Andrzej Duda, Kinga Duda, Agata Duda, 2020
Fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Kinga Duda została doradczynią społeczną prezydenta Andrzeja Dudy

„Doświadczenie zdobywała w licznych kancelariach”

Olga Figaszewska 17 września 2020 08:11
Andrzej Duda, Kinga Duda, Agata Duda, 2020
Fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News

Kinga Duda będzie pełniła nową funkcję. Została doradczynią społeczną Andrzeja Dudy. Informację zamieszczono na oficjalnej stronie Kancelarii Prezydenta RP.  

Kinga Duda została doradczynią społeczną Andrzeja Dudy

Kinga Duda jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie.

Po ukończeniu studiów w 2019 roku została zatrudniona w prestiżowej kancelarii Maruta Wachta w Warszawie. A niedawno powróciła z Londynu, gdzie przebywała na stażu w jednej z najlepszych kancelarii prawnych. Zastanawiano się, jak córka Andrzeja Dudy pokieruje swoją przyszłością.

Okazuje się, że od sierpnia Kinga Duda pełni nową funkcję. Jak podano na stronie Kancelarii Prezydenta RP została doradcą społecznym prezydenta.

Kinga Duda nie będzie otrzymywać za swoją pracę żadnego wynagrodzenia. A informację potwierdził sam Andrzej Duda. ,,Dziękuję i potwierdzam. Doradca społeczny to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji", napisał na Twitterze.

Na oficjalnej stronie prezydenta opisano doświadczenie Kingi Dudy i jej dotychczasowe osiągnięcia.

„Uczestniczka licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR). W czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ. Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne. Specjalizuje się w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym ”, napisano. 

 

Kinga Duda
Fot. screen https://www.prezydent.pl/kancelaria/doradcy/doradcy-spoleczni/kinga-duda-/

Andrzej Duda, Kinga Duda, Agata Duda, 2020
Fot. Jakub Kaminski/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.