Książę Harry, książę William
Fot. AFP/EAST NEWS
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Rozłam w rodzinie królewskiej… Między Harrym i Williamem doszło do ostrej kłótni!

Musiał interweniować książę Karol!

Gabriela Czernecka 29 listopada 2018 15:47
Książę Harry, książę William
Fot. AFP/EAST NEWS

Relacja Harry'ego z Williamem nie należy ostatnio do najłatwiejszych. Książę Sussex oświadczył właśnie, że wyprowadzi się z Londynu i zamieszka w nieco skromniejszej rezydencji w Windsorze. Oficjalnym powodem ma być chęć zapewnienia ukochanej spokoju i ciszy, a także próba życia z dala od medialnego zgiełku, nieoficjalnym - Harry i Meghan chcą wieść życie z dala od Williama i Kate. Teraz na jaw wychodzi, że nie chodzi tylko o złe relacje Kate z Meghan. „Problemem są spięcia między braćmi”, podaje Vanity Fair. Jaka jest prawda?

Harry i William się kłócą. O co?

Po raz pierwszy pisze się o nie najlepszych relacjach księcia Harry'ego i księcia Williama. Dotychczas szczegółowo opisywano relacje Kate z Meghan, które jeśli wierzyć zagranicznym serwisom, mają za sobą nie przepadać. Głośnym echem odbiło się w mediach przede wszystkim oświadczenie pałacu, w którym poinformowano, że Harry i Meghan wyprowadzają się z Pałacu Kensington. Szybko zaczęły pojawiać się plotki, że książęca para Sussex po prostu nie chce mieszkać u boku Williama i jego żony.

Przypomnijmy, że konflikt między księżnymi opisuje się jeszcze od czasów zaręczyn Harry'ego z Meghan. Podobno Kate nie podoba się to, że odkąd Meghan pojawiła się w rodzinie, ta musi dzielić się uwagą mediów. Nie da się nie zauważyć, że księżna Sussex traktowana jest bardziej ulgowo niż Kate przed laty. Choć panie pełnią kompletnie inne funkcje w royal family, to faktycznie pobłażanie Meghan pod kątem podtrzymywania tradycji, może być trudne do zniesienia dla księżnej Cambridge...

Konflikt Harry'ego z Williamem

Nic dziwnego, że przy każdej okazji, konflikt pań powraca na łamy prasy. Tym razem niektórzy dopatrują się jednak problemu gdzie indziej. Według Vanity Fair, na decyzję o wyprowadzce Harry'ego i Meghan z Kensington Royal wpływ miały mieć nie złe relacje między Kate i Meghan, ale konflikt między braćmi!  „Kate i Meghan bardzo się od siebie różnią i nie mają wiele wspólnych tematów, ale bardzo starają się, by dobrze się dogadywać. Problemem są spięcia między braćmi”, czytamy na stronie magazynu, którego źródło donosi, że relacje między Harrym i Williamem popsuły się jeszcze przed zeszłorocznymi świętami Bożego Narodzenia.

Prawdopodobnie chodzi o jedno z pierwszych spotkań Meghan z bratem Harry'ego i jego rodziną. Mówi się, że książę Harry ma za złe Williamowi, że ten nie wykazał zbyt dużego entuzjazmu w związku z pojawieniem się Meghan w rodzinie królewskiej.

„Harry miał żal, że nie przywitał jej w rodzinie z należytym szacunkiem i honorami. Powiedział mu o tym i to stało się źródłem napięć. Musiał interweniować książę Karol, który poprosił Williama, by postarał się bardziej. W efekcie książę i księżna Cambridge zaprosili Harry'ego i Meghan do siebie na święta”, podaje Vanity Fair

To pierwsze takie doniesienia, dotyczące konfliktu między braćmi. Dotychczas dla wielu stanowili przykład zgranego rodzeństwa. Wygląda na to, że nawet w książęcej rodzinie zdarzają się kłótnie. Wciąż pozostaje jednak pytanie, czy domniemany konflikt braci faktycznie ma miejsce, a może jest to tylko wymysł mediów...  

księżna Kate, księżna Meghan, Książę William, książę Harry
Fot. gettyimages

Książę Karol, dzieci księcia Karola, synowie księcia Karola, książę William, książę Harry
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.