KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Kryzys w związku czy celowy zabieg? Oto, dlaczego książę William nie nosi obrączki

Powód nie ma nic wspólnego z królewskim protokołem

Gabriela Czernecka 30 marca 2021 14:45

Książę William nie nosi obrączki. Dlaczego? Przez lata wielu przypuszczało, że ogranicza go zasada królewskiego protokołu, później sądzono, że następca brytyjskiego tronu w ten sposób sygnalizuje, że w jego związku nie dzieje się najlepiej. Okazuje się, że powód jest jednak kompletnie inny. Poznajcie szczegóły!

Dlaczego książę William nie nosi obrączki

Czy to przez problemy małżeńskie? - takie pytanie zadawały tabloidy już kilka miesięcy po ślubie pary w 2011 roku, kiedy to książę William pokazywał się publicznie bez obrączki ślubnej. Jest ona wyrazem miłości, oddania i uczciwości małżeńskiej. Kate od dziesięciu lat nie rozstaje się ze swoją obrączką i pierścionkiem zaręczynowym, który do dziś odwzorowuje wiele przyszłych panien młodych. Na palcu księcia Williama próżno jednak szukać złotej obrączki. Przyczynił się do tego romans z wieloletnią przyjaciółką Rose Handbury, a może królewski protokół? Powód jest nieco bardziej złożony…

ZobaczTo ona uwiodła Williama! Kim jest Rose Hanbury, domniemana kochanka księcia?

Brak obrączki nie wynika ze złych intencji małżonka. To jeden z elementów zasad na brytyjskim dworze i nie chodzi o zasady protokołu, a raczej etykiety. „Mężczyźni nie powinni nosić biżuterii. Swego czasu zakaz noszenia biżuterii dotyczył nawet zegarków, ale dziś zasady są nieco luźniejsze”, tłumaczył znawca etykiety William Hanson. Książę kiedyś sam przyznał, że nie przepada za biżuterią, do której po pierwsze nie może się przyzwyczaić, a po drugie - obawia się, że mógłby ją zgubić. Nigdy więc nie zobaczymy księcia Williama z sygnetem czy z obrączką. Niewielu jednak wie, że taką decyzję książę podjął jeszcze przed ślubem z Kate: „Podczas ceremonii ślubnej była tylko jedna obrączka i tylko William zakładał złoty krążek na palec Kate”, przypomina specjalistka od dworskiej etykiety, Penny Junor.

książę William obrączka
Fot. Getty Images

Brytyjska rodzina królewska: oni nie noszą obrączki 

Warto dodać, że zachowanie Williama dla specjalistów od królewskich zwyczajów nie jest zaskoczeniem. Tę samą zasadę stosuje książę Filip. Przez ostatnie siedemdziesiąt lat nie nosił na palcu obrączki w przeciwieństwie do swojego syna, księcia Karola. Ten, choć wielu sądziło, że również przestrzega tej zasady, tak naprawdę nosił obrączkę, ale pod sygnetem, przez co nie rzucała się w oczy. Niewielu jednak wie, że właśnie na najmniejszym palcu powinno się według zasady królewskiego dworu nosić obrączkę. Nic dziwnego, że dla Williama i Filipa jest to dość niewygodne. Zauważmy jednak, że książę Karol nie ma z tym problemu, co więcej, pomaga mu ona w trudnych bądź niekomfortowych sytuacjach. Książę często poprawia złoty krążek lub bawi się nim, gdy chce zebrać myśli lub stara się przekazać coś ważnego. 

Zobacz równieżKsiążę William zdradził ukochaną? Kate nie mogła mu tego wybaczyć...

Podobnie jest w przypadku księcia Harry'ego, który również nosi obrączkę, ale na serdecznym palcu. Widać, że dla księcia Sussex jest to ważny symbol i nigdy się z nim nie rozstaje. William jednak zdecydował się nie nosić obrączki, ale jego uczucie z Kate nie jest przez to w żaden sposób słabsze. Para niedługo będzie świętować dziesiątą rocznicę ślubu, co tylko dowodzi, że ich miłość wciąż kwitnie!  

książę William i księżna kate
Fot. Getty Images

Obrączka księcia Williama
Fot. EMPICS Entertainment/EAST NEWS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…