DUŃSKA RODZINA KRÓLEWSKA

Kim jest książę Mikołaj, następca tronu Danii, który został modelem?

Jest młody, przystojny i... mówi o nim cały świat!

Konrad Szczęsny 15 marca 2018 08:50

Jest siódmy w kolejce do tronu duńskiego i podbija światowe wybiegi. Książę Mikołaj to niespełna dziewiętnastoletni następca tronu, który już został gwiazdą modelingu. Jak odniósł sukces i czy porzuci królewskie wygody na rzecz show-biznesu?

Kim jest książę Mikołaj, następca tronu Danii i syn Joachima?

Urodzony w sierpniu 1999 roku Mikołaj to owoc płomiennego uczucia, które połączyło księcia Joachima, drugiego syna królowej Danii Małgorzaty II z Alexandrą, hrabiną Frederiksborgu. Niestety, związek jego rodziców nie przetrwał próby czasu. Rozwiedli się sześć lat po narodzinach pierworodnego syna. Jednak wcześniej na świat przyszedł jeszcze ich drugi potomek, książę Filip (urodzony w 2002 roku).

Jego ojciec ponownie ożenił się, tym razem z Marie Cavallier. Owocem tego związku jest dwójka dzieci: książę Henryk, urodzony 4 maja 2009 roku oraz księżniczka Atena, która przyszła na świat w styczniu 2012 roku. Książę Mikołaj to siódmy w kolejce następca tronu duńskiego, zaraz po swoim wujku, kuzynie Christianie, kuzynce Isabelli, kuzynie Wincentym, kuzynce Józefinie i ojcu. Ale w ostatnim czasie mówi się o tym, że chętniej pojawia się na wybiegach niż uczestniczy w królewskich uroczystościach!

Książę Mikołaj: następca tronu Danii i model

Książę Mikołaj jakiś czas temu podpisał kontrakt z jedną z najbardziej znanych skandynawskich agencji modelingowych, Scoop Models. Dzięki temu można było podziwiać go na wybiegu w trakcie Londyńskiego Tygodnia Mody. Co więcej, zrobił tak dobre wrażenie na twórcach marki Burberry, że ta zaprosiła go do współpracy! Wiele wskazuje zatem na to, że modeling w jego przypadku to nie tylko jednorazowa przygoda, lecz sposób na życie!  

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.