Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski
Fot. forum
O TYM SIĘ MÓWI

Zdjęcia z młodości Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudy to hit sieci. Niektóre zaskakują

Aż trudno ich poznać!

Rafał Kowalski 10 lipca 2020 16:47
Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski
Fot. forum

Dziś różnią się poglądami, sposobem komunikacji, wizjami Polski… Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda są już na ostatniej prostej kampanii prezydenckiej podkreślając w każdym z odwiedzanych miejsc, jak wiele dzieli ich od drugiego kandydata. Każdy z polityków lubi jednak powspominać w swoich mediach społecznościowych czasy dzieciństwa i dorastania. Obaj zamieszczali wielokrotnie w sieci swoje zdjęcia z młodości.

Andrzej Duda w dzieciństwie – archiwalne zdjęcia

Jakim dzieckiem był Andrzej Duda? Prezydent jest najstarszym synem pochodzącej z południowej Małopolski Janiny Milewskiej-Dudy oraz urodzonego w Starym Sączu Jana Tadeusza Dudy. W książce autorstwa Mileny Kindziuk rodzice prezydenta podkreślali, że był on żartobliwym i głodnym wiedzy malcem. Robił w domu różne eksperymenty, a gdy mama zabrała go ze sobą na wykład – skrupulatnie notował i miał masę pytań. Szybko jednak nauki ścisłe przestały go interesować…

Kolejny zainteresowaniem małego Andrzeja okazała się harcerstwo. Pomogło ono w wychowaniu chłopca. „Stosowaliśmy wobec niego raczej twarde zasady: sam sobie musisz radzić, sam za siebie odpowiadać, ja cię nie będę pilnował, nie będę ci kwoczył”, mówił w rozmowie z Mileną Kindziuk Jan Duda i dodawał, że ważną częścią życia całej rodziny była też religia.

Gdy w młodzieńczych latach polityk poznał swoją przyszłą żonę, jego styl ewoluował. Zdjęcie, na którym Andrzej Duda ubrany jest w krótkie dżinsowe szorty i białe długie skarpetki z paskami, długo było hitem sieci. Ciężko dziś uwierzyć, że prezydent lubił taki młodzieżowy, luźny styl.

Andrzej Duda jako dziecko
Fot. Facebook Kancelarii Prezydenta

Andrzej Duda, Agata Duda, w młodości
Fot. YouTube Prezydenta Andrzeja Dudy

Andrzej Duda, Agata Duda, w młodości
Fot. YouTube Prezydenta Andrzeja Dudy

Andrzej Duda z żoną, stare zdjęcia
Fot. YouTube Prezydenta Andrzeja Dudy

Zdjęcia Rafała Trzaskowskiego z dzieciństwa

Z kolei Rafał Trzaskowski urodził się w Warszawie. Był długo oczekiwanym dzieckiem swoich rodziców, którzy przez 14 lat małżeństwa nie decydowali się na potomstwo. Tata prezydenta Warszawy – słynny jazzman Andrzej Trzaskowski – zwykł mówić, że artyście nie wypada mieć dzieci. Gdy jednak Rafał pojawił się na świecie, on i żona Teresa zakochali się w malcu.

Rafał Trzaskowski szybko pokazał, jak kreatywnym i otwartym jest dzieckiem. W latach 80. wystąpił w serialu TVP „Nasze podwórko” u boku Bożeny Dykiel czy Witolda Pyrkosza. „To była rola życia: – pućki, arogancki wzrok i elitarna kurteczka od cioci z RFN. Pod trzepakiem bym się tak nie pokazał", napisał kiedyś Rafał Trzaskowski pod zdjęciem z planu. Tak jak on mógł być zadowolony ze swoich sukcesów, podobnie pełny radości był tata polityka. „Andrzej był z syna ogromnie dumny. I wychowywał go na wykształconego człowieka. Szkoła, nauka, to podstawa, co wcale nie było takie oczywiste w szalonym, artystycznym domu”, mówił VIVIE.pl Wojciech Karolak.

Zobaczcie, jak kilkanaście i kilkadziesiąt lat temu wyglądał Rafał Trzaskowski. Podobny do tego, którego znamy dziś? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mamo – tęsknię! ❤️

Post udostępniony przez Rafał Trzaskowski (@trzaskowskirafal)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rafał i Staś.❤️

Post udostępniony przez Małgorzata Trzaskowska (@gosia.trzaskowska)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

18 wspólnych wyjątkowych lat – jeszcze dwa i będzie porcelanowa!😁❤️

Post udostępniony przez Małgorzata Trzaskowska (@gosia.trzaskowska)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.