KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry powiedział, że William jest więźniem monarchii. On tego tak nie widzi...

Szykuje się medialna wojna między Harrym a Williamem?

Gabriela Czernecka 22 marca 2021 15:46

Książę Harry w wywiadzie u Oprah wyznał, że jego brat i ojciec są „więźniami monarchii”. Według młodszego syna Diany, William tkwi w systemie, z którego nie ma ucieczki. Dziś słowa Harry’ego komentuje bliski znajomy braci, który mówi wprost: „William całkowicie akceptuje swoją rolę”. Jaka jest prawda?

Książę William więźniem monarchii?

Choć od wywiadu Meghan i Harry’ego minęło już kilka tygodni, to jednak wciąż to, co powiedzieli w trakcie rozmowy wzbudza ogromne emocje. Media donoszą dziś, jak na słowa Harry’ego zareagował książę William. Niedawno następca brytyjskiego tronu zdecydował się w lakoniczny, ale wymowny sposób  sam skomentować słowa Harry’ego o rasizmie. Towarzyszył żonie podczas jednego z wystąpień i zapytany przez dziennikarza oto, co myśli o rozmowie brata powiedział krótko: „Nie jesteśmy rodziną rasistów”. W wywiadzie Meghan i Harry’ego z Oprah padło jednak wiele równie przykrych dla Williama słów. I nie chodzi tylko o szczegóły kłótni i konfliktu Meghan z Kate.

ZobaczKrólowa już wie, kto przeprowadził z Sussexami rozmowę o kolorze skóry Archiego

Księcia Williama szczególnie zabolały oskarżenia Harry’ego o bycie „więźniem monarchii”. „Byłem uwięziony przez system, mój ojciec i brat wciąż są uwięzieni. Nie mogą odejść. Ogromnie im z tego powodu współczuję”, powiedział Harry w wywiadzie. Sam przyznał jednak, że z "systemu" nie uciekłby gdyby nie Meghan. 

Harry, William
Fot. Getty Images

Według zagranicznej prasy William jest wściekły, że Harry w tak przykrym świetle ukazał królową. Według jednego z przyjaciół braci, William jest zaskoczony i wściekły słowami brata - miał powiedzieć, że jego zarzuty są zupełnie nietrafione, a on sam nie postrzega tak swojego życia. „Ma wytyczoną ścieżkę i doskonale wie, jaka jest jego rola i w pełni ją akceptuje. Jest bardzo oddanym wnukiem dla swojej babci - zwłaszcza jeśli chodzi o obowiązki i służbę”, wyznało źródło magazynu The Sunday Times. Książę William szybko został przygarnięty pod skrzydła królowej, która po śmierci Diany postanowiła poprowadzić wnuka w świecie królewskich obowiązków i stała się jego przewodnikiem.

Wyjątkowa relacja Williama z królową

Relacja Williama z królową jest niezwykle silna, a sam książę nie postrzega swojego losu i życia jako „piętna”, które mu ciąży. Choć faktycznie w przeszłości zdarzało się, że wydawał oświadczenia do prasy prosząc o nieprześladowanie jego rodziny czy nieśledzenie jego dzieci, ale sam zawsze świetnie radził sobie w pełnieniu królewskich obowiązków i dziś ciężko wspomnieć choćby o jakiejś jego wpadce. Wielu zwraca uwagę w wypowiedzi Harry'ego na pewien drobny szczegół - młodszy syn Diany twierdzi, że nie można „uciec z systemu”.

Zobacz równieżZdjęcie z chrzcin Archiego pokazuje, jak źle wyglądałyrelacje Harry'ego i Williama

Zapomina chyba jednak, że sam odszedł z rodziny królewskiej, a był zaledwie szósty w kolejce do brytyjskiego tronu. Co więcej, nie można zapomnieć o tym, że król Edward VII abdykował na rzecz miłości i zrezygnował z tronu po zaledwie 325 dniach panowania. Książę William będąc następcą tronu również ma więc wybór, ale jak widać, wie, na czym polega jego rola i czego się od niego oczekuje. W końcu w ślad za obowiązkami idą także przywileje....  

Harry i William relacja
Fot. Getty Images

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.