Jessi Combs
Fot. East News
POŻEGNANIE

Nie żyje Jessi Combs, nazywana najszybszą kobietą na czterech kółkach

Gwiazda „Pogromców Mitów” zmarła w wieku 39 lat

Ksenia Krasko 29 sierpnia 2019 12:55
Jessi Combs
Fot. East News

Jessi Combs próbowała zostać najszybszą kobietą na Ziemi. Nie zdążyła. We wtorek, 27 sierpnia, zginęła w tragicznym wypadku podczas wyścigów na pustyni Alvord w stanie Oregon. Combs, która rozpoczęła swoją karierę jako konstruktor samochodów hot rod, znana jest z programów telewizyjnych, takich jak Pogromcy Mitów i All Girls Garage.

Jessi Combs nie żyje

„Najważniejszym marzeniem Jessi było zostać najszybszą kobietą na Ziemi. To marzenie, do którego dążyła od 2012 roku”, czytamy w oświadczeniu bliskich Jessi Combs. „Była jednym z niewielu marzycieli, którzy odważyli się przekształcić możliwości w rzeczywistość, i opuściła Ziemię, jadąc szybciej niż jakakolwiek inna kobieta w historii”.

Pierwszy rekord ustanowiła w 2013 roku, kiedy osiągnęła prędkość 640 km/h. W październiku 2018 roku pobiła samą siebie, osiągając wynik 777 km/h. Jak przekazała rodzina zmarłej, Combs zginęła podczas próby ustanowienia nowego rekordu. Szczegóły awarii nie zostały ujawnione.

Bliski przyjaciel Combs, Terry Madden, nazwał ją niesamowitym duchem. „Niestety, straciliśmy ją wczoraj w okropnym wypadku. Uwierzcie, że zrobiliśmy wszystko, co możliwe, aby ją uratować”, wyznał na swoim Instagramie.

Jessi Combs miała 39 lat. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jessi Combs (@thejessicombs)

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.