EN_01495991_0020, Królowa Elżbieta II, 2021 rok
Fot. Jeff J Mitchell/Press Association/East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

Lekarze obawiają się o zdrowie Królowej Elżbiety II. W drodze do niej jest cała rodzina

Monarchini przebywa w Szkocji. Jakie są najnowsze informacje o jej stanie?

Rafał Kowalski 8 września 2022 14:46
EN_01495991_0020, Królowa Elżbieta II, 2021 rok
Fot. Jeff J Mitchell/Press Association/East News

Niepokojące wiadomości z Wielkiej Brytanii. Już wczoraj 96-letnia Królowa Elżbieta II odwołała  spotkanie z członkami Tajnej Rady Wielkiej Brytanii. Zamiast tego przyjęła radę lekarzy. Dziś stwierdzono, że stan monarchini pogorszył się i medycy „obawiają się o jej zdrowie”. Jak czuje się najstarsza osoba w rodzie Windsorów?

Stan zdrowia brytyjskiej królowej – nowe informacje

Jak czytamy w opublikowanym dziś oświadczeniu mimo wszystko Elżbieta II ma czuć się dobrze. „Po przeprowadzeniu dalszych badań dziś rano, lekarze Królowej obawiają się o zdrowie Jej Wysokości i zalecili, by pozostała pod nadzorem medycznym. Królowa czuje się dobrze i przebywa w Balmoral", napisano podkreślając, że monarchini znajduje się aktualnie w szkockim zamku.

W drodze do Szkocji są już książę Karol, William oraz księżna Camilla – wszyscy chcą być z królową w tym trudnym czasie. Wszyscy chcą też usłyszeć lepsze informacje osobiście od najlepszych lekarzy w kraju. Jak przed chwilą podała agencja Reuters, w drodze do Balmoral są także Meghan i Harry.

Elżbieta II
Fot. Photoshot/REPORTER

Oświadczenie premier Wielkiej Brytanii

W związku z problemami zdrowotnymi Elżbiety II oficjalne oświadczenie wydała między innymi nowa premier Wielkiej Brytanii Liz Truss. W komunikacje wyraziła „głębokie zaniepokojenie” informacjami, które do niej docierają. Obiecała, że jej wszystkie dobre myśli są z królową i jej rodziną.

Na ten moment 96-letniej seniorce rodu Windsorów zalecono odpoczynek. Wierzymy, że stan jej samopoczucia i zdrowia się polepszy. 

CZYTAJ TEŻ: Udaje czy faktycznie się wzrusza? Sprawdzamy, czy świat widział, by królowa płakała

SPRAWDŹ TAKŻE: Królowej Elżbiecie II nie spodobał się dom Williama i Kate. Szczególnie jedno pomieszczenie

Elżbieta II STAN ZDROWIA
Fot. PHOTOSHOT/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.