Jessi Combs
Fot. East News
POŻEGNANIE

Nie żyje Jessi Combs, nazywana najszybszą kobietą na czterech kółkach

Gwiazda „Pogromców Mitów” zmarła w wieku 39 lat

Ksenia Krasko 29 sierpnia 2019 12:55
Jessi Combs
Fot. East News

Jessi Combs próbowała zostać najszybszą kobietą na Ziemi. Nie zdążyła. We wtorek, 27 sierpnia, zginęła w tragicznym wypadku podczas wyścigów na pustyni Alvord w stanie Oregon. Combs, która rozpoczęła swoją karierę jako konstruktor samochodów hot rod, znana jest z programów telewizyjnych, takich jak Pogromcy Mitów i All Girls Garage.

Jessi Combs nie żyje

„Najważniejszym marzeniem Jessi było zostać najszybszą kobietą na Ziemi. To marzenie, do którego dążyła od 2012 roku”, czytamy w oświadczeniu bliskich Jessi Combs. „Była jednym z niewielu marzycieli, którzy odważyli się przekształcić możliwości w rzeczywistość, i opuściła Ziemię, jadąc szybciej niż jakakolwiek inna kobieta w historii”.

Pierwszy rekord ustanowiła w 2013 roku, kiedy osiągnęła prędkość 640 km/h. W październiku 2018 roku pobiła samą siebie, osiągając wynik 777 km/h. Jak przekazała rodzina zmarłej, Combs zginęła podczas próby ustanowienia nowego rekordu. Szczegóły awarii nie zostały ujawnione.

Bliski przyjaciel Combs, Terry Madden, nazwał ją niesamowitym duchem. „Niestety, straciliśmy ją wczoraj w okropnym wypadku. Uwierzcie, że zrobiliśmy wszystko, co możliwe, aby ją uratować”, wyznał na swoim Instagramie.

Jessi Combs miała 39 lat. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jessi Combs (@thejessicombs)

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.