Próbuje swoich sił w modelingu!

Konrad Szczęsny 26 lutego 2022 14:01

Książę Mikołaj w tym roku skończy 23 lata i jakiś czas temu został gwiazdą modelingu. Jest siódmy w linii sukcesji do duńskiego tronu i... podbija światowe wybiegi. Jak udało mu się osiągnąć sukces? Czy na rzecz show-biznesu porzuci królewskie wygody?

Kim jest książę Mikołaj, następca tronu Danii i syn Joachima?

Urodzony w sierpniu 1999 roku Mikołaj to owoc płomiennego uczucia, które połączyło księcia Joachima, drugiego syna królowej Danii Małgorzaty II z Alexandrą, hrabiną Frederiksborgu. Niestety, związek jego rodziców nie przetrwał próby czasu. Rozwiedli się sześć lat po narodzinach pierworodnego syna. Jednak wcześniej na świat przyszedł jeszcze ich drugi potomek, książę Filip (urodzony w 2002 roku).

Jego ojciec ponownie ożenił się, tym razem z Marie Cavallier. Owocem tego związku jest dwójka dzieci: książę Henryk, urodzony 4 maja 2009 roku oraz księżniczka Atena, która przyszła na świat w styczniu 2012 roku. Książę Mikołaj to siódmy w kolejce następca tronu duńskiego, zaraz po swoim wujku, kuzynie Christianie, kuzynce Isabelli, kuzynie Wincentym, kuzynce Józefinie i ojcu. Ale w ostatnim czasie mówi się o tym, że chętniej pojawia się na wybiegach niż uczestniczy w królewskich uroczystościach!

Czytaj też: Jedna z największych tajemnic XX wieku: czy księżniczka Anastazja przeżyła własną egzekucję?

Książę Mikołaj: następca tronu Danii i model

Książę Mikołaj jakiś czas temu podpisał kontrakt z jedną z najbardziej znanych skandynawskich agencji modelingowych, Scoop Models. Dzięki temu można było podziwiać go na wybiegu w trakcie Londyńskiego Tygodnia Mody w 2018 roku. Co więcej, zrobił tak dobre wrażenie na twórcach marki Burberry, że ta zaprosiła go do współpracy! Wiele wskazuje zatem na to, że modeling w jego przypadku to nie tylko jednorazowa przygoda, lecz sposób na życie! 

Zobacz także: Księżna Kate chce mieć kolejne dziecko? „Wracam do domu i mówię: zróbmy sobie jeszcze jedno”

1/4
Mikołaj, książę Danii. Kim jest i dlaczego został modelem?
Copyright @Getty Images
1/4

Tak książę Mikołaj wyglądał w wieku czternastu lat. Zdjęcie wykonano w lutym 2013 roku, w trakcie wyjazdu z innymi członkami duńskiej rodziny królewskiej w góry.

2/4
Mikołaj, książę Danii. Kim jest i dlaczego został modelem?
Copyright @Getty Images
2/4

Książę Mikołaj z braćmi: rodzonym Feliksem oraz przyrodnim Henrykiem w trakcie ferii spędzanych z rodzicami w górach w lutym 2014 roku.

3/4
Mikołaj, książę Danii. Kim jest i dlaczego został modelem?
Copyright @Getty Images
3/4

Książę Mikołaj z ojcem, księciem Joachimem, macochą, księżną Marią oraz rodzeństwem: rodzonym bratem Feliksem, przyrodnim Henrykiem oraz siostrą przyrodnią, księżniczką Ateną w kwietniu 2016 roku.

4/4
Mikołaj, książę Danii. Kim jest i dlaczego został modelem?
Copyright @Getty Images
4/4

Tak książę Mikołaj wygląda obecnie. Niedawno podpisał kontrakt z agencją Scoop Models i pojawił się na wybiegu w trakcie Londyńskiego Tygodnia Mody.

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?