Krzysztof Igor Krawczyk, syn Krzysztofa Krawczyka na pogrzebie ojca, 10.04.2021 rok
Fot. Tadeusz Wypych/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Ruszyła zbiórka pieniędzy dla syna Krzysztofa Krawczyka. „Cały czas liczył, że jego los się odmieni”

„Zasługuje na normalne życie”, apelują organizatorzy

Ksenia Krasko 22 maja 2021 19:35
Krzysztof Igor Krawczyk, syn Krzysztofa Krawczyka na pogrzebie ojca, 10.04.2021 rok
Fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Po śmierci Krzysztofa Krawczyka wychodzi na jaw coraz więcej szokujących faktów o tym, co działo się w rodzinie wokalisty. Bliscy zmarłego pozostają w konflikcie, a największe emocje wzbudza los syna artysty, Krzysztofa Igora. Jak ujawniono, mężczyzna mieszka w okropnych warunkach, a ze względu na chorobę nie może znaleźć pracy. Przyjaciele mężczyzny postanowili mu pomóc i zorganizowali zbiórkę pieniędzy.

Trwa zbiórka pieniędzy dla syna Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Igor Krawczyk, 47-latek chory na padaczkę, dzieli mieszkanie z rodziną brata swojego zmarłego ojca. Jak ujawnił reportaż programu „Uwaga!”, warunki są fatalne, a w dodatku Krzysztof junior ma założoną niebieską kartę, ponieważ jest ofiarą przemocy. Po śmierci Krzysztofa Krawczyka wyszło na jaw, że artysta cały majątek przepisał na swoją żonę Ewę. Syn wokalisty walczy jednak o zachowek po ojcu.

Krzysztof junior i Ewa Krawczyk spotkali się na odczytaniu testamentu zmarłego artysty. Portal Fakt opublikował zeznania żony Krzysztofa Krawczyka: „Sporządził testament 15 września 2020. To jest ostatni testament. Był wcześniejszy testament w 2002 roku. Też w formie aktu notarialnego i też w nim dziedziczę wszystko”, zeznała na sali sądowej. Sąd zdecydował o odroczeniu rozprawy, w celu zbadania różnic w dwóch dokumentach. Mężczyzna walczy o zachowek, ponieważ przysługuje mu jedna trzecia z całości spadku.

Zobacz: Krzysztof Krawczyk Junior będzie się sądził z Ewą Krawczyk. Sprawę skomentowała Krystyna Demska-Olbrychska

O lepsze życie dla Krzysztofa juniora postanowili zawalczyć jego przyjaciele ze Stowarzyszenia Studio Integracji. „Krzysztof do tej pory cierpiał w milczeniu. Dopóki żył tata, czekał cierpliwie, aż o nim sobie przypomni [...]. Cały czas liczył, że jego los się odmieni. To się nigdy nie stało. [...] Po śmierci ojca czuje się jeszcze bardziej bezradny i samotny”, opisują zbiórkę pieniędzy w sieci [link do zbiórki dostępny TUTAJ].

Dodają, że syn wokalisty utrzymuje się ze skromnej renty inwalidzkiej. „Potrzebuje pomocy w zakresie codziennych potrzeb: leczenia neurologicznego, rehabilitacyjno-terapeutycznego, zakupu leków, ubrań czy ciepłych obiadów”, tłumaczą.

Zobacz: Syn Krzysztofa Krawczyka ofiarą przemocy domowej: „Mam założoną niebieską kartę”

Syn Krzysztofa Krawczyka, Krzysztof Krawczyk Junior wywiad
Fot. screen z programu Uwaga TVN

Zbiórka pieniężna dla Krzysztofa Igora Krawczyka

Zgodnie z opisem zbiórki, warunki mieszkaniowe Krzysztofa Igora „nie nadają się dla nikogo, a tym bardziej dla osoby chorej, niepełnosprawnej”. „W mieszkaniu odbywają się libacje, a on nie ma dostępu do łazienki czy kuchni. Nie może załatwić podstawowych potrzeb fizjologicznych w toalecie, gdzie często trwają balangi. Niemal całymi dniami błąka się po mieście, by nie wracać do domu, w którym panuje przemoc”. Organizatorzy zbiórki liczą, że Krzysztof Krawczyk junior otrzyma od władz miasta mieszkanie komunalne.

Przyjaciele 47-latka przyznają, że najlepszą terapią dla Krzysztofa juniora byłyby własne instrumenty muzyczne. „Od wielu lat jest podopiecznym Studia Integracji. To tutaj rozwija swój talent wokalny, tutaj znajduje chwile spokoju od przemocy domowej”. W ostatnim czasie śpiewa na ulicach Łodzi.

Zobacz: Krzysztof Krawczyk Junior śpiewa na ulicy. To nagranie łamie serce

„Sprawmy, by pozostałe lata, życia Krzysztofa Igora przestały być kontynuacją życiowego horroru, na który skazała go dotąd rodzina. Zasługuje na normalne życie”. Organizatorzy chcą zebrać 50 tysięcy złotych. 

syn krzysztofa krawczyka chcial sie pogodzic z ojcem
Fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?