Zainspirowali się... Dianą i Karolem

Gabriela Czernecka 16 marca 2022 11:42

Choć książę William i księżna Kate od ponad dekady są małżeństwem, w mediach co jakiś czas wracają plotki o ich rzekomych kryzysach w związku. Książęca para ich nie komentuje, nigdy też nie daje do zrozumienia, że w ich relacji coś jest nie tak. Podobnie było w przypadku samej królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Okazuje się, że książę i księżna Cambridge stosują pewien trik, dzięki któremu udaje im się oszukać fotoreporterów, kiedy nie mają ochoty na zdjęcia, albo... dzieje się między nimi nieco gorzej. Z jakiej metody korzystają?

Tak Kate i William ukrywają kryzys w związku

Ich zachowanie analizują miliony ludzi na całym świecie. Prawdziwa miłość czy kryzys? Kate i William nie mają lekko. Nawet po ciężkiej kłótni publicznie muszą prezentować się nienagannie tak, jakby wszystko było w porządku. Przyzwyczailiśmy się więc do gestów serdeczności i nieustannych uśmiechów w ich wydaniu. 

Zobacz: Księżna Kate i książę William chcą normalnego dzieciństwa dla swoich pociech. Jak spędzą święta?

Tylko raz skomentowali kryzys w swoim związku. Chodzi o czas w 2007 roku, gdzie Kate i William zrobili sobie przerwę, by zastanowić się, jak dalej ma wyglądać ich relacja. Dlaczego zakochani zdecydowali się rozstać? Mówiło się, że William nie był wówczas gotowy do poważnych deklaracji i chciał upewnić się, czego w życiu chce. Z kolei Kate miała dość oczekiwania na Williama i chciała podjąć decyzję, co dalej ma robić w życiu - podjęcie pracy i studiów kolidowałoby z obowiązkami księżnej, a William jakoś nie kwapił się do tego, żeby się jej oświadczyć...

„Rozstaliśmy się na pewien czas, bo byliśmy bardzo młodzi. Kształtowały się nasze charaktery, dojrzewaliśmy. Potrzebowaliśmy trochę przestrzeni”, podkreślał w jednym z wywiadów książę William. „Nie byłam zachwycona rozstaniem, ale teraz widzę, że mnie wzmocniło. Dowiedziałam się wiele o sobie. Cenię sobie czas, który spędziłam w samotności”, podkreślała natomiast księżna Kate.

Przez kilkanaście miesięcy zakochani byli widywani razem, ale oficjalnie nie potwierdzali łączących ich relacji. Dziś już wiadomo, że para rozstała się na zaledwie kilka tygodni, bo już jesienią 2007 roku prezentowali się publiczności. Dalsza historia ich związku jest powszechnie znana: zaręczyny w październiku 2010 roku na szczycie góry w Kenii oraz huczny ślub w kwietniu 2011 roku były zwieńczeniem łączącego Kate i Williama uczucia.

Plotki o kryzysie w  związku Kate i Williama znów powróciły w 2017 roku. Książę William wyjechał wówczas do Szwajcarii, gdzie bawił się w towarzystwie atrakcyjnych kobiet, a księżna Kate w tym czasie przebywała z dziećmi w Wielkiej Brytanii. Mówiono, że kryzys pary był na tyle poważny, że zakochani mieli skorzystać z usług terapeuty. W międzyczasie pojawiły się plotki, że książę William ma romans... Ostatecznie konflikt  w małżeństwie pary udało się zażegnać, a niedługo później William i Kate zdecydowali się na powiększenie rodziny. 

Czytaj też: Stylizacja księżnej Kate z okazji Dnia Wspólnoty Narodów jest pełna ukrytego przekazu…

Jak Kate i William ukrywają kryzys w związku?

Od tamtej pory zachowanie pary nieustannie analizują fotoreporterzy, próbujący dostrzec, czy Kate i Williama wciąż łączy miłość, a może jedynie udają swoje uczucie przed obiektywami aparatów. Książęca para nie ma więc łatwego zadania, zwłaszcza, że jak w każdym małżeństwie, im też zdarzają się kłótnie. Ciężko później pozować publicznie i udawać, że wszystko jest w porządku. 

Kate i William znaleźli sposób na to, jak walczyć z natarczywymi paparazzi. Jak podaje magazyn OK!, para stosuje pewną zasadę, dzięki której ciężko zauważyć, że w ich związku są jakieś problemy. „Wpadli na ten pomysł oglądając zdjęcia Diany i Karola, którzy w trakcie małżeńskich spięć rozmijali się wzrokiem”, czytamy. Książęca para, gdy nie ma ochoty na pozowanie do zdjęć to, specjalnie nie patrzy w jeden punkt, co sprawia, że trudniej jest uzyskać dobre ujęcie, które zainteresowałoby wydawców gazet. W takich sytuacjach, paparazzi nie mają nic innego do zrobienia, jak odpuścić, dzięki czemu Kate i William mogą cieszyć się chwilą spokoju.

Podobno na współpracę z fotoreporterami zawsze chętna jest za to księżna Camilla. Ma świetny kontakt z reporterami, co więcej, nawet zna imiona większości z nich i rzadko odmawia im pozowania do zdjęć. Kate i William wręcz przeciwnie. Para, a szczególnie William, ma bardzo złe wspomnienia związane z paparazzi, których nachalność od razu przypomina mu ich podejście do księżnej Diany. Nic więc dziwnego, że tak ostrożnie do tego podchodzi...

Zobacz także: Wielka Brytania. Elżbieta II jest fizycznie za słaba na kolejną z uwielbianych przez nią rzeczy

1/5
Książę William, księżna Kate, William i Kate
Copyright @East News
1/5

Ich zachowanie analizują miliony ludzi na całym świecie. Prawdziwa miłość czy kryzys?

2/5
Kate i William, księżna Kate, książę William, main topic
Copyright @Getty Images
2/5

Kate i William nie mają lekko. Nawet po ciężkiej kłótni publicznie muszą prezentować się nienagannie tak, jakby wszystko było w porządku. Przyzwyczailiśmy się więc do gestów serdeczności i nieustannych uśmiechów w ich wydaniu. 

3/5
Kate, William, księżna Kate, Kate Middleton, Kate i William we Francji
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
3/5

Kate i William znaleźli sposób na to, jak walczyć z natarczywymi paparazzi. Jak podaje magazyn OK!, para stosuje pewną zasadę, dzięki której ciężko zauważyć, że w ich związku są jakieś problemy

4/5
książę William, księżna Kate
Copyright @ONS
4/5

Książęca para, gdy nie ma ochoty na pozowanie do zdjęć to, specjalnie nie patrzy w jeden punkt, co sprawia, że trudniej jest uzyskać dobre ujęcie, które zainteresowałoby wydawców gazet. W takich sytuacjach, paparazzi nie mają nic innego do zrobienia, jak odpuścić, dzięki czemu Kate i William mogą cieszyć się chwilą spokoju.

5/5
książę William, księżna Kate
Copyright @East News
5/5

Para, a szczególnie William, ma bardzo złe wspomnienia związane z paparazzi, których nachalność od razu przypomina mu ich podejście do księżnej Diany. Nic więc dziwnego, że tak ostrożnie do tego podchodzi..

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.