Łukasz Lonka
Fot. facebook
POŻEGNANIE

Nie żyje Łukasz Lonka, wielokrotny mistrz Polski w motocrossie

Sportowiec miał 29 lat...

Ksenia Krasko 10 lipca 2019 11:29
Łukasz Lonka
Fot. facebook

Łukasz Lonka, wielokrotny mistrz Polski w motocrossie, uległ poważnemu wypadkowi w ostatnią niedzielę. Niestety, lekarze przegrali walkę o jego życie. Smutną wiadomość o śmierci sportowca przekazała jego żona, Edyta Lonka.

Łukasz Lonka nie żyje

Zawodnik klubu AMK Człuchów miał groźny wypadek podczas zawodów East Motocross Cup 2019, które odbywały się w niedzielę w Nowodworze koło Lubartowa. Motocyklista upadł podczas skoku z najazdu i stracił przytomność. Ratownicy medyczni natychmiast rozpoczęli reanimację, po czym śmigłowiec przetransportował sportowca do szpitala.

Pierwsze – nieprawdziwe – doniesienia o śmierci Łukasza Lonki pojawiły się we wtorek, jednak żona zaprzeczyła tym pogłoskom i poprosiła o uszanowanie rodziny, która przeżywa trudne chwile. Po wypadku znajomi i przyjaciele sportowca zorganizowali zbiórkę na leczenie. Szybko zebrano odpowiednią kwotę, jednak lekarzom nie udało się uratować jego życia, o czym dowiedzieliśmy się dziś rano. Łukasz Lonka odszedł w wieku 29 lat. 

TAGI #sport #śmierć

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.