KRÓLEWSKIE ŻYCIE

„Kiedy straciłem mamę, nie chciałem w to wierzyć”. Poruszające wspomnienie Harry’ego

Książę wsparł dzieci, których rodzice zmarli podczas pandemii

Ksenia Krasko 21 marca 2021 12:15

Pomimo nieustającej dyskusji o niedawnym wywiadzie z Oprah Winfrey, Meghan i Harry wrócili do swoich obowiązków i angażują się w nowe projekty. Wydaje się, że para częściej udziela się w mediach, czego dowodem może być udział księcia Sussex w promocji wyjątkowej książki dla dzieci, które straciły rodziców lub bliskich podczas pandemii koronawirusa. Syn Diany opowiedział o bolesnym doświadczeniu sprzed lat i okazał wsparcie wszystkim młodym osobom, które musiały zmierzyć się z taką tragedią.

Książę Harry o śmierci matki, księżnej Diany

Książka Hospital by the Hill to historia młodej osoby, która powoli godzi się ze stratą matki, walczącej na pierwszej linii frontu walki z Covid-19. Wzruszający temat publikacji jest jednym z powodów, dla których książę Harry zdecydował się osobiście wesprzeć projekt. W taki sposób złożył hołd księżnej Dianie.

„Jeśli czytasz tę książkę, oznacza to, że straciłeś rodzica lub ukochaną osobę. Mam nadzieję, że ta historia cię pocieszy, bo nie jesteś sam. Kiedy byłem małym chłopcem, straciłem mamę. Wtedy nie chciałem w to wierzyć, nie chciałem tego akceptować. To pozostawiło we mnie wielką dziurę”, przyznał młody monarcha.

„Wiem, jak się czujesz i zapewniam, że z czasem ta dziura zapełni się miłością i wsparciem. Wszyscy radzimy sobie ze stratą na różne sposoby, ale powiedziano mi, że kiedy rodzic idzie do nieba, to jego duch, miłość i wspomnienia o nim zostają tutaj z nami. Są zawsze z tobą i możesz je zatrzymać na zawsze. Jestem pewien, że to prawda”, zwrócił się książę Sussex do dzieci w poruszającym wstępie do książki.

ZOBACZ TEŻ: Otwartość, dobra zabawa i pomoc innym. Tak księżna Diana zmieniła brytyjską monarchię

Księżna Diana na zdjęciu z małym księciem Harrym, 1987 rok

Książę Harry wspomina zmarłą Dianę Spencer
Fot. Georges De Keerle/Getty Images

Książę Harry o Dianie w książce dla dzieci

Za wydanie książki odpowiada organizacja Simon Says, która wspiera wszystkie dzieci w żałobie. Zostanie wydana w Wielkiej Brytanii z okazji National Reflection Day, obchodzonego 23 marca, i będzie bezpłatna dla każdej młodej osoby w kraju, która straciła kogoś bliskiego z powodu pandemii Covid-19.

„Nigdy jej nie spotkałem, ale wiem, że ta osoba była dla ciebie wyjątkowa. Wiem, że była kimś bardzo miłym, opiekuńczym i kochającym ze względu na to, gdzie zdecydowała się pracować. Pomaganie innym to jedno z najważniejszych zadań, jakie każdy może wykonać”, kontynuuje Harry w poruszającej notatce.

„Możesz czuć się samotny, smutny, wściekły, możesz czuć się źle. To uczucie minie. Ale obiecuję Ci, że poczujesz się lepiej, gdy będziesz gotowy, aby porozmawiać o swoich uczuciach. Mam nadzieję, że ta książka przypomni ci, jak wyjątkową osobą był twój rodzic. Ty też jesteś wyjątkowy”, dodał w książce.

Wzruszający gest Harry’ego doceniają internauci. Dziękują mu nie tylko za szczerość, ale i odwagę oraz otwartość, ponieważ nie jest tajemnicą, że śmierć Diany miała na niego wielki wpływ. 

Źródło: Harper’s Bazaar

Księżna Diana z synami Williamem i Harry, 1995 rok

Księżna Diana z synami Williamem i Harrym
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Książę Harry wspomina mamę w książce dla dzieci

Książę Harry poruszająco o stracie matki
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.