Książę Karol
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Książę Karol ze łzami w oczach po wizycie w szpitalu u księcia Filipa. Poruszający widok

Przez te zdjęcia Wielka Brytania wstrzymała oddech...

Konrad Szczęsny 21 lutego 2021 09:11
Książę Karol
Fot. East News

Choć ich relacja nie należała do najłatwiejszych, zawsze mogli liczyć na wzajemne wsparcie. Nie inaczej jest teraz, gdy książę Filip przebywa w szpitalu w Londynie. Książę Karol odwiedził go, zaś fotografowie uwiecznili moment, w którym syn brytyjskiej monarchini opuszcza placówkę. W jego oczach widać łzy... Ten widok porusza do głębi.

Książę Filip w szpitalu. Stan zdrowia męża Elżbiety II

99-letni książę Edynburga trafił do szpitala we wtorek wieczorem, co w środę potwierdził pałac Buckingham. Według informacji, które opublikowały media, mąż Elżbiety II miał poczuć się gorzej już w zeszłym tygodniu. Nie chciał jednak poddać się hospitalizacji w dobie walki z koronawirusem, gdy siły medyków są skupione na ograniczaniu skutków pandemii.

W końcu dał za wygraną i po konsultacji z lekarzem trafił do szpitala księcia Edwarda VII w dzielnicy Marylebone w Londynie. Książę Filip do placówki miał wejść o własnych siłach, zaś rzecznik pałacu w wydanym oświadczeniu zapewnił, że pobyt nie jest związany z zakażeniem koronawiseum. „Decyzję podjęto po konsultacji z lekarzem prowadzącym księcia, który woli zachować nadmierną ostrożność”, przekazała stacja BBC. Według informacji podanych m.in. przez magazyn „People”, książę Filip ma pozostać w szpitalu do przyszłego tygodnia.

Królowa Elżbieta II, książę Filip 2020
Fot. Rex Features/East News

Królowa Elżbieta II i książę Filip, 1. stycznia 2020 roku na zamku w Windsorze

„Po konsultacji ze swoim lekarzem książę Edynburga prawdopodobnie pozostanie w szpitalu na obserwację i odpoczynek przez weekend i do następnego tygodnia. Lekarze zachowują dużą ostrożność. Książę pozostaje w dobrym nastroju”, podkreślał informator portalu.

Pod placówką czuwa nie tylko policja, lecz także gromadzą się obywatele, którzy chcą w ten sposób wesprzeć księcia Edynburga. Do tej pory męża nie odwiedziła Elżbieta II, która „ma zachowywać spokój” i „bez zakłóceń wypełniać swoje obowiązki”.

Jednak w ostatnim czasie ojca odwiedził książę Karol...

Książę Karol opuszcza szpital królowa Edwarda VII w Londynie, w którym przebywa książę Filip, 20.02.2021 rok
Fot. Kate Green/Getty Images

Książę Karol opuszcza szpital króla Edwarda VII w Londynie, w którym przebywa książę Filip, 20.02.2021 rok

Książę Karol odwiedził księcia Filipa w szpitalu. Zdjęcia zaniepokoiły opinię publiczną

Zdjęcia, które opublikowano w sobotę 20. lutego, nie napawają optymizmem. Widać na nich, że syn Elżbiety II i księcia Filipa opuszcza szpital w aucie z zafrasowaną miną i ma łzy w oczach. To dosyć niecodzienny widok, ponieważ publiczne okazywanie emocji nie leży w naturze członków brytyjskiej rodziny królewskiej.

W sieci zaroiło się od komentarzy, z których wynika, że opinia publiczna w Wielkiej Brytanii i na świecie jest mocno zaniepokojona. Niektórzy piszą wprost, że stan męża monarchini jest bardzo poważny, zaś zdjęcia, które opublikowano, nie pozostawiają co do tego złudzeń... Rzecznik pałacu nie chciał jednak komentować tych rewelacji oraz nie udzielił nowych informacji na temat stanu zdrowia księcia Filipa. 

Wizyta księcia Karola w szpitalu wzbudziła zresztą duże zainteresowanie także z innego powodu. Z uwagi na pandemię koronawirusa możliwość widywania się w placówkach medycznych z bliskimi jest praktycznie niemożliwa. Z informacji podanych przez media wynika, że następca tronu spędził w szpitalu 30 minut. Po tym czasie udał się do swojej rezydencji w Highgrove, co potwierdził rzecznik Clarence House. Z kolei przedstawiciele placówki tłumaczą na swojej stronie internetowej, że wizyty są „brane pod uwagę tylko w wyjątkowych okolicznościach”. To na pewno nie uciszy spekulacji na temat stanu zdrowia męża Elżbiety II...

Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku książę Filip skończy 100 lat. Jak wynika z publikowanych w mediach informacji, jubileuszu nie chce obchodzić hucznie i poprosił, by uroczystości nie miały charakteru państwowej fety.  

Książę Karol opuszcza szpital królowa Edwarda VII w Londynie, w którym przebywa książę Filip, 20.02.2021 rok
Fot. Kate Green/Getty Images

Książę Karol opuszcza szpital królowa Edwarda VII w Londynie, w którym przebywa książę Filip, 20.02.2021 rok
Fot. Kate Green/Getty Images

Książę Karol opuszcza szpital króla Edwarda VII w Londynie, w którym przebywa książę Filip, 20.02.2021 rok

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.