POŻEGNANIE

Nie żyje Łukasz Lonka, wielokrotny mistrz Polski w motocrossie

Sportowiec miał 29 lat...

Ksenia Krasko 10 lipca 2019 11:29
Łukasz Lonka
Fot. facebook

Łukasz Lonka, wielokrotny mistrz Polski w motocrossie, uległ poważnemu wypadkowi w ostatnią niedzielę. Niestety, lekarze przegrali walkę o jego życie. Smutną wiadomość o śmierci sportowca przekazała jego żona, Edyta Lonka.

Łukasz Lonka nie żyje

Zawodnik klubu AMK Człuchów miał groźny wypadek podczas zawodów East Motocross Cup 2019, które odbywały się w niedzielę w Nowodworze koło Lubartowa. Motocyklista upadł podczas skoku z najazdu i stracił przytomność. Ratownicy medyczni natychmiast rozpoczęli reanimację, po czym śmigłowiec przetransportował sportowca do szpitala.

Pierwsze – nieprawdziwe – doniesienia o śmierci Łukasza Lonki pojawiły się we wtorek, jednak żona zaprzeczyła tym pogłoskom i poprosiła o uszanowanie rodziny, która przeżywa trudne chwile. Po wypadku znajomi i przyjaciele sportowca zorganizowali zbiórkę na leczenie. Szybko zebrano odpowiednią kwotę, jednak lekarzom nie udało się uratować jego życia, o czym dowiedzieliśmy się dziś rano. Łukasz Lonka odszedł w wieku 29 lat. 

TAGI #sport #śmierć

Wideo

Podjęliśmy wyzwanie #1TBChallenge!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Izabela Janachowska o cudzie macierzyństwa i synku Christopherze, Dominika Tajner w pierwszym wywiadzie po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim oraz Krystyna Demska-Olbrychska i Daniel Olbrychski o przepisie na udane małżeństwo.