EN_01321191_9166, książę Harry
Fot. action press/Reporter/EAST NEWS
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry przyleci w końcu do Wielkiej Brytanii? Marzy o spotkaniu z rodziną

Na przeszkodzi może stanąć mu tylko jedna rzecz

Olga Figaszewska 24 stycznia 2022 14:45
EN_01321191_9166, książę Harry
Fot. action press/Reporter/EAST NEWS

Książę Harry marzy o podróży do Wielkiej Brytanii. Wnuk królowej Elżbiety II liczy na to, że wkrótce będzie mógł spotkać się z ukochaną babcią. Zwłaszcza, że jest ku temu ważna okazja. Monarchini będzie świętowała 70-leci panowania! Czy plan księcia Sussex się powiedzie? Niedawno media informowały, że Harry boi się podróżować do Ojczyzny z całą rodziną, ponieważ odmówiono mu wynajęcia policyjnej ochrony. Jak teraz wygląda sytuacja?

Książę Harry przyjedzie z rodziną do Wielkiej Brytanii?

Harry chciałby w końcu przylecieć do Wielkiej Brytanii. Nie tylko księciu zależy na podróży do Wielkiej Brytanii. Królowa Elżbieta II stęskniła się za wnukiem i nie może doczekać się, kiedy zobaczy prawnuczki. Monarchini nie miała jeszcze okazji poznać najmłodszej pociechy – Lilibet. Wszystko wskazuje na to, że za kilka miesięcy Harry wraz z małżonką i pociechami w końcu mógłby odwiedzić bliskich. Jak podają media, w ostatnim czasie księciu udało się poprawić kontakty z ojcem. Karol pozostaje z synem w dobrych relacjach i w końcu rozmawiają ze sobą regularnie.

„W stosunkach między Harrym i Karolem nastąpiła zdecydowana odwilż. Są w znacznie lepszych stosunkach i prowadzą przyjazne czaty i rozmowy wideo”, czytamy na łamach The Sun. Podobno książę Karol zaproponował synowi, by razem z żoną i dziećmi zatrzymał się w jego posiadłości Clarence House.

Czy skorzystają z jego propozycji? Do przyjazdu pozostało jeszcze trochę czasu. Prawdopodobnie książę Harry pojawi się w Wielkiej Brytanii na uroczystości odsłonięcia pomnika dziadka, księcia Filipa, a następnie na obchodach 70. rocznicy panowania królowej Elżbiety II.

Sprawdź też: Meghan Markle chce wybudować pałac? Zaskakujące doniesienia amerykańskich mediów. „Harry nie krył zdumienia”

Książę Harry przyleci do Wielkiej Brytanii? 

Wizyta księcia stoi nadal pod znakiem zapytania. Dlaczego? Niedawno przekazano, że Harry chciałby otrzymać ochronę policyjną na czas swojego pobytu w Wielkiej Brytanii.  Resort spraw wewnętrznych nie wydał na to zgody i nie pozwolił mu też opłacić służb z własnych pieniędzy. „Wielka Brytania zawsze będzie domem księcia Harry'ego i krajem, w którym chce, aby jego żona i dzieci były bezpieczne. Brak ochrony policyjnej wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem osobistym”, mówił pełnomocnik księcia.

Harry zapowiedział, że będzie dochodził swoich praw przed sądem. „Jak powszechnie wiadomo, inne osoby, które opuściły urząd publiczny i są narażone na stałe zagrożenie, otrzymują ochronę policyjną bez żadnych kosztów. Po odrzuceniu kolejnej próby negocjacji, we wrześniu 2021 roku zwrócił się o kontrolę sądową, aby zakwestionować podejmowanie decyzji stojących za procedurami bezpieczeństwa, w nadziei, że można to ponownie ocenić pod kątem oczywiście niezbędnej ochrony”, mogliśmy przeczytać w Guardianie.

Czy pomimo przeszkód książę Harry przyleci do Wielkiej Brytanii?  

Zobacz też: Książę Harry nie czuje się bezpiecznie w Wielkiej Brytanii. Chce ochrony policyjnej dla siebie i rodziny

książę Harry, 2021
Fot. Kristin Callahan/Everett Collection

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?