Sabina Zięba 20 maja 2017 17:30
1/7
Copyright @Facebook/Instagram
1/7

Katarzyna Tusk i Kinga Duda mają wiele wspólnych cech. Obie są córkami wpływowych polityków i dzieli ich nieduża różnica wieku - Kinga ma 22 lata, a Katarzyna 30. Są także podobnej postury, o podobnym wzroście i mają nawet identyczny kolor włosów. Dzielą ich jednak zainteresowania - córka Donalda Tuska ukończyła psychologię na Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Sopocie, natomiast pociecha obecnego Prezydenta RP studiuje prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Polecamy też: Katarzyna Tusk: "Klasa i szyk to ostatnie skojarzenia, jakie ludziom przychodziły do głowy na mój widok"

Warto wspomnieć, że Katarzyna od paru lat wraz z siostrą swojego narzeczonego, prowadzi bloga modowego, w którym prezentuje swoje stylizacje, zdjęcia z podróży, a także przepisy kulinarne. W 2015 roku wydała także książkę "Elementarz stylu", w której, jak sama mówi, możemy znaleźć: "Między innymi propozycje strojów na konkretne okazje, mnóstwo porad dotyczących budowania klasycznej garderoby, szybkie sposoby na elegancki strój i charakterystykę stylu mieszkańców największych stolic mody". Kinga natomiast nie udziela się publicznie, nie ma żadnej strony internetowej, ani konta na Instagramie.

Polecamy też: Kinga Duda – szczególnie chroniony skarb Pałacu Prezydenckiego

Z powodu wielu podobieństw postanowiliśmy przyjrzeć się ich stylom. Katarzyna na swoim blogu twierdzi, że można się go nauczyć, choć przyznaje, że nie zawsze prezentowała się dobrze: "Jako nastolatka zorientowałam się, że z moim stylem jest coś nie tak, ale nie miałam zielonego pojęcia, jak poradzić sobie z tym wyzwaniem. Podejmowałam najróżniejsze próby, jednak żadna z nich nie przynosiła zadowalających rezultatów. Klasa i szyk to chyba ostatnie skojarzenia, jakie ludziom przychodziły do głowy na mój widok. (...) Dziś wybór stroju nie powoduje u mnie nawet najmniejszego stresu. Nie dlatego bynajmniej, że z dnia na dzień ujawnił się mój nadprzyrodzony talent. Po prostu obiektywnie oceniłam swoje zdolności i przestałam silić się na coś, czego i tak nie umiałam robić. Starałam się za bardzo, bo wydawało mi się, że włożenie na siebie zwykłych (a w gruncie rzeczy po prostu pasujących do siebie) rzeczy to pójście na łatwiznę". Czy teraz obie "nie starają się za bardzo" i wyglądają dobrze? Która z nich ubiera się lepiej? Zobacz, jak do pozornie identycznych stylizacji dobierają dodatki i oceń ich gust w naszej galerii.
 

3/7
Copyright @East News
3/7
5/7
Copyright @Instagram / Facebook
5/7
6/7
Copyright @Facebook / Instagram
6/7
7/7
Copyright @Instagram / Facebook
7/7

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.