Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Pismo znika z polskiego rynku po 27 latach

Konrad Szczęsny 14 listopada 2019 18:02

To koniec pewnej epoki - twierdzą zgodnie przedstawiciele mediów i osoby związane z szoł-biznesem. 13 listopada 2019 roku wydawnictwo Marquard Media Polska ogłosiło, że wycofuje się z segmentu prasy. Tym samym z rynku znikną takie tytuły, jak ComopolitanJoy czy Playboy. Ostatnie numery ukażą się w grudniu tego roku. 

Playboy znika z rynku w Polsce

Kultowy tytuł był nad Wisłą wydawany od końca 1992 roku i za trzy lata obchodziłby 30. urodziny. Bohaterką okładkową pierwszego numeru była zapomniana dzisiaj Malwina Rzeczkowska, zaś pierwszym naczelnym... Tomasz Raczek, kojarzony dzisiaj ze światem filmu. Jedne z sesji „Playboya” do dziś uważane są za kultowe ze względu na artyzm, siłę rażenia i nietuzinkową produkcje. Inne wzbudzały burzliwe dyskusje w Internecie oraz w domowych zaciszach. Jeszcze inne śnią się gwiazdom (na przykład Martynie Wojciechowskiej) po nocach do dzisiaj i podkreślają one w wywiadach, że żałują eksponowania intymnych części ciała na łamach magazynu.

Kontrowersyjne sesje Playboya: Mucha, Żyła, Kora

W galerii przypominamy te najbardziej kontrowersyjne sesje Playboya. Niektóre ze względu na nieoczywiste bohaterki, które zdecydowały się przełamywać społeczne tabu lub pozować w odważnych stylizacjach – na przykład Kora. Inne z powodu swoistego obyczajowego skandalu, jaki wywołały. Bo kto nie pamięta Justyny Żyły, która z okładki czasopisma ze smutkiem spoglądała na czytelnika, pytając „góralu, czy Ci nie żal?” czy królowej kontrowersji, Anny Muchy, która stwierdziła, że „Playboy skończył się na niej”? Jedno jest pewne: wraz ze zniknięciem z rynku erotycznego magazynu kończy się pewna epoka...  

1/14
Playboy, Justyna Steczkowska, października 1997
Copyright @Playboy
1/14

Mimo że dziś jest artystką o ugruntowanej pozycji na rynku, nawet Justyna Steczkowska ma na koncie sesję na łamach „Playboya” z października 1997 roku. Z uwagi na wizerunek grzecznej dziewczyny z dobrej rodziny wywołała nią w latach 90. dosyć duże emocje.

2/14
Playboy, Edyta Górniak, kwiecień 1998
Copyright @Playboy
2/14

Z wizerunkiem grzecznej dziewczynki postanowiła także zerwać na łamach „Playboya” w kwietniu 1998 roku Edyta Górniak. Sesja odbiła się w mediach szerokim echem. Co ciekawe, wcześniej, bo w 1992 roku, diwa śpiewała na uroczystym bankiecie z okazji wydania na polskim rynku pierwszego numeru magazynu.

3/14
Playboy, Kora, kwiecień 1999
Copyright @Playboy
3/14

Skórzane body, kojarzące się ze stylistyką sadomasochistyczną i zaczepne, wyraziste spojrzenie - ta sesja Kory dla „Playboya” z kwietnia 1999 roku jest dziś uznawana za kultową!

4/14
Playboy, Martyna Wojciechowska, czerwiec 2001
Copyright @Playboy
4/14

„Dziś bym tej sesji nie zrobiła”, mówiła Martyna Wojciechowska w rozmowie z Romanem Praszyńskim w marcu 2018 roku o zdjęciach, które zostały zrealizowane dla „Playboya” w czerwcu 2001 roku. Jak podkreśliła, zgodziła się na nią z chęci „podkreślenia swojej kobiecości”.

