Łukasz Lonka
Fot. facebook
POŻEGNANIE

Nie żyje Łukasz Lonka, wielokrotny mistrz Polski w motocrossie

Sportowiec miał 29 lat...

Ksenia Krasko 10 lipca 2019 11:29
Łukasz Lonka
Fot. facebook

Łukasz Lonka, wielokrotny mistrz Polski w motocrossie, uległ poważnemu wypadkowi w ostatnią niedzielę. Niestety, lekarze przegrali walkę o jego życie. Smutną wiadomość o śmierci sportowca przekazała jego żona, Edyta Lonka.

Łukasz Lonka nie żyje

Zawodnik klubu AMK Człuchów miał groźny wypadek podczas zawodów East Motocross Cup 2019, które odbywały się w niedzielę w Nowodworze koło Lubartowa. Motocyklista upadł podczas skoku z najazdu i stracił przytomność. Ratownicy medyczni natychmiast rozpoczęli reanimację, po czym śmigłowiec przetransportował sportowca do szpitala.

Pierwsze – nieprawdziwe – doniesienia o śmierci Łukasza Lonki pojawiły się we wtorek, jednak żona zaprzeczyła tym pogłoskom i poprosiła o uszanowanie rodziny, która przeżywa trudne chwile. Po wypadku znajomi i przyjaciele sportowca zorganizowali zbiórkę na leczenie. Szybko zebrano odpowiednią kwotę, jednak lekarzom nie udało się uratować jego życia, o czym dowiedzieliśmy się dziś rano. Łukasz Lonka odszedł w wieku 29 lat. 

TAGI #sport #śmierć

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.