Andrzej Krawczyk, Krzysztof Krawczyk, brat Krzysztofa krawczyka nie żyje
Fot. Facebook Krzysztof Krawczyk
POŻEGNANIE

Rodzina pożegnała Andrzeja Krawczyka. Spełniono ostatnią wolę brata wokalisty

„Tak postanowili Krzysztof i Andrzej już kilka lat temu”

Olga Figaszewska 22 maja 2021 07:41
Andrzej Krawczyk, Krzysztof Krawczyk, brat Krzysztofa krawczyka nie żyje
Fot. Facebook Krzysztof Krawczyk

Rodzina Krzysztofa Krawczyka w krótkim czasie doświadczyła dwóch potężnych ciosów. Trudno im się podnieść po tej stracie. Brat wokalisty odszedł miesiąc po nim. Andrzej Krawczyk bardzo ciężko chorował i nie wiedział o śmierci artysty. 20 maja odbyły się uroczystości pożegnalne brata wokalisty. Zgodnie z jego ostatnią wolą, został pochowany w grobie matki.

Ostatnia wola Andrzeja Krawczyka

Brat Krzysztofa Krawczyka zmarł kilka tygodni po wokaliście. Miał 70 lat. ,,Człowiek dusza. Jego talenty poszły w stronę malarstwa. Był znakomitym kopistą. Na zamówienie malował kopie mistrzów epoki renesansu i szkoły holenderskiej. Dla mnie namalował piękny obraz przedstawiający mojego ukochanego psa rasy bokser Vento", wspominał Andrzej Kosmala, manager i przyjaciel Krzysztofa Krawczyka.

Mężczyzna od pewnego czasu ciężko chorował. Jak podawał Super Express, artysta-malarz walczył z koronawirusem. Nie był nawet świadomy, że jego brat odszedł z tego świata.

Przeczytaj też: Andrzej Krawczyk zmarł miesiąc po swoim bracie. 70-latek nie wiedział o śmierci Krzysztofa...

„Andrzej nie był świadomy, że jego brat odszedł z tego świata. Wszyscy liczyliśmy, że powróci do pełni sił, do łaski zdrowia. Bóg zabrał go jednak do siebie. Bo Bóg jest miłością i bierze go tam, gdzie nie ma smutku i narzekania”, mówił podczas mszy ksiądz Jerzy Turek.

Pogrzeb Andrzeja Krawczyka

Około 20 osób żegnało towarzyszyło Andrzejowi Krawczykowi w jego ostatniej drodze. Pogrzeb odbył się 20 maja na Cmentarzu Rzymskokatolickim Św. Wincentego w Łodzi. Brat Krzysztofa Krawczyka spoczął  w grobie matki, Lucyny. Takie było życzenie braci.

„Tak postanowili Krzysztof i Andrzej już kilka lat temu. Krzysztof, zakochany w Grotnikach, postanowił spocząć na tej ziemi, a Andrzeja poprosił, by pilnował rodziców”, pisał Andrzej Kosmala.

Na uroczystościach pożegnalnych zabrakło Krzysztofa Krawczyka Juniora.

„Dzisiaj odbył się pogrzeb naszego tatusia, ś.p. Andrzeja Krawczyka - brata Krzysztofa. Dziękujemy cioci Ewie za zorganizowanie całego pogrzebu. Moi rodzice wychowywali Juniora przez dłuższy czas, dzisiaj go nie było... WSTYD! Pogrążona w żałobie rodzina Krawczyków, napisała Magdalena Krawczyk, córka Andrzeja Krawczyka. 

Sprawdź też: Rodzina pożegnała Andrzeja Krawczyka. W sieci pojawił się emocjonalny wpis jego córki

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…