5/14
Playboy, Anita Lipnicka, grudzień 2001
Copyright @Playboy
5/14

Choć mało kto o tym pamięta, także Anita Lipnicka, niegdyś wokalistka Varius Manx, zaprezentowała swoje wdzięki w „Playboyu”. Miało to miejsce w grudniu 2001 roku, zaś artystka pozowała do zdjęć zupełnie nago! Bardzo odważny krok, nawet jak na erotyczny magazyn.

6/14
Playboy, Doda, grudzień 2005
Copyright @Playboy
6/14

Królowa prowokacji i jedna z najgłośniejszych sesji dla „Playboya”. Doda po raz pierwszy została bohaterką okładkową czasopisma w grudniu 2005. Później powtórzyła to jeszcze w październiku 2007 roku.

7/14
Anna Mucha, Playboy
Copyright @Instagram @taannamucha
7/14

Według Anny Muchy to na jej sesji z października 2009 „skończył się Playboy”. Choć to dyskusyjna teza przyznać trzeba, że zdjęcia w krótkim czasie obiegły wszystkie media, wywołując u jej fanów zachwyt, zaś u tych mniej przychylnych zgorszenie i lawinę negatywnych komentarzy.

8/14
Playboy, Natalia Siwiec, sierpień 2012
Copyright @Playboy
8/14

Miss Euro 2012 zaszokowała, jak na prawdziwą celebrytkę przystało. Natalia Siwiec wystąpiła na okładce „Playboya” w sierpniu tamtego roku w koszulce z wizerunkiem orła białego. Kontrowersja? To zdecydowanie za mało powiedziane...

9/14
Playboy, Marta Wierzbicka, maj 2013
Copyright @Playboy
9/14

Marta Wierzbicka zaprezentowała Polakom swoje wdzięki w numerze z maja 2013 roku. Wcześniej ogłosiła, że rozważa zmniejszenie swojego obfitego biustu. Zatroskana redakcja „Playboya” wyszła z propozycją sesji, na którą serialowa Ola chętnie przystała. Zdjęcia wywołały medialną burzę i zapewniły aktorce ogromną popularność.

10/14
Playboy, Aneta Zając, styczeń 2015
Copyright @Playboy
10/14

Także Aneta Zając postanowiła pozować w seksownej sesji dla czasopisma erotycznego. Miało to miejsce w styczniu 2015 roku. Niektórzy fani mocno się jednak zawiedli: sądzili, że aktorka odsłoni znacznie więcej. Ale ta decyzja i tak zapewniła jej sporą liczbę komentarzy w sieci...

11/14
Playboy, Joanna Przetakiewicz, październik 2017
Copyright @Playboy
11/14

Seksapil nie ma metryki i Joanna Przetakiewicz jest tego najlepszym dowodem. Dyrektor marki La Mania pozowała na łamach „Playboya” w październiku 2017 roku, tuż przed 50. urodzinami. „Zrobiłam to, bo chciałam i mogłam”, wyznała. Ta sesja wywołała naprawdę gorącą dyskusję w mediach!

12/14
Playboy, Justyna Żyła, czerwiec 2018
Copyright @Playboy
12/14

O tej okładce z Justyną Żyłą w roli głównej z czerwca 2018 roku napisano już wiele. Jak wyznała w wywiadzie celebrytka, zdecydowała się na sesję dla „Playboya”, ponieważ „chciała mieć pamiątkę na starość”. Dobry powód?

13/14
Playboy, Małgorzata Krukowska, październik 2018
Copyright @Playboy
13/14

Role striptizerek i prostytutek – wbrew oczekiwaniom – dały jej raczej nikły rozgłos. Być może dlatego w październiku 2018 roku Małgorzata Krukowska zdecydowała się na rozbieraną sesję dla „Playboya”. I to w stroju zakonnicy. Jak łatwo się domyślić, niektórym pomysł ten nie przypadł do gustu...

14/14
Playboy, Monika Borzym, maj 2019
Copyright @Playboy
14/14

Nosi rozmiar 40 a nawet 42 i wyeksponowała swoje wdzięki w sesji dla „Playboya” w kwietniu 2019 roku. Monika Borzym w ten sposób przełamała tabu i udowodniła, że... seksapil nie ma rozmiaru. Internauci byli tą sesją zachwyceni!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…