Kinga Duda w USA
Fot. AP/Associated Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI!

Wybory prezydenckie 2020: Kinga Duda zagłosowała dopiero za drugim podejściem. Dlaczego?

Miała problem.... z oddaniem głosu

Gabriela Czernecka 12 lipca 2020 21:21
Kinga Duda w USA
Fot. AP/Associated Press/East News

Córka Andrzeja i Agaty Dudy miała problem z oddaniem głosu w wyborach. Choć Kinga Duda pojawiła się rano wraz z rodzicami w lokalu wyborczym w Krakowie, to niestety nie udało jej się wtedy wypełnić obywatelskiego obowiązku. Po chwili wyszła na zewnątrz, nie oddając głosu. Co się stało? 

Kindze Dudzie nie udało się oddać głosu za pierwszym razem

W lokalach wyborczych w całej Polsce komisje otwarte były od godziny 7.00 do 21.00. Jedni zdecydowali się wybrać do urn w godzinach popołudniowych, inni z samego rana ruszyli do głosowania. Wiele gwiazd zdążyło już oddać swój głos, a tę chwilę uczcili na swoim Instagramie, publikując zdjęcia sprzed komisji lub w trakcie wrzucania swoich głosów do urn. Obywatelski obowiązek spełniają kandydaci na urząd i inni politycy, w tym Andrzej Duda z rodziną oraz Rafał Trzaskowski z żoną Małgorzatą

Urzędujący prezydent, Andrzej Duda, oddał swój głos w jednym z lokali wyborczych w Krakowie. Pojawił się tam w towarzystwie żony Agaty Dudy oraz córki Kingi Dudy. Niestety, wówczas do urny głos wrzuciła tylko para prezydencka. Okazuje się, że córka Andrzeja Dudy podeszła do zasiadającej przy stoliku komisji wyborczej, ale po chwili ku zdziwieniu rodziców opuściła lokal wyborczy, nie oddając głosu. Co się wydarzyło?

Jak mówi w rozmowie z Onetem rzecznik prasowy prezydenta, Błażej Spychalski: „Pani Kinga Duda w pierwszej turze głosowała w Londynie. Tam dostała zaświadczenie, że podczas pierwszej tury głosowała w Londynie. Z tym zaświadczeniem zjawiła się w komisji wyborczej w Krakowie w drugiej turze. Okazało się, że musiała pojawić się z paszportem, gdzie była wbita specjalna pieczątka, a nie z dowodem osobistym”, czytamy. 

Według Onet.pl, Kiga Duda wyszła z komisji wraz ze swoim zaświadczeniem. Córka Andrzeja i Agaty Dudy wróciła się do domu po paszport  i ponownie udała się do komisji, gdzie w końcu oddała swój glos. „Wtedy już mediów nie było, więc informacje, że wyszła z kartą do głosowania, są nieprawdziwe”, czytamy. 

Wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda, Agata Duda, Kinga Duda
Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda, Agata Duda, Kinga Duda
Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.