nowa praca, Książę Harry
Fot. Ian Lawrence/GC Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry rozpoczął nową pracę. Miał do zespołu tylko jedną prośbę...

Współpracownikom trudno było w to uwierzyć

Rafał Kowalski 31 marca 2021 07:54
nowa praca, Książę Harry
Fot. Ian Lawrence/GC Images

Umowa ze Spotify i współpraca z Netfliksem to nie wszystkie źródła dochodów Harry’ego i Meghan, którzy od kilku miesięcy mieszkają w Stanach Zjednoczonych. Małżonkowie postanowili wyprowadzić się z Wielkiej Brytanii i zacząć nowe życie z dala od rodziny królewskiej, w której czuli się osaczeni. Okazuje się, że aby zarobić na wysoki standard życia, do którego przywykli rodzice Archiego, Harry zaczął pracować w prestiżowym StartUpie. Nowych kolegów przywitał jedną prośbą.

Jak książę Harry zachowuje się w pracy?

Tydzień temu ujawniono, że młodszy syn Diany został jednym z szefów startupu o nazwie BetterUp z Doliny Krzemowej. Przedsiębiorstwo zajmuje się wsparciem w zakresie zdrowia psychicznego. Sam Harry objął stanowisko Chief Impact Officer (Szef ds. Wpływu - przyp. red.), które wymusza na nim reprezentowanie firmy, podejmowanie strategicznych decyzji i organizowanie wydarzeń charytatywnych.  

Jak wyznał w najnowszym wywiadzie założyciel StartUpu, Harry zaczął już pracę i… od razu poprosił zespół, by nie zwracali się do niego per „książę”. To, że znacznie lepiej będzie brzmiało po prostu „Harry” zdziwiło nowych kolegów 36-latka. „Jesteśmy partnerami, lubi jak się do niego zwracamy Harry w miejscu pracy, więc po prostu mówimy do niego po imieniu”, zdradził Alexi Robichaux.

Nowe zajęcie członka brytyjskiej rodziny królewskiej podobno już zainteresowało jego bliskich i pracowników Pałacu Buckingham. „Jeśli w oficjalnych materiałach firmy będzie nazywany „Harry, Książę Sussexu”, to być może dojdzie do niewłaściwego wykorzystywania marki Zjednoczonego Królestwa? […] Jestem wręcz pewien, że pałac będzie przyglądał się tej sprawie bardzo, bardzo dokładnie”, wyjawił dziennikarz Daily Mirror, Russell Myers.

ZOBACZ TEŻ: „Kiedy straciłem mamę, nie chciałem w to wierzyć”. Poruszające wspomnienie Harry’ego

Dlaczego Harry dostał pracę w BetterUp?

Dlaczego to Harry otrzymał tak prestiżowe stanowisko? Szef StartUpu podkreślił ostatnio, że to nie chwyt marketingowy a realna ocena zdolności Harry’ego. Podobno książę idealnie nadawał się na to stanowisko.

Na stronie firmy przedstawiono go jako weterana wojennego, ekologa i przede wszystkim promotora zdrowia psychicznego. „Pobudza nas jego model inspiracji i oddziaływania poprzez działanie. Jako prawdziwy obywatel świata poświęcił swoją życiową pracę zwracaniu uwagi na różnorodne potrzeby ludzi na całym świecie i popieranie inicjatyw związanych ze zdrowiem psychicznym”, opisano w sieci męża Meghan, który sam musiał zmagać się z trudnościami w swoim życiu. Szczególnie śmierć matki wymagała od niego wiele wysiłku i pracy, by jako dorastający chłopak szybko stanąć na nogi. 

nowa praca, Książę Harry co robi
Fot. Karwai Tang/WireImage

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…