Próbuje swoich sił w modelingu!

Konrad Szczęsny 9 września 2021 16:26

Jest siódmy w kolejce do tronu duńskiego i podbija światowe wybiegi. Książę Mikołaj ma 22 lata i jakiś czas temu został gwiazdą modelingu. Jak odniósł sukces i czy porzuci królewskie wygody na rzecz show-biznesu?

Kim jest książę Mikołaj, następca tronu Danii i syn Joachima?

Urodzony w sierpniu 1999 roku Mikołaj to owoc płomiennego uczucia, które połączyło księcia Joachima, drugiego syna królowej Danii Małgorzaty II z Alexandrą, hrabiną Frederiksborgu. Niestety, związek jego rodziców nie przetrwał próby czasu. Rozwiedli się sześć lat po narodzinach pierworodnego syna. Jednak wcześniej na świat przyszedł jeszcze ich drugi potomek, książę Filip (urodzony w 2002 roku).

Zobacz: Kiedyś nazywana „księżną wieprzowiny”. Kim jest najbardziej znienawidzona księżna?

Jego ojciec ponownie ożenił się, tym razem z Marie Cavallier. Owocem tego związku jest dwójka dzieci: książę Henryk, urodzony 4 maja 2009 roku oraz księżniczka Atena, która przyszła na świat w styczniu 2012 roku. Książę Mikołaj to siódmy w kolejce następca tronu duńskiego, zaraz po swoim wujku, kuzynie Christianie, kuzynce Isabelli, kuzynie Wincentym, kuzynce Józefinie i ojcu. Ale w ostatnim czasie mówi się o tym, że chętniej pojawia się na wybiegach niż uczestniczy w królewskich uroczystościach!

Książę Mikołaj: następca tronu Danii i model

Książę Mikołaj jakiś czas temu podpisał kontrakt z jedną z najbardziej znanych skandynawskich agencji modelingowych, Scoop Models. Dzięki temu można było podziwiać go na wybiegu w trakcie Londyńskiego Tygodnia Mody w 2018 roku. Co więcej, zrobił tak dobre wrażenie na twórcach marki Burberry, że ta zaprosiła go do współpracy! Wiele wskazuje zatem na to, że modeling w jego przypadku to nie tylko jednorazowa przygoda, lecz sposób na życie!  

1/4
Mikołaj, książę Danii. Kim jest i dlaczego został modelem?
Copyright @Getty Images
1/4

Tak książę Mikołaj wyglądał w wieku czternastu lat. Zdjęcie wykonano w lutym 2013 roku, w trakcie wyjazdu z innymi członkami duńskiej rodziny królewskiej w góry.

2/4
Mikołaj, książę Danii. Kim jest i dlaczego został modelem?
Copyright @Getty Images
2/4

Książę Mikołaj z braćmi: rodzonym Feliksem oraz przyrodnim Henrykiem w trakcie ferii spędzanych z rodzicami w górach w lutym 2014 roku.

3/4
Mikołaj, książę Danii. Kim jest i dlaczego został modelem?
Copyright @Getty Images
3/4

Książę Mikołaj z ojcem, księciem Joachimem, macochą, księżną Marią oraz rodzeństwem: rodzonym bratem Feliksem, przyrodnim Henrykiem oraz siostrą przyrodnią, księżniczką Ateną w kwietniu 2016 roku.

4/4
Mikołaj, książę Danii. Kim jest i dlaczego został modelem?
Copyright @Getty Images
4/4

Tak książę Mikołaj wygląda obecnie. Niedawno podpisał kontrakt z agencją Scoop Models i pojawił się na wybiegu w trakcie Londyńskiego Tygodnia Mody.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?