Andrzej Duda, Kinga Duda, Agata Duda, 2020
Fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Kinga Duda została doradczynią społeczną prezydenta Andrzeja Dudy

„Doświadczenie zdobywała w licznych kancelariach”

Olga Figaszewska 17 września 2020 08:11
Andrzej Duda, Kinga Duda, Agata Duda, 2020
Fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News

Kinga Duda będzie pełniła nową funkcję. Została doradczynią społeczną Andrzeja Dudy. Informację zamieszczono na oficjalnej stronie Kancelarii Prezydenta RP.  

Kinga Duda została doradczynią społeczną Andrzeja Dudy

Kinga Duda jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie.

Po ukończeniu studiów w 2019 roku została zatrudniona w prestiżowej kancelarii Maruta Wachta w Warszawie. A niedawno powróciła z Londynu, gdzie przebywała na stażu w jednej z najlepszych kancelarii prawnych. Zastanawiano się, jak córka Andrzeja Dudy pokieruje swoją przyszłością.

Okazuje się, że od sierpnia Kinga Duda pełni nową funkcję. Jak podano na stronie Kancelarii Prezydenta RP została doradcą społecznym prezydenta.

Kinga Duda nie będzie otrzymywać za swoją pracę żadnego wynagrodzenia. A informację potwierdził sam Andrzej Duda. ,,Dziękuję i potwierdzam. Doradca społeczny to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji", napisał na Twitterze.

Na oficjalnej stronie prezydenta opisano doświadczenie Kingi Dudy i jej dotychczasowe osiągnięcia.

„Uczestniczka licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR). W czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ. Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne. Specjalizuje się w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym ”, napisano. 

 

Kinga Duda
Fot. screen https://www.prezydent.pl/kancelaria/doradcy/doradcy-spoleczni/kinga-duda-/

Andrzej Duda, Kinga Duda, Agata Duda, 2020
Fot. Jakub Kaminski/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.