Znacie Mamę Ginekolog?

Gabriela Czernecka 14 stycznia 2019 11:52

Choć oficjalna impreza finału WOŚP 2019 dobiegła końca, to wciąż można brać udział w różnych licytacjach. W akcjach w całej Polsce wzięła udział plejada gwiazd, ale i postaci znane z social mediów. Wśród nich warto wyróżnić blogerkę mamaginekolog Nicole Sochacki-Wójcicką, która zorganizowała na swoim Instagramie akcję sprzedaży e-booków. Cały dochód postanowiła przekazać na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zbiórka przerosła najśmielsze oczekiwania. Mamaginekolog zebrała ponad milion złotych! 

WOŚP 2019 Mamaginekolog zebrała milion złotych!

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prawie za nami. Oficjalna impreza miała miejsce 13 stycznia, ale niektóre licytacje zakończą się dopiero za kilka tygodni, więc wynik, który na tę chwilę podano  z pewnością będzie jeszcze większy. Obecnie konto fundacji zasiliło 87 268 772 złotych złotych (dane z godziny 23.28)! Informację podał na scenie w Warszawie Jerzy Owsiak. Jak pisaliśmy, sama Kinga Rusin przekazała 10 tysięcy złotych, na tę chwilę spotkanie i lunch z Robertem Lewandowskim wylicytowano za 133 433 złotych, a spotkanie z Donaldem Tuskiem za 101 100 złotych.

Do najpopularniejszych licytacji należą także golf od Filipa Chajzera (ponad 50 tysięcy złotych), tydzień metamorfozy od Ewy Chodakowskiej (około 25 tysięcy złotych) oraz kolacja z Barbarą Kurdej-Szatan (ponad 20 tysięcy złotych). Masa gwiazd i znanych postaci przyczynia się do sukcesu WOŚP. Spektakularny sukces udało się z pewnością odnieść blogerce Mamaginekolog, której już udało się przekroczyć sumę miliona złotych! 

Instagram Mamaginekolog - kim jest Nicole Sochacki-Wójcicka? 

Instagram Mamaginekolog obserwuje obecnie 374 tysiące internautów. Nicole Sochacki-Wójcicka jest ginekologiem-położnikiem w trakcie specjalizacji. Ukończyła I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w czerwcu 2010 roku. „Tygodniowo mam do czynienia z przynajmniej 50 kobietami w ciąży. Badam, doradzam, prowadzę. A co ważniejsze, uważam, że mam najlepszą pracę na ziemi. Ponieważ codziennie jestem przy najszczęśliwszych chwilach w życiu człowieka: od poczęcia do narodzin”, pisze na swoim blogu, gdzie doradza kobietom, odpowiada na najbardziej nurtujące pytania, dotyczące ciąży i narodzin dziecka. 

Instagram Mamaginekolog - dzieci

Nicole chętnie i otwarcie dzieli się ze swoimi obserwatorami szczegółami ze swojego prywatnego życia. Gdy jej syn Roger miał dwa lata spotkała ją ogromna tragedia. Lekarka oczekiwała narodzin drugiego syna, któremu wybrała razem z mężem imię Ernest. Niestety, podczas ciąży doszło do komplikacji i straciła dziecko. Mamaginekolog była w 24. tygodniu ciąży. „Musimy przyzwyczaić się, że przed najważniejszymi skrzyżowaniami w naszym życiu nie ma drogowskazów. Ernest Hemingway Nasz Erneścik zmarł wczoraj zanim się urodził”, napisała wówczas na Instagramie. 

„Odważyłam się podzielić z wami prawdą o macierzyństwie, prawdą która nie zawsze jest radosna. Nie potrafię znaleźć zrozumienia w tym co się stało – zawsze byłam i mam nadzieje, że ponownie będę radosną osobą. Zawsze mimo wielu przeciwności losu dałam sobie radę. Wiem, że i tym razem muszę bo mam wspaniałe życie- wspaniałą rodzinę. Chciałabym by moja historia była wsparciem dla tych wszystkich kobiet, które straciły dzieci zanim one wydały swój pierwszy krzyk, zanim pierwszy raz się uśmiechnęły. Chciałbym abyście zrozumiały, że to nie wasza wina. Medycyna jest niedoskonała , tak samo jak człowiek jest niedoskonały. Jest w tym jakiś głębszy sens- sens który być może nie zrozumiemy bardzo długo. Życzę wam i sobie siły i odwagi - odwagi aby ponownie poczuć szczęście”, wyjawiła.

18 sierpnia 2018 roku na świat przyszło kolejne dziecko lekarki, syn Gilbert. „Bycie mamą wcześniaka z hipotrofią jest i tak „szczęśliwym i najlepszym rozwiązaniem” w naszym przypadku- to wczorajszy dzień był zdecydowanie najtrudniejszy w moim życiu, na niektóre sytuacje nie da się przygotować tym bardziej jak mimo wstępnych planów przychodzą niespodziewanie”, pisała. Los boleśnie ją doświadczył, ale nie poddała się i dla wielu młodych bądź przyszłych mam jest wzorem. 

Instagram Mamaginekolog dla WOŚP 2019

O blogerce zrobiło się znów głośno, bowiem postawiła przekazać pieniądze, jakie zbierze ze sprzedaży e-booków #instaserial o miłości i #instaserial o ślubie, na WOŚP. #Instaserial o miłościi #Instaserial o ślubie to autobiograficzne opowieści autorki w formie zdjęć i obszernych opisów, przedstawiający aspekty życia blogerki. Każdy e-book sprzedawała za około 10 złotych. Mimo to z pewnością dochód z tej akcji przerósł jej najśmielsze oczekiwania.

Jeszcze w niedzielę wieczór Jurek Owsiak podał, że mamaginekolog na Instagramie zebrała 950 tysięcy złotych. Licznik zatrzymał się na 1 206 780 złotych i dokładnie tyle Nicole Sochacki-Wójcicka przekazała na WOŚP 2019. Ogromny szacunek i ogromne gratulacje za tak wielkie wsparcie!  

1/4
Nicole Sochacki-Wójcicka, Mama Ginekolog, mamaginekolog
Copyright @Instagram @mamaginekolog
1/4

Mamaginekolog postawiła przekazać pieniądze, jakie zbierze ze sprzedaży e-booków #instaserial o miłości i #instaserial o ślubie, na WOŚP.

2/4
Nicole Sochacki-Wójcicka, Mama Ginekolog, mamaginekolog
Copyright @Instagram @mamaginekolog
2/4

Każdy e-book sprzedawała za około 10 złotych. Mimo to z pewnością dochód z tej akcji przerósł jej najśmielsze oczekiwania.

3/4
Nicole Sochacki-Wójcicka, Mama Ginekolog, mamaginekolog
Copyright @Instagram @mamaginekolog
3/4

Jeszcze w niedzielę wieczór Jurek Owsiak podał, że mamaginekolog na Instagramie zebrała 950 tysięcy złotych. Licznik zatrzymał się na 1 206 780 złotych i dokładnie tyle Nicole Sochacki-Wójcicka przekazała na WOŚP 2019

4/4
Nicole Sochacki-Wójcicka, Mama Ginekolog, mamaginekolog
Copyright @Instagram @mamaginekolog
4/4

Ogromny szacunek i ogromne gratulacje za tak wielkie wsparcie!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.