księżniczka Mako
Fot. Kyodo/EAST NEWS
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Japońska księżniczka Mako rezygnuje z tronu dla miłości. Tego wymaga od niej tradycja

Kim jest narzeczony księżniczki Mako?

Gabriela Czernecka 6 września 2021 10:22
księżniczka Mako
Fot. Kyodo/EAST NEWS

Japońska księżniczka Mako rezygnuje z tronu i tytułu. Wszystko dla miłości. Bratanica cesarza Japonii pod koniec roku stanie na ślubnym kobiercu u boku długoletniego partnera, Kei Komuro. Para miała wziać ślub już w 2018 roku, ale musiała pokonać pewną przeszkodę. Wygląda na to, że w końcu im się to udało. Niestety zgodnie z japońską tradycją, w chwili zawarcia małżeństwa z osobą spoza dworu cesarskiego, księżniczka traci prawo do tronu i tytułu….

Księżniczka Mako bierze ślub. Kim jest jej wybranek?

Księżniczka Mako dołącza do swoich kuzynek. Bratanica cesarza Japonii bierze ślub ze swoim długoletnim partnerem, który jest człowiekiem z ludu. Kei Komuro podobnie jak księżniczka, ma 29 lat. Para poznała się w jednej z tokijskich restauracji w 2012 roku. Oboje byli wówczas studentami prawa. Od tamtej pory byli nierozłączni. W 2017 roku ogłosili swoje zaręczyny. Od samego początku związek księżniczki miał akceptację rodziny. Nikt nie sprzeciwiał się jej wyborowi. Zaręczyny zostały oficjalnie ogłoszone na konferencji prasowej, a ceremonię planowano na  2018 rok. Księżniczka Mako wyznała wtedy mediom, ze Kei uwiódł ją swoim uśmiechem i razem chcą tworzyć „ciepłą, spokojną rodzinę, pełną uśmiechu”. 

Zobacz: Najsmutniejsza księżniczka świata. Córka japońskiego cesarza nie ma łatwego życia...

Ślub księżniczki Mako jeszcze w tym roku

Ślub przesunął się jednak w czasie. Na jaw wyszły bowiem problemy finansowe przyszłej teściowej księżniczki. Matka Kei Komuro spłacała pożyczkę, którą zaciągnęła, by sfinansować studia syna. Rodzice księżniczki postawili więc warunek, że przygotowania do ślubu rusza, gdy ten problem zostanie rozwiązany. Wszystko wskazuje na to, że sprawa dobiegła końca, bowiem jak donoszą zagraniczne media para pod koniec roku stanie w końcu na ślubnym kobiercu.

Zobacz również: Japoński cesarz Akihito podziękował poddanym i oddał władzę po trzydziestu latach...

Warto dodać, że najstarsza córka księcia Akishino i księżnej Kik księżniczka Mako otrzymała od rządu propozycję udzielenia jej pomocy finansowej w formie 150 mln jenów. Jak donosi brytyjski dziennik The Times, księżniczka odrzuciła tę propozycję i zamierza prowadzić zwyczajne życie. Przypomnijmy, że kilka lat temu małżeństwo z miłości wybrała ciotka Mako, księżniczka Sayako, a po niej księżniczka Noriko, córka kuzyna cesarza, księcia Takamado. Zgodnie z japońskim prawem i tradycją związek z człowiekiem z ludu oznacza dla księżniczki utratę cesarskiego statusu... 

księżniczka Mako zaręczyny
Fot. Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

księżniczka Mako narzeczony
Fot. Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

księżniczka Mako ślub
Fot. Kyodo/EAST NEWS

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.