Wirus, epidemia
Fot. ADOBE STOCK
O TYM SIĘ MÓWI

Trzecia ofiara koronawirusa w Polsce. Nie żyje mężczyzna z Lublina

Miał 66 lat

Redakcja VIVA! 14 marca 2020 19:38
Wirus, epidemia
Fot. ADOBE STOCK

Nie żyje trzecia osoba zakażona koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 66-letniego mężczyzny, który w stanie ciężkim przebywał w szpitalu w Lublinie.

Trzecia ofiara koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia na swoim Twitterze w sobotni wieczór 14 marca opublikowało informację: „Mamy 10 nowych przypadków zakażenia #koronawirus. Potwierdzone przypadki dotyczą 3 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 z woj. podkarpackiego (Rzeszów), 2 z woj. dolnośląskiego (Wrocław), 2 z woj. łódzkiego (Łódź) i 2 z woj. lubelskiego (Lublin)”.

Dodało również: „Jednocześnie z przykrością informujemy, że zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie (woj. lubelskie) i miał choroby współistniejące”.

Druga ofiara koronawirusa w Polsce

W piątek 13 marca zmarła druga osoba zakażona koronawirusem. Był to 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu. On również miał choroby współistniejące.

Jak informuje Gazeta Wrocławska, ten mężczyzna trafił do szpitala w piątek. Od początku był w ciężkim stanie, miał zapalenie płuc. Od niedzieli nie oddychał samodzielnie, a jego stan pogarszał się z dnia na dzień. „Od początku był w poważnym stanie. Ten stan cały czas się pogarszał”, powiedziała Urszula Małecka, rzeczniczka Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, w rozmowie z TVN24.

Źródłem zakażenia prawdopodobnie była bliska mężczyźnie osoba, która przyjechała do Polski po pobycie we Włoszech – objawy choroby wystąpiły u niej dopiero po powrocie do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka na stałe. Gazeta dodaje, że w szpitalu wciąż przebywa krewna zmarłego 73-latka – jest w stanie poważnym, ale stabilnym. Dwie inne osoby z ich otoczenia są objęte kwarantanną.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd zdecydował się na wprowadzenie w kraju stanu zagrożenia epidemicznego. 

Źródło: TVN24, Gazeta Wrocławska

Zamknięto granice i niektóre sklepy. Z jakimi ograniczeniami musimy się liczyć?

Jak bronić się przed koronawirusem? >>> Oto 15 najważniejszych zasad

„W dobie epidemii nowego koronawirusa – zostań w domu!” >>> przeczytaj apel lekarzy

Koronawirus, infolinia NFZ
Fot. gis.gov.pl

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.