Syn Krzysztofa Krawczyka, Krzysztof Krawczyk Junior UWAGA
Fot. screen z programu Uwaga TVN
O TYM JEST GŁOŚNO

Krzysztof Krawczyk Junior spotkał się z macochą w sądzie. Jak przebiegła rozprawa?

Czy syn wokalisty może liczyć na spadek?

Aleksandra Andrzejak 21 maja 2021 07:57
Syn Krzysztofa Krawczyka, Krzysztof Krawczyk Junior UWAGA
Fot. screen z programu Uwaga TVN

Krzysztof Krawczyk Junior i Ewa Krawczyk spotkali się w sądzie na odczytaniu testamentu. Syn zmarłego wokalisty nie został w nim uwzględniony. Teraz jednak wiadomo, o co będzie walczył. Jak przebiegła rozprawa?

Krzysztof Krawczyk Junior: spadek po ojcu

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia. Jak się okazało, jego ostatnia wola niedawno została zmieniona. Wokalista spisał dwa testamenty. Jeden miał powstać w 2002 roku, a drugi we wrześniu 2020 roku.  Wszystko odbyło się zgodnie z prawem, ale w nowym testamencie nie znalazło się nazwisko niepełnosprawnego Krzysztofa Igora Krawczyka. Cały majątek miał przypaść żonie wokalisty - Ewie. Relacje między synem Krzysztofa Krawczyka, a Ewą nigdy nie były najlepsze. Podobno to ona stanęła na drodze kiedy Junior chciał naprawić stosunki z tatą. 

Konflikt między Juniorem a Ewą zaostrzyła emisja programu Uwaga!, w którym syn Krzysztofa Krawczyka wyznał, że żyje w skrajnej biedzi i utrzymuje się z renty. Cierpi na nieuleczalną padaczkę pourazową. Na jaw wyszło także, że mężczyzna mieszka z wujostwem i ma założoną niebieską kartę. 

Zobacz także: Dlaczego Krzysztof Krawczyk Junior panicznie bał się Ewy Krawczyk?

krzysztof krawczyk junior rozprawa
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Krzysztof Krawczyk Junior podczas rozprawy sądowej o podważenie testamentu ojca, 19 maja 2021

Krzysztof Krawczyk Junior i Ewa Krawczyk spotkali się w sądzie

19 maja o 14:30 w sądzie w Zgierzu Krzysztof Krawczyk Junior i Ewa Krawczyk spotkali się na odczytaniu testamentu zmarłego artysty. Fakt postanowił opublikować zeznania żony wokalisty: „Sporządził testament 15 września 2020. To jest ostatni testament. Był wcześniejszy testament w 2002 roku. Też w formie aktu notarialnego i też w nim dziedziczę wszystko” – powiedziała Ewa Krawczyk na sali sądowej.

Zobacz także: Syn Krzysztofa Krawczyka ofiarą przemocy domowej: „Mam założoną niebieską kartę”

krzysztof krawczyk junior odczytanie testamentu
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER
Krzysztof Krawczyk Junior podczas rozprawy sądowej o podważenie testamentu ojca, 19 maja 2021

Zadecydowano o odroczeniu rozprawy. Sąd sprawdzi różnice pomiędzy dwoma dokumentami. Mecenas Monika Kucwaj-Zarzycka, która reprezentuje Krzysztofa Juniora, na łamach Faktu zapowiedziała, że syn wokalisty będzie się starał o zachowek po ojcu: „Krzysztof Igor Krawczyk będzie starał się o zachowek. Jest stale niezdolny do pracy. Przysługuje mu jedna trzecia z całości spadku”. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.