piłkarka utonęła w Starych Jabłonkach
Fot. rushandball.ru
POŻEGNANIE

Rosyjska piłkarka ręczna utonęła podczas zgrupowania w Starych Jabłonkach

Co doprowadziło do tak tragicznego wypadku?

Redakcja VIVA! 11 lipca 2019 15:31
piłkarka utonęła w Starych Jabłonkach
Fot. rushandball.ru

Rosyjska Federacja Piłki Ręcznej ogłosiła śmierć Ekateriny Koroliowej, zawodniczki narodowej drużyny piłki ręcznej plażowej. Tragedia wydarzyła się po zakończeniu Mistrzostw Europy, które odbyły się w dniach 2–7 lipca w Starych Jabłonkach. Według wstępnych danych Ekaterina Koroliowa utonęła w jeziorze Szeląg Mały.

Rosjanka utonęła po zawodach sportowych

Po zakończeniu sportowej rywalizacji reprezentanci Rosji udali się nad pobliskie jezioro Szeląg Mały. Jak donosi radio RMF FM, pomimo zakazu skakali do wody z pomostu. Do tragedii doszło po północy. Po nieudanym skoku 20-latka wypłynęła na powierzchnię, ale już była nieprzytomna. Według wstępnych informacji, dziewczynie towarzyszyć miał młody mężczyzna. Po przesłuchaniu wrócił do Rosji.

Wyjaśnieniem wszystkich okoliczności zdarzenia zajęła się policja w Polsce, pozostająca w stałym kontakcie z przedstawicielami strony rosyjskiej. Wciąż badane są okoliczności nieszczęśliwego wypadku. Śledczy nie wykluczają żadnej teorii – zarówno, że był to nieszczęśliwy wypadek, jak i celowe działanie osób trzecich. Na oficjalne wyniki śledztwa należy jeszcze poczekać, jednak według wstępnych informacji, bezpośrednią przyczyną śmierci piłkarki była asfiksja (uduszenie) lub zawał serca.

Ekaterina Koroliowa urodziła się w 1998 roku w Krymsku. Od 15 roku życia zajmowała się piłką ręczną, do niedawna grała dla drużyny Stawropolu. Była też zaangażowana w młodzieżową reprezentację Rosji. Miała zaledwie 20 lat. 

piłkarka utonęła w Starych Jabłonkach
Fot. rushandball.ru

TAGI #sport #śmierć

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.