KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry i książę William w końcu doszli do porozumienia! Zjednoczyła ich choroba

Bracia nareszcie zakopali topór wojenny!

Gabriela Czernecka 14 maja 2020 19:51

Książę Harry i książę William odnowili kontakt. Jak podają brytyjskie media wszystko wskazuje na to, że wreszcie w ich relacji nastąpił przełom i mimo dzielących ich kilometrów znów są ze sobą blisko. Miało na to wpływ ostatnie wydarzenie... 

Książę Harry i książę William relacja

Odkąd pojawili się na świecie, Brytyjczycy widzieli w nich przyszłość monarchii. Nie przeliczyli się. Książę Harry i książę William przez lata wspierali się na każdym kroku. Byli dla siebie ostoją po tragicznej śmierci matki, zawsze mogli na siebie liczyć. Obaj zachwycali podczas publicznych wystąpień, chętnie reprezentowali królową i podbijali serca brytyjskich tłumów. Choć gdy wydorośleli, każdy poszedł w swoją stronę - Harry zajął się wojskiem, a William więcej czasu poświęcał obowiązkom z ramienia monarchii, to wciąż byli sobie bliscy.  Choć nikt nie przypuszczał, że cokolwiek mogłoby zagrozić ich dobrym relacjom, to niemal trzy lata temu kontakt Harry'ego z Williamem znacząco osłabł. Bracia poróżnili się w kwestii pełnienia królewskich obowiązków i ich przyszłości w rodzinnej "Firmie Windsorów". 

Książę William w obliczu nowych obowiązków liczył na ogromne wsparcie brata. Harry jednak miał na siebie własny plan i nie zamierzał poświęcać swojego życia na służbie monarchii. Powoli zaczął odsuwać się od rodziny, a ostatecznie wraz z nowym rokiem zrezygnował z pełnienia królewskich funkcji. O swojej decyzji wraz z żoną poinformował w oficjalnym oświadczeniu, w którym podkreślił, że choć rezygnuje to wciąż zamierza wraz z ukochaną wychować syna w duchu królewskich tradycji: „Planujemy teraz zrównoważyć czas między Wielką Brytanią a Ameryką Północną, szanując nasz obowiązek wobec Królowej, Ojczyzny i naszych mecenasów. Ta równowaga pozwoli nam wychować naszego syna z uznaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził, a jednocześnie zapewni naszej rodzinie przestrzeń do skupienia się na następny rozdział, w tym uruchomienie naszej nowej organizacji charytatywnej”, mogliśmy przeczytać.

Odkąd Harry i Meghan wyprowadzili się z Wielkiej Brytanii stosunki braci nie były najlepsze. To jednak zmieniło się, gdy na jaw wyszło, że książę Karol zmaga się z koronawirusem. Książę Harry tak bardzo przejął się stanem zdrowia ojca, że próbował wrócić do Londynu, niestety nie byto możliwe ze względu na obostrzenia, jakie zaczęto wówczas wprowadzać. Musiał znów zacząć polegać na bracie. Od tamtego momentu Harry i William są ze sobą w ciągłym kontakcie i jak informują brytyjskie media, próbują się wspierać w tym trudnym czasie: „William i Harry częściej rozmawiają przez telefon. Choroba ich ojca bardzo ich do siebie zbliżyła. Musieli udzielać sobie wsparcia i zrozumieli, że rodzina jest najważniejsza”, mówiła Katie Nicholl w rozmowie z Entertainment Tonight.

Dobre relacje braci potwierdziły także ostatnie doniesienia o tym, że po trzech latach sporu doszli do porozumienia w kwestii wyglądu pomnika księżnej Diany. Wygląda na to, że najgorsze za nimi! 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.