Księżna Kate, książę William, Taj Mahal, 2016
Fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Kate i książę William odtworzyli kultowe zdjęcie Diany

Fotograf po latach ujawnił kulisy powstawania kadru

Olga Figaszewska 23 lipca 2022 14:31
Księżna Kate, książę William, Taj Mahal, 2016
Fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Ten gest zachwycił fanów royalsów na całym świecie! Książę William i księżna Kate kilka lat temu odtworzyli słynne zdjęcie księżnej Diany z podróży do Indii, gdy pozowała pod Taj Mahal w 1992 roku. 24 lata później książęca para Cambridge usiadła na tej samej ławce i... także wykonano im zdjęcie. Czy w ten sposób oddali hołd królowej ludzkich serc? O fotografii przypomniano przy okazji wystawy na cześć księżnej Kate. Jeden z fotografów wypowiedział się o kulisach powstania tego ujęcia.

Książę William i księżna Kate jak księżna Diana. Fotografia z Taj Mahal poruszyła fanów

O fotografii, która została wykonana 11 lutego 1992 roku pod Taj  Mahal, mówili wszyscy. Na stałe zapisała się na kartach historii. Księżna Diana i książę Karol mieli pojawić się pod mauzoleum razem. Ostatecznie księżna przyszła sama, a syn królowej Elżbiety II poświęcał czas na przemówienia i rozmowy z biznesmenami. Już wtedy Diana wiedziała, że jej małżeństwo się rozpada i nie ma dla niego żadnego ratunku. Była świadoma, że Karol jej nie kocha, a prawdziwym uczuciem darzy Camillę Parker-Bowles. Wówczas miała podjąć decyzję o rozwodzie.

Dwadzieścia cztery lata później, w 2016 roku, mauzoleum stało się dla księcia William jednym z ostatnich przystanków w jego podroży po Azji Południowej. Wspólnie z księżną Kate odtworzył słynny kadr, na którym Diana siedzi samotnie przed Taj Mahal. Fotografia błyskawicznie obiegła media na całym świecie. Uznano, że to piękny hołd, który syn i jego ukochana oddali księżnej.

Książęca para w Indiach spotkała się także z inną parą królewskich małżonków: królem i królową Bhutanu. „Księżna Diana pojechała do Taj Mahal sama, a jej syn zabrał tam żonę. To wzruszające zakończenie ich tygodniowej podróży po Azji Południowej”, pisał Reuters.

Czytaj też: Doradczyni królowej Elżbiety II ujawniła, jak zachowywała się monarchini po pogrzebie księcia Filipa

Księżna Diana w Indiach, 1992 rok, Taj Mahal,  Agra India
Fot. David Hartley/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Księżna Diana z wizytą w Indiach, Taj Mahal,  1992 rok

Książę William, księżna Kate z wizytą w Indiach, 2016 rok
Fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Książę William, księżna Kate z wizytą w Indiach, 2016 rok

Jaką tajemnicę skrywa zdjęcie księżnej Kate i księcia Williama?

O zdjęciu książęcej pary ponownie zrobiło się głośno, a wszystko za sprawą wystawy na cześć Diany. Jej celem było ukazanie wyjątkowej więzi, która łączyła ją z synami, a także życie królowej ludzkich serc. Na wystawie znajdziemy również współczesne kultowe fotografie z udziałem rodziny królewskiej. Jednym ze zdjęć, jakie będzie można oglądać podczas wydarzenia, jest kadr książęcej z podróży do Indii w 2016 roku. Okazuje się, że książę William i księżna Kate podjęli spontaniczną decyzję o wykonaniu kilku fotografii na tej samej ławce, na której 24 lata wcześniej pozowała Diana.

O kulisach kadru opowiedział jeden z fotografów. „Nikt ich o to nie prosił i chodziło o to, że w ostatniej chwili podjęli decyzję, czy usiądą na tej ławce. Byłem gotowy do zrobienia zdjęcia, ale nie wiedziałem, czy to się stanie, ale oczywiście zrobili i tak było — to był po prostu naprawdę wyjątkowy moment. To taki historyczny obraz i  fotografujesz go myślisz: „Wow, to jest naprawdę wyjątkowy moment". Wiedziałem, że mój tata zrobił takie samo zdjęcie z matką Williama, Dianą, również na tej samej ławce. Był to więc jeden z tych wspaniałych momentów, i po prostu fajnie jest podzielić się tym również na wystawie”, mówił Zak Hussein.  

Zobacz także: Książę Louis wkrótce obchodzi 4. urodziny! Tak dziś wygląda najmłodszy syn Kate i Williama

Książę William, księżna Kate z wizytą w Indiach, 2016 rok
Fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Książę William, księżna Kate pod Taj Mahal, 2016 rok

Książę William, księżna Kate z wizytą w Indiach, 2016 rok
Fot. MONEY SHARMAAFP/EAST NEWS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…