KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry powiedział, że William jest więźniem monarchii. On tego tak nie widzi...

Szykuje się medialna wojna między Harrym a Williamem?

Gabriela Czernecka 22 marca 2021 15:46

Książę Harry w wywiadzie u Oprah wyznał, że jego brat i ojciec są „więźniami monarchii”. Według młodszego syna Diany, William tkwi w systemie, z którego nie ma ucieczki. Dziś słowa Harry’ego komentuje bliski znajomy braci, który mówi wprost: „William całkowicie akceptuje swoją rolę”. Jaka jest prawda?

Książę William więźniem monarchii?

Choć od wywiadu Meghan i Harry’ego minęło już kilka tygodni, to jednak wciąż to, co powiedzieli w trakcie rozmowy wzbudza ogromne emocje. Media donoszą dziś, jak na słowa Harry’ego zareagował książę William. Niedawno następca brytyjskiego tronu zdecydował się w lakoniczny, ale wymowny sposób  sam skomentować słowa Harry’ego o rasizmie. Towarzyszył żonie podczas jednego z wystąpień i zapytany przez dziennikarza oto, co myśli o rozmowie brata powiedział krótko: „Nie jesteśmy rodziną rasistów”. W wywiadzie Meghan i Harry’ego z Oprah padło jednak wiele równie przykrych dla Williama słów. I nie chodzi tylko o szczegóły kłótni i konfliktu Meghan z Kate.

ZobaczKrólowa już wie, kto przeprowadził z Sussexami rozmowę o kolorze skóry Archiego

Księcia Williama szczególnie zabolały oskarżenia Harry’ego o bycie „więźniem monarchii”. „Byłem uwięziony przez system, mój ojciec i brat wciąż są uwięzieni. Nie mogą odejść. Ogromnie im z tego powodu współczuję”, powiedział Harry w wywiadzie. Sam przyznał jednak, że z "systemu" nie uciekłby gdyby nie Meghan. 

Harry, William
Fot. Getty Images

Według zagranicznej prasy William jest wściekły, że Harry w tak przykrym świetle ukazał królową. Według jednego z przyjaciół braci, William jest zaskoczony i wściekły słowami brata - miał powiedzieć, że jego zarzuty są zupełnie nietrafione, a on sam nie postrzega tak swojego życia. „Ma wytyczoną ścieżkę i doskonale wie, jaka jest jego rola i w pełni ją akceptuje. Jest bardzo oddanym wnukiem dla swojej babci - zwłaszcza jeśli chodzi o obowiązki i służbę”, wyznało źródło magazynu The Sunday Times. Książę William szybko został przygarnięty pod skrzydła królowej, która po śmierci Diany postanowiła poprowadzić wnuka w świecie królewskich obowiązków i stała się jego przewodnikiem.

Wyjątkowa relacja Williama z królową

Relacja Williama z królową jest niezwykle silna, a sam książę nie postrzega swojego losu i życia jako „piętna”, które mu ciąży. Choć faktycznie w przeszłości zdarzało się, że wydawał oświadczenia do prasy prosząc o nieprześladowanie jego rodziny czy nieśledzenie jego dzieci, ale sam zawsze świetnie radził sobie w pełnieniu królewskich obowiązków i dziś ciężko wspomnieć choćby o jakiejś jego wpadce. Wielu zwraca uwagę w wypowiedzi Harry'ego na pewien drobny szczegół - młodszy syn Diany twierdzi, że nie można „uciec z systemu”.

Zobacz równieżZdjęcie z chrzcin Archiego pokazuje, jak źle wyglądałyrelacje Harry'ego i Williama

Zapomina chyba jednak, że sam odszedł z rodziny królewskiej, a był zaledwie szósty w kolejce do brytyjskiego tronu. Co więcej, nie można zapomnieć o tym, że król Edward VII abdykował na rzecz miłości i zrezygnował z tronu po zaledwie 325 dniach panowania. Książę William będąc następcą tronu również ma więc wybór, ale jak widać, wie, na czym polega jego rola i czego się od niego oczekuje. W końcu w ślad za obowiązkami idą także przywileje....  

Harry i William relacja
Fot. Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.