Kinga Duda, Andrzej Duda, Wybory 2020
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Kinga Duda: „Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek”

Córka i żona Andrzeja Dudy wystąpiły na wieczorze wyborczym

Ksenia Krasko 13 lipca 2020 07:05
Kinga Duda, Andrzej Duda, Wybory 2020
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

W niedzielę odbyła się druga tura wyborów prezydenckich 2020. Zgodnie z wstępnymi wynikami, podanymi przez Państwową Komisję Wyborczą, przewagę procentową ma Andrzej Duda, jednak nie udało się jednoznacznie określić, czy wygrał z Rafałem Trzaskowskim. Obecny Prezydent RP dziękował jednak wyborcom podczas wieczoru wyborczego, a głos zabrały także jego żona i córka.

Kinga Duda przemówienie po wyborach 2020

„Oczywiście musimy poczekać na oficjalne wyniki wyborów, ale wiem, że jeżeli za kilka dni okaże się, że tata wygrał wybory, to wiem, że będzie dobrze wykonywał swoje zadanie, bo jest dobrym człowiekiem, który kocha ludzi i kocha ten kraj i zrobi wszystko, żeby było dla Polski jak najlepiej”, stwierdziła Kinga Duda.

„Jednak niezależnie od tego, kto wygra te wybory, chciałabym zaapelować do państwa, żeby nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego w co wierzymy, jakie mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, jakiego kandydata popieramy i kogo popieramy, wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje na to, żeby być obiektem nienawiści, absolutnie nikt. Szanujmy się”, dodała.

Jak wskazują eksperci, analizujący to przemówienie, Kinga Duda odcięła się od wcześniejszych słów ojca. Przypomnijmy, że podczas kampanii Andrzej Duda wywołał burzę swoją wypowiedzią o społeczności LGBT. „Przez cały okres komunizmu w szkołach dzieciom wciskano komunistyczną ideologię. To był bolszewizm. Dzisiaj też próbuje nam się i naszym dzieciom wciskać ideologię, tylko inną, zupełnie nową. To jest taki neobolszewizm. Próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia”, mówił.

Agata Duda przemówienie wybory 2020

Agata Kornhauser-Duda podczas krótkiego przemówienia ujawniła, dlaczego przez ostatnie pięć lat nie udzielała się w mediach. „Uchylę rąbka tajemnicy. Drogie media, drodzy dziennikarze, mówiliście i pisaliście, że nie wypowiadam się, zapominaliście tylko dodać, że nie wypowiadam się do mediów. Przez pięć lat rozmawiałam z Polakami, z naszymi rodakami na każdym ze spotkań”, stwierdziła.

„Drodzy dziennikarze, muszę wam powiedzieć jedno, otóż chciałabym, żebyście również wy szanowali i Polaków, i polityków, jak również chciałabym, żebyście szanowali mój wybór, ponieważ dużo mówicie o tolerancji, natomiast pozbawiacie mnie mojego własnego wyboru. Jeżeli nie chciałam udzielać wywiadów, to był to mój własny wybór”, tłumaczyła. „A dlaczego nie chciałam się wypowiadać? To był mój milczący sprzeciw przeciwko manipulacji, dezinformacji i przeciwko kłamstwom, które niestety w mediach występują”, dodała.

Państwowa Komisja Wyborcza podlicza ostatnie głosy. Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2020 mamy poznać jeszcze w poniedziałek. 

Źródło: TVN24

Kinga Duda, Wybory 2020
Fot. Piotr Molecki/East News

Agata Duda, Wybory 2020
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda
Fot. Piotr Molecki/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.