KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę William i książę Harry pogodzili się. Zjednoczyła ich pamięć o księżne Dianie!

Spór braci trwał trzy lata. W końcu doszli do porozumienia!

Gabriela Czernecka 11 maja 2020 13:49

Książę William i książę Harry poróżnili się o pomnik Diany. Bracia trzy lata temu ogłosili, że zamierzają uczcić pamięć o mamie w wyjątkowy sposób. Synowie księżnej Diany postanowili zrobić pomnik królowej ludzkiej serc. Jeszcze kilka dni temu media informowały, że po pomniku nie ma śladu. Dziś to się zmieniło! Poznajcie szczegóły!

Pomnik księżnej Diany- kłótnia Williama z Harrym

Obchody 20. rocznicy śmierci księżnej Diany świętowane były w iście królewskim stylu. Książę William i książę Harry złożyli hołd swojej mamie w wyjątkowy sposób. Synowie księżnej Walii pojawili się w The Sunken Garden, czyli ogrodzie znajdującym się na terenach Pałacu Kensington. By upamiętnić Dianę  ogród przearanżowano i nazwano Białym Ogrodem. Zmiany w jego aranżacji były inspirowane życiem mamy księcia Williama i Harry’ego. W pałacowych ogrodach przedstawiciele brytyjskiej rodziny królewskiej spotkali się z głównym ogrodnikiem Seanem Harkinem, który zaaranżował przestrzeń ogrodu oraz z Grahamem Dillamorem, który osobiście znał księżną Dianę z jej częstych wizyt w nim. Wówczas bracia zapowiedzieli, że zamierzają stworzyć pomnik ku pamięci Diany. „Mija dwadzieścia lat od śmierci naszej matki. To czas, by uznać jej pozytywny wpływ na Wielką Brytanię i świat trwałym pomnikiem”, wyznał William w jednym z wywiadów.

Już trzy lata temu podawano szczegóły przedsięwzięcia. Pieniądze na stworzenie pomnika miały pochodzić z prywatnych datków, a nad wszystkim czuwać miał specjalnie powołany komitet. Pomnik księżnej Diany miał stanąć w White Garden położonym przy Pałacu Kensington. Fani brytyjskiej rodziny królewskiej z niecierpliwością oczekiwali na pierwsze efekty. Niestety mimo wielkich planów i wspaniałego gestu braci, pomnika nie ma do dziś. Brytyjskie tabloidy twierdzą, że to za sprawą braku porozumienia między braćmi.

O ich nie najlepszych relacjach pisze się od kilku lat. Od niedawna już definitywnie widać było rozłam między członkami rodziny królewskiej, a odejście księcia Harry'ego z żoną, księżną Meghan, z rodziny Windsorów, tylko to podkreśliło. Według Daily Mail, Harry i William długo nie mogli dogadać się w kwestii wyglądu pomnika. Sprawa przedłużała się jeszcze bardziej przez wydarzenia ostatnich miesięcy - odejście książęcej pary Sussex, ich przeprowadzki, a niedawno przez pandemię koronawirusa. Już od jakiegoś czasu media donosiły, że relacje między Williamem i Harrym znacznie się ochłodziły. Harry czuł się opuszczony przez rodzinę i pozostawiony samemu sobie, a William miał żał do brata, że ten postanowił zrezygnować z królewskich funkcji, tym samym pozostawiając go z nadmiarem obowiązków. 

Pomnik Diany - gdzie powstanie?

Jak donosi Daily Mail, wszystko wskazuje na to, że bracia w końcu doszli do porozumienia. Według serwisu, prace nad pomnikiem księżnej Diany w końcu ruszyły, ale są na wczesnym etapie. „Bracia zdecydowali się na projekt, a prace naziemne w końcu się rozpoczęły ”, pisze Daily Mail. Wygląda na to, że synowie Diany powoli odbudowują swoje stosunki. Fani z niecierpliwością oczekiwali na końcowy efekt ich wspólnego projektu. Dziś poznaliśmy więcej szczegółów. Pomnik Diany zostanie odsłonięty w ogrodzie Pałacu Kensington, który pozostał oficjalną siedzibą księżnej aż do jej tragicznej śmierci. Uroczystość  odsłonięcia pomnika odbędzie się 1 lipca 2021 roku, w dniu jej 60. urodzin. Dzień wcześniej, 31 sierpnia, miną 23 lata od wypadku, w którym straciła życie.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?