Katarzyna Warnke, VIVA! marzec 2017
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Katarzyna Warnke pierwszy raz o rozstaniu z Piotrem Stramowskim. „Chciałam złożyć protest” 

Aktorka opowiedziała o relacjach z byłym mężem i jego obecną partnerką 

Dorota Falkowska 14 stycznia 2023 14:04
Katarzyna Warnke, VIVA! marzec 2017
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski byli jedną z najpopularniejszych i zgranych par w polskim show-biznesie. Przez 6 lat tworzyli tzw. power couple, ale kilka miesięcy temu poinformowali o zakończeniu swojego małżeństwa. „Była to decyzja trudna, lecz konieczna, aby każdy z nas na nowo budować swoje życie”, ogłosili w październiku. "W trosce o dobro naszej córki, która jest dla nas najwyższym priorytetem, prosimy o poszanowanie naszej prywatności", czytaliśmy w ich oświadczeniu. Od tamtej pory żadne z partnerów nie komentowało publicznie kwestii rozstania. Do mediów trafiła w międzyczasie informacja, że Piotr Stramowski jest już w nowej relacji. Była żona aktora potwierdziła te informacje w najnowszym wywiadzie, którego udzieliła w sobotni poranek w studio Dzień Dobry TVN

Katarzyna Warnke o obecnej relacji z Piotrem Stramowskim 

Katarzyna Warnke będąc gościem Małgorzaty Rozenek-Majdan i Krzysztofa Skórzyńskiego w sobotnim wydaniu Dzień dobry TVN, opowiedziała, jak dzisiaj wyglądają jej relacje z byłym mężem. Aktorka wspomniała także o nowej partnerce Piotra Stramowskiego, z którą ma nadzieję na nawiązanie udanego kontaktu w przyszłości. 

"Po tym, jak oświadczyliśmy, że się rozchodzimy, mam wrażenie, że jestem postrzegana jako ofiara tej sytuacji. Chciałam złożyć protest publicznie, ponieważ uważam, że za długo patrzymy już na rozwód jak na nieszczęście. Absolutnie jest co świętować. Przeżyliśmy fantastyczny czas, mamy córkę", wyznała Katarzyna Warnke w DD TVN. 

Aktorka chce dla dobra siebie i swojej rodziny zerwać ze stygmatyzacją rozwodu jako wyłącznie negatywnego doświadczenia i skupić się na dobrych rzeczach, które z niego wynikają. Katarzyna Warnke wyznała, że była to zmiana, jak każda inna — na początku bardzo trudna, z czasem możliwa do zaakceptowania. Dziś myśli o dobru swojej córki i skupia się na przyszłości, podkreślając, że wybranka jej męża stała się już częścią ich patchworkowej rodziny. 

"W tej chwili Piotr wszedł w nowy związek i powiem tak: jeżeli ktoś chce sprawić mi przyjemność, mówiąc źle o nim czy jego partnerce, to jest odwrotnie, ponieważ to jest moja nowa rodzina. To jest rodzina mojego dziecka i postrzeganie rozwodu jako dramatu, rozpadu... Oczywiście, żeby przyszła zmiana, musi być rozpad. Wielu ludzi żyje w sytuacjach dla siebie trudnych, bo się boi zmiany. (...) Mamy bardzo dobre relacje, chociaż oczywiście wokół rozstania jest dużo emocji, trudnych emocji. Trzeba się pogodzić z tym, że coś się skończyło. Trzeba jakoś ułożyć życie wokół dziecka, przejmujemy się tym, jak ona to przeżywa (...), mówiła aktorka w DD TVN.

Czytaj też: Połączyła ich praca, rozstali się nagle. Historia miłości Kasi Warnke i Piotra Stramowskiego

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski w sesji dla magazynu VIVA! marzec 2017 r. 

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski, VIVA! marzec 2017
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Katarzyna Warnke o rodzinie patchworkowej i relacją z nową wybranką Piotra Stramowskiego 

Kontynuując temat rodziny patchworkowej, aktorka wyznała w rozmowie z Małgorzatą Rozenek-Majdan  i Piotrem Skórzyńskim, że wizja takiego modelu rodziny bardzo ją ekscytuje. 

"Powiem wam, że ja zawsze byłam jakoś podniecona wizją patchworku i wydaje mi się, że patchwork to jest zupełnie nowe pojęcie rodziny (...). Tutaj trzeba się pogodzić z nową rzeczywistością. Oczywiście życzę dla mojego dziecka kochanej macoszki i chcę, żebyśmy sobie przybijały piątkę na leżakach na wakacjach. I to nie jest tak, że to jest taki wysiłek mój w stosunku do tej sytuacji, tylko to jest moje marzenie. Ja chcę, żeby było dobrze i żeby wszyscy byli szczęśliwi", mówiła Katarzyna Warnke. 

Zobacz także: Joanna Przetakiewicz o sobie z przeszłości i panieńskim nazwisku: „Nie jestem już tą osobą”

Życzymy aktorom i ich rodzinie wszystkiego, co najlepsze w tym kolejnym, nowym etapie.  

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski w sesji dla magazynu VIVA! marzec 2017 r. 

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski, sesja Viva!
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.