Wybory prezydenckie 2020, Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI!

Wybory prezydenckie 2020: Znamy pierwsze wyniki sondażowe!

Kto zostanie prezydentem na najbliższe pięć lat?

Gabriela Czernecka 12 lipca 2020 20:59
Wybory prezydenckie 2020, Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda
Fot. East News

Poznaliśmy pierwsze wyniki sondażowe exit poll wyborów prezydenckich 2020. Przypomnijmy, że w drugiej turze o fotel prezydencki walczyli Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Jak informuje TVN24 firma Ipsos, na podstawie badania exit poll nie da się wskazać zwycięzcy wyborów. Na ten moment sondaż wskazuje wynik: Andrzej Duda 50,4 procent, Rafał Trzaskowski 49,6 procent.  Dokładność badania to plus minus 2 punkty procentowe dla każdego kandydata.

Wybory 2020: wyniki sondażowe

Jak podaje firma Ipsos, na podstawie badania exit poll, frekwencja wyniosła 68,9 proc. Niestety na ten moment (godzina 21.00) nie da się wskazać zwycięzcy wyborów prezydenckich 2020. Sondaż wskazuje obecnie wynik: Andrzej Duda 50,4 procent, Rafał Trzaskowski 49,6 procent.  „Widzieliście tę wspaniałą frekwencję. Prawie 70 proc. Wygrać wybory przy takiej ogromnej frekwencji, to jest wspaniała wiadomość”, mówił Andrzej Duda na swoim wieczorze wyborczym w Pułtusku. „Absolutnie nic się nie zmieni. Będę państwa odwiedzał we wszystkich zakątkach Polski. Cieszę się z mojego zwycięstwa, na razie sondażowego, ale patrząc na poprzednie wyniki, to jeszcze, jak to mówią, mi urosło”, zaznaczył. Andrzej Duda wygłosił także podziękowania, które skierował do żony i córki: „ Jeśli ktoś ma oparcie w domu, to może wygrać wszystko. To jest ta moc, która płynie z miłości, z poczucia wspólnota”, podkreślał. 

Z kolei Rafał Trzaskowski, który ma swój wieczór wyborczy w Warszawie powiedział: „Jak policzymy głos do głosu, to na pewno wygramy”, po czym dodał: „Wszystko miało być zdecydowane. Ale obudziło się społeczeństwo obywatelskie. To Polki i Polacy stworzyli nadzieję na Polskę uśmiechniętą, tolerancyjną, otwartą, gdzie najważniejsza jest równowaga i zdrowy rozsądek”. Ze sceny podziękował także żonie Małgorzacie oraz dzieciom. 

Jak na razie są to wstępne wyniki sondażowe. PKW ma mieć dzisiaj jeszcze jedną konferencję prasową - o godz. 22, kiedy przekaże informacje o zakończeniu głosowania. 

Wybory prezydenckie 2020, Rafał Trzaskowski
Fot. East News

Wybory prezydenckie 2020, Andrzej Duda
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.