżbiety II. W drodze do niej jest cała rodzina

EN_01477891_0132 książę William, księżna Kate, 2021
Fot. Andrew O'Brien/Press Association/East News

Książę Harry odwiedził babcię bez Meghan Markle 

Książę Harry i Meghan Markle w atmosferze skandalu opuścili szeregi rodziny królewskiej. Od tamtego czasu starali się żyć na własną rękę. To wszystko nie sprawiło, że uczucia Harry’ego do swojej babci się zmieniły.  

Przypomnijmy, że zakochani jakiś czas temu wybrali się w podróż po Europie. A to wszystko za sprawą ich działalności charytatywnej. Odwiedzili między innymi: Londyn, Manchester czy Dusseldorf. Dzisiaj oboje mieli pojawić się w WellChild Awards w Londynie, jednak zły stan zdrowia monarchini był dla nich ważniejszy. Postanowili wybrać się do Szkocji. Co ciekawe, brytyjskie media poinformowały, że Harry do Balmoral przyjedzie sam. Ponoć Meghan Markle została w Londynie, jednak bardzo możliwe, że za niedługo dołączy do reszty rodziny. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Księżna Meghan ostro skrytykowana za przemowę. „Wszystko kręciło się wokół niej”

Meghan Markle, książę Harry, 2022
Fot. Backgrid/East News

Kto jeszcze pojawił się u królowej Elżbiety II? 

Brytyjska prasa informuje, że nie zabrakło księcia Karola, księżniczki Anny, księcia Edwarda, księcia Andrzeja, księcia Williama i księcia Harry’ego. Wszyscy starają się wspierać monarchinie w tych trudnych chwilach. Mają nadzieję, że wszystko zakończy się dobrze. ,,Cała czwórka dzieci królowej jest teraz z nią w zamku Balmoral. Jest z nimi wnuk monarchini, książę Cambridge. To poważna sytuacja”, czytamy na Twitterze jednego z brytyjskich dziennikarzy, Chrisa Shipa. 

SPRAWDŹ TAKŻE: Czym jest Operacja London Bridge? To plan na wypadek śmierci królowej Elżbiety II...

Rodzina królewska w podcastach sl
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.