KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę William i książę Harry poróżnili się. Tym razem chodzi o księżną Dianę!

Spór braci trwał trzy lata. W końcu doszli do porozumienia!

Gabriela Czernecka 11 maja 2020 13:49

Książę William i książę Harry poróżnili się o pomnik Diany. Bracia trzy lata temu ogłosili, że zamierzają uczcić pamięć o mamie w wyjątkowy sposób. Synowie księżnej Diany postanowili zrobić pomnik królowej ludzkiej serc. Ten jednak do dziś nie powstał...

Pomnik księżnej Diany- kłótnia Williama z Harrym

Obchody 20. rocznicy śmierci księżnej Diany świętowane były w iście królewskim stylu. Książę William i książę Harry złożyli hołd swojej mamie w wyjątkowy sposób. Synowie księżnej Walii pojawili się w The Sunken Garden, czyli ogrodzie znajdującym się na terenach Pałacu Kensington. By upamiętnić Dianę  ogród przearanżowano i nazwano Białym Ogrodem. Zmiany w jego aranżacji były inspirowane życiem mamy księcia Williama i Harry’ego. W pałacowych ogrodach przedstawiciele brytyjskiej rodziny królewskiej spotkali się z głównym ogrodnikiem Seanem Harkinem, który zaaranżował przestrzeń ogrodu oraz z Grahamem Dillamorem, który osobiście znał księżną Dianę z jej częstych wizyt w nim. Wówczas bracia zapowiedzieli, że zamierzają stworzyć pomnik ku pamięci Diany. „Mija dwadzieścia lat od śmierci naszej matki. To czas, by uznać jej pozytywny wpływ na Wielką Brytanię i świat trwałym pomnikiem”, wyznał William w jednym z wywiadów.

Już trzy lata temu podawano szczegóły przedsięwzięcia. Pieniądze na stworzenie pomnika miały pochodzić z prywatnych datków, a nad wszystkim czuwać miał specjalnie powołany komitet. Pomnik księżnej Diany miał stanąć w White Garden położonym przy Pałacu Kensington. Fani brytyjskiej rodziny królewskiej z niecierpliwością oczekiwali na pierwsze efekty. Niestety mimo wielkich planów i wspaniałego gestu braci, pomnika nie ma do dziś. Brytyjskie tabloidy twierdzą, że to za sprawą braku porozumienia między braćmi.

O ich nie najlepszych relacjach pisze się od kilku lat. Od niedawna już definitywnie widać było rozłam między członkami rodziny królewskiej, a odejście księcia Harry'ego z żoną, księżną Meghan, z rodziny Windsorów, tylko to podkreśliło. Według Daily Mail, Harry i William długo nie mogli dogadać się w kwestii wyglądu pomnika. Sprawa przedłużała się jeszcze bardziej przez wydarzenia ostatnich miesięcy - odejście książęcej pary Sussex, ich przeprowadzki, a niedawno przez pandemię koronawirusa. Już od jakiegoś czasu media donosiły, że relacje między Williamem i Harrym znacznie się ochłodziły. Harry czuł się opuszczony przez rodzinę i pozostawiony samemu sobie, a William miał żał do brata, że ten postanowił zrezygnować z królewskich funkcji, tym samym pozostawiając go z nadmiarem obowiązków. 

Jak donosi Daily Mail, wszystko wskazuje na to, że bracia w końcu doszli do porozumienia. Według serwisu, prace nad pomnikiem księżnej Diany w końcu ruszyły, ale są na wczesnym etapie. „Bracia zdecydowali się na projekt, a prace naziemne w końcu się rozpoczęły ”, pisze Daily Mail. Wygląda na to, że synowie Diany powoli odbudowują swoje stosunki, a my z niecierpliwością czekamy na końcowy efekt ich wspólnego projektu.  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.