Książę William
Fot. getty Images
królewskie życie

Książę William nie uratował tonącego dziecka! Matka opowiedziała o tragedii 

16-latek utonął w 2017 roku

Monika Katarzyna Krupska 13 czerwca 2020 12:01
Książę William
Fot. getty Images

W maju 2017 roku książę William brał udział w akcji ratunkowej chłopca. 16-latek utonął w rzece w Hertfordshire, po tym jak wraz z kolegami ze szkoły poszli popływać. Półtora roku po tragedii matka nastolatka, Sarah Lea powróciła do historii. Czy ma za złe księciu, że nie uratował jej syna?

Książę William próbował uratować chłopca

„William nie mógł zrobić nic więcej, aby uratować mojego syna”, powiedziała Sarah Lea Mirror. Dodała, że książę był bardzo odważny i jego zachowanie pokazuje, że „nasz przyszły król jest człowiekiem”. (William jest drugi w kolejce do brytyjskiego tronu - red.)

16-letni Robbie Lea został znaleziony po godzinie poszukiwań. Książę William pilotował helikopter pogotowia ratunkowego. W rozmowie z Mirror Sarah wyznała, że jej syn uczęszczał na lekcje pływania, jednak nie był dobrym pływakiem. Dodała, że nie ma za złe kolegom Robbie'go. Po tragedii rozmawiała z nimi, nie żywi do nich urazy. „To jest pocieszające, że w swoim ostatnim dniu był ze swoimi przyjaciółmi”, wyznała Lea. 

„Wszyscy odczuwamy te emocje”

Książę  William wziął w 2018 roku udział w konferencji poświęconej zdrowiu psychicznemu i temu, jak o nie dbać w miejscu pracy. Wyznał, że jako ratownik doświadczał wielu taumatycznych przeżyć. „Tego nie przynosi się z pracy do domu, nie obarcza się tym bliskich”, powiedział książę podczas konferencji. Dodał, że ważna jest rozmowa i nie można dusić emocji w sobie. „Jesteśmy ludźmi i wszyscy odczuwamy te same emocje, nie powinniśmy się ich wstydzić”, zakończył.  

Książę William pilot
Fot. gettyimages

książę William
Fot. ONS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